Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Opieki JÓZEFINA


05-420 Józefów, Sikorskiego 123

22 88 777 00

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

96
1,2
3800
     
Do schowka
Do porównania
Dom Opieki JÓZEFINA

Opis placówki


Józefina - pierwszy Dom Opieki w Grupie Medicover.
Stanowi on poszerzenie oferty Care Experts, firmy należącej do Grupy Medicover, świadczącej usługi opiekuńcze dla seniorów. To tutaj osoby starsze i niesamodzielne, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania choroby, otrzymają wsparcie lekarzy, pielęgniarek, psychologa, terapeutów oraz opiekunów. To dom, w którym liczy się najmniejszy detal, a wszystkich łączy opieka oraz relacje oparte na szacunku i trosce o drugą osobę. 

  • Dom posiada łącznie 96 miejsc w pokojach 1- i 2 –osobowych i w apartamentach.
  • Oferuje pobyty czasowe w tym poszpitalne i pooperacyjne oraz długoterminowe.
  • Specjalizuje się w opiece nad osobami starszymi z demencją. W tym celu stworzono specjalną Strefę Wzmożonej Opieki.
  • Podopieczni mogą uczestniczyć w bogatym programie aktywności, zajęciach terapeutycznych, warsztatach oraz w rehabilitacji w przeznaczonej do tego celu Strefie Relaksu.
  • Józefina proponuje seniorom również opiekę dzienną z dostosowanym do potrzeb Podopiecznych indywidualnym planem Terapii Neuropsychologicznej,  proponowanej osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera, Parkinsona lub po przebytym udarze.
  • Na Mieszkańców czekają przytulne pokoje, domowa kuchnia, klimatyczne kawiarnie, sala kinowa, stanowiska komputerowe, Strefa Relaksu, Strefa Urody, pracownie artystyczne i szereg innych udogodnień.
Józefina jest pierwszym domem opieki w Polsce, który przeprowadzