Dom Opieki Józefina

Sikorskiego 123

05-420, Józefów

22 88 777 00

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

100
1,2
4600
Dom posiada wirtualną wycieczkę Dom polecany przez Centrum DoradztwaWolne miejsca

Opis placówki

Dom opieki Józefina specjalizuje się przede wszystkim w opiece nad osobami starszymi z demencją i chorobą Alzheimera. Stworzyliśmy specjalną Strefę Wzmożonej Opieki dla osób w zaawansowanym stadium choroby. Zapewniamy opiekę stacjonarną i dzienną z dostosowanym do potrzeb podopiecznych indywidualnym planem terapii neuropsychologicznej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera, Parkinsona lub po udarze. 

Proponowane formy opieki:
 • Pobyty długoterminowe i czasowe
 • Opieka nad osobami cierpiącymi na demencję i Alzheimera
 • Opieka poszpitalna i paliatywna
 • Całodobowa opieka personelu opiekuńczo pielęgniarskiego
 • Opieka lekarska (internista/geriatra/lekarz medycyny paliatywnej)
 • Opieka psychologa
 • Rehabilitacja grupowa i indywidualna
 • Bogaty program terapii zajęciowej
 • Przygotowanie indywidulanie dobranego do potrzeb programu opieki
 • Opieka czasowa/wytchnieniowa
Usługi wyspecjalizowane:
 • Rehabilitacja po urazach i zabiegach chirurgicznych
 • Rehabilitacja po udarach
 • Strefa wzmożonej opieki dla osób w zaawansowanym stadium Alzheimera
 • Opieka nad pacjentami z niewydolnością oddechową
 • Zakładanie kroplówek, zmiany opatrunków, zaopatrywanie odleżyn
 • Iniekcje, cewnikowanie, pielęgnacja stomii
 • Żywienie dojelitowe
 • Leczenie przewlekłego bólu
Józefina to miejsce, w którym wszystkich łączy troska o mieszkańców oraz relacje oparte na szacunku i empatii.
W naszym domu zapewniamy wsparcie lekarzy, pielęgniarek, psychologa, terapeutów oraz opiekunów, niezależnie od wieku oraz stopnia zaawansowania choroby i niesamodzielności. Nad bezpieczeństwem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem mieszkańców przez całą dobę czuwa nasz personel opiekuńczo-pielęgniarski. Do dyspozycji podopiecznych są lekarze: internista, geriatra, lekarz medycyny paliatywnej.

Położenie Józefiny w spokojnej okolicy, w otoczeniu naturalnego parku, sprzyja dobremu samopoczuciu. Wokół domu znajduje się teren wypoczynkowo-rekreacyjny, pozbawiony barier architektonicznych. Mieszkańcy mogą tu miło, a przede wszystkim bezpiecznie spędzać swój wolny czas. Przebywanie na świeżym powietrzu dodaje im pozytywnej energii i działa szczególnie wyciszająco, relaksująco, poprawiając zarówno ich stan psychiczny jak i fizyczny.

Jak w każdym domu, również w Józefinie jest miejsce, gdzie wszyscy mogą się spotkać, porozmawiać, powspominać, wypocząć, czy zagrać wspólnie w znane z dawnych lat gry. Nazywamy je Strefą Relaksu. To tutaj nasi mieszkańcy mogą spędzać swój czas wolny, korzystając z biblioteki, kącika gier, nowoczesnych konsol, na których prowadzany są zajęcia sprawnościowe. Tu mogą zrelaksować się oglądając telewizję lub po prostu posiedzieć, porozmawiać lub poczytać np. gazetę.

Naszym podopiecznym czas umilają terapeuci oraz opiekunowie. Strefa Relaksu jest dostępna nie tylko dla mieszkańców Józefiny. Jest miejscem rownież dla osób zainteresowanym rehabilitacją i opieką dzienną dla swoich bliskich.

Przytulny pokój to kolejne ważne dla osób starszych miejsce w Józefinie. Projektując wnętrza pamiętaliśmy, by stworzyć miaszkańcom domową atmosferę. Pokoje zostały zaaranżowane tak, by czuli się oni „jak u siebie”. Zastosowaliśmy jasną pastelową kolorystykę, a także naturalne materiały i tekstury. Zadbaliśmy o odpowiedni dobór oświetlenia i dodatków.

Józefina dysponuje łącznie 53 pokojami 1- lub 2-osobowymi. Mogą także skorzystać z apartamentów z balkonami lub tarasami. Pokoje są bardzo przestronne, z miejscami do przechowywania i wyeksponowania pamiątek. Posiadają wystarczającą liczbę szafek i półek na przywiezione z domu przedmioty, z którymi podopieczni są związani: zdjęcia, figurki, itd., są również wyposażone w telewizory i radia. Wspólny czas z rodziną, Podopieczni mogą spędzić w odpowiednio przygotowanych salonikach dziennych.

Pamiętając o komforcie poruszania się naszych mieszkańców wyposażyliśmy cały Dom w specjalne, spersonalizowane oznaczenia. Zadbaliśmy o prostą i czytelną identyfikację wszystkich pomieszczeń. Stworzyliśmy specjalne strefy kolorystyczne. Ponadto każdy pokój jest wyposażony w specjalne łóżka, łazienki przystosowane dla osób niesamodzielnych, oraz system całodobowego monitoringu.

Józefina jest pierwszym domem opieki w Polsce, który przeprowadził certyfikację zgodnie z wytycznymi Swedish Care International, zgodnie ze standardami fundacji Stiftelsen Silviahemmet, założonej przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię. Uzyskanie certyfikatu to potwierdzenie, że wiedza i umiejętności w zakresie opieki nad osobami z otępieniem są na najwyższym poziomie.

Dom opieki Warszawa: Józefina zlokalizowana jest w Józefowie pod Warszawą, co zapewnia łatwy dojazd zarówno samochodem jak i komunikacją miejską (stacja SKM w promieniu 150 m, autobusy). 

__________________________________________________________________


Dom Opieki Józefina należy do firmy Care Experts, która oferuje klientom szeroki wachlarz usług opiekuńczych: opiekę domową (w tym pomoc asystentów i opiekunów osób starszych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i lekarzy), opiekę dzienną (w szczególności dla osób niesamodzielnych, cierpiących na demencję i Alzheimera) oraz opiekę stacjonarną w Domu Opieki Józefina w Józefowie pod Warszawą oraz w Willi Wiosenna w Święcicach.

__________________________________________________________________


Sytuacja epidemiczna w Polsce, a pobyty i nowe przyjęcia do domów opieki Care Experts


W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, stworzyliśmy nową procedurę przyjęcia do naszych domów opieki, która ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pensjonariuszom:

 • Każdy senior przed przyjęciem do domu opieki będzie miał wykonany test na obecność wirusa COVID-19.
 • Następnie przez okres 7 dni podopieczny będzie przebywał w wydzielonej części domu opieki.
 • Po tym okresie ponowimy u podopiecznego badanie pod kątem koronawirusa.
 • Jeśli powtórny wynik również będzie ujemny, senior będzie mógł rozpocząć opiekę stacjonarna w naszym ośrodku.
Wdrożyliśmy również następujące działania, które mają zapewnić podopiecznym Domu Opieki Józefina oraz Domu Seniora Willa Wiosenna jak największe bezpieczeństwo w obecnej sytuacji:
 • Dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia COVID-19 lub powracających ze szpitala wyznaczyliśmy przestrzeń do izolacji z osobnym węzłem sanitarnym i sprzętem medycznym, z oddelegowanym personelem do opieki. Postępowanie diagnostyczne w kierunku zakażenia SARS-CoV-2, w razie takiej konieczności, będzie uzgadniane z Sanepidem. Obecnie wykonane testy u pacjentów dały wyniki ujemne.
 • Przeprowadziliśmy szkolenie dla personelu dotyczące wskazania do wykonywania testów w kierunku koronawirusa oraz zastosowania środków ochronnych.
 • Ograniczyliśmy przepływ pracowników – dyżury opiekuńcze pełnią wyłącznie osoby pracujące tylko w naszych ośrodkach, a pielęgniarki dopuszczane są do pracy na podstawie indywidualnej analizy ryzyka.
 • Wstrzymaliśmy możliwość odwiedzin oraz przesyłania paczek dla podopiecznych Domów Opieki. Poinformowaliśmy telefonicznie i mailowo rodziny podopiecznych o kondycji pensjonariuszy. Indywidualny kontakt jest oczekiwany i przyjmowany z ogromną wdzięcznością.
 • Najpierw tymczasowo wstrzymaliśmy przyjęcia nowych podopiecznych do naszych ośrodków. Następnie wprowadziliśmy nową procedurę przyjęcia, mającą na celu uzyskanie pewności co do zdrowia nowych pensjonariuszy i bezpieczeństwa obecnych.
 • Na bieżąco monitorujemy zmiany i nowości w obowiązujących schematach postępowania.
Zapewniamy, że nasi podopieczni są pod dobrą opieką, a codzienne życie i aktywności pensjonariuszy pozostały niezmienne.

Karta informacyjna

Typ placówki

Placówka dla
kobiet   mężczyzn   dzieci  
Pobyt:
krotkoterminowy   długoterminowy   dzienny  
Placówka dla:
osób starszych   somatycznie chorych   niepełnosprawnych intelektualnie  
niepełnosprawnych fizycznie   psychicznie chorych     
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie   chorych na Alzheimera   chorych na Parkinsona   dla osób leżących   pacjenci paliatywni
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
demencja
Placówka nie przyjmuje osób:
wymagających aktualnie leczenia szpitalnego oraz uzależnionych od alkoholu i narkotyków
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Kierwonik Domu Opieki: pielęgniarka specjalista pielęgniarstwa w opiece paliatywnej, Kierownik Medyczny: specjalista chorób wewnętrznych
Sposób rejestracji:
NZOZ   ZOL   DPS   wpis do rej. wojewody   pensjonat  
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 96 osób
Ilość kondygnacji
parter   2 kondygnacje   3 kondygnacje   4 kondygnacje lub więcej  
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier)   częściowo     
Winda:
tak nie
Pokoje:
1-   2-   3-   4-   5-   6-  
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza   Telewizor   Radio   Telefon   Własne meble  
Wyżywienie:
śniadanie   2 śniadanie   obiad   podwieczorek   kolacja  
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych  
napoje wg potrzeb   owoce wg potrzeb   diety wg zaleceń lekarza  
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami   są pokoje z WC   są pokoje z umywalkami   są łazienki wspólne  
Warunki bytowe:
jadalnia   osobny pokój dzienny   biblioteka   gabinet zabiegowy  
pracownia terapii zajęciowej   sala rehabilitacyjna  
Teren wokół domu
taras   ogród   park   las   woda  
Lokalizacja domu
centrum    peryferia   wieś  
Usytuowanie domu
wolnostojący  
Dodatkowe walory obiektu
Dom posiada specjalne oznaczenia i strefy kolorystyczne, ułatwiające osobom starszym poruszanie się, jak również specjalną Strefę Wzmożonej Opieki dla osób z demencją.

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz specjalista chorób wewnętrznych - wizyta 2 raz w tygodniu
lekarz specjalista neurolog
- wizyta 3 raz w tygodniu
lekarz specjalista medycyny paliatywnej i leczenia bólu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: , opiekunek:
w nocy - pielęgniarek: , opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Fizjoterapeuci są przez 5 dni w tygodniu. Program rehabilitacji poszpitalnej dedykowany osobom, które na skutek zaostrzenia choroby przewlekłej lub z powodu doznania urazu po upadku lub w wyniku nagłego zachorowania wymagały leczenia szpitalnego. Program ten proponujemy także osobom po planowych zabiegach chirugicznych. W czasie pobytu kładziemy nacisk na rehabilitację ruchową oraz uczenie nawyków sprzyjających powrotowi do samodzielności w zakresie samoobsługi i funkcjonowania po powrocie do domu. Program rehabilitacji dla osób niesamodzielnych ruchowo - mający na celu usprawnianie zakresu ruchu w obszarach odpowiedzialnych za możliwość samodzielnego poruszania się. Obejmuje postępowanie przeciwbólowe farmakologiczne i fizykalne, ćwiczenia poprawiające statykę ciała, wzmocnienie mięśni posturalnych, naukę radzenia sobie z zawrotami głowy, przystosowanie do samodzielnego używania wózka inwalidzkiego, chodzika, balkonika, kuli łokciowych, laski. Zajęcia są dobrane pod kątem rodzaju niepełnosprawności i indywidualnych potrzeb seniora. Program rehabilitacji dla osób niesamodzielnych długoterminowo. Cel: zachowanie sprawności i umiejętności samoobsługi, które jeszcze funkcjonują, przeciwdziałanie unieruchomieniu, przykurczom, powstawaniu odleżyn itp.
Sprzęt rehabilitacyjny
Kompleksowo wyposażone sale rehabilitacyjne. Wśród sprzętów rehabilitacyjnych są: stół do masażu, stół do pionizacji, stolik manualny, UGUL, rowerek rehabilitacyjny, drabinki. Do dyspozycji są także piłki rehabilitacyjne, materace, kliny, lustro posturograficzne, aparaty do krioterapii, tor do nauki chodzenia itp.
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
Treningi pamięci, muzykoterapia, arteterapia, terapia reminiscencyjna, trening funkcji poznawczych, biblioterapia, codzienna gimnastyka oraz rehabilitację usprawniająca. Dodatkowo warsztaty kulinarne, językowe, historyczne, ogrodnicze, artystyczne. Zajęcia odbywają się w specjalnie wyposażonej Strefie Relaksu oraz w pracowniach artystycznych.

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność   70% świadczeń  
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
4600 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 6900 zł/miesiąc
2-osobowym: 4600 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki   pampersy    lekarz   rehabilitacja   zakwaterowanie w pokoju o wybranym standardzie, - pełne wyżywienie z uwzględnieniem indywidualnie zaleconej diety (z wyłączeniem diety przemysłowej), - opieka pielęgniarska, - usługi opiekuńcze kompensujące deficyty samodzielności i aktywizujące pensjonariusza w zakresie utrzymania jego samodzielności życiowej i sprawności fizycznej, - opieka lekarza geriatry lub internisty lub lekarza rodzinnego, - grupowe zajęcia terapeutyczne, - grupowe zajęcia aktywizujące, - grupowa rehabilitacja, - podstawowe leki i materiały medyczne, - dostęp do Internetu, telewizji i radia, - usługi pralnicze.
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia
indywidualna rehabilitacja, indywidualne zajęcia terapeutyczne i aktywizujące, dieta przemysłowa, usługi transportowe, zamieszkanie ze zwierzęciem (wyżywienie i opieka weterynaryjna dla zwierzęcia mieszkającego z pensjonariuszem), usługi fryzjerskie i kosmetyczne, dodatkowe materiały pielęgnacyjne i higieniczne

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://medicoversenior.pl/dom-opieki-warszawa

Wideo

Wirtualny spacer

Rekomendacje, opinie, podziękowania

otrzymałem bardzo dobre opinie o Państwa ośrodku

Krzysztof Arciszewski 2022-03-19

Mapa dojazdu


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.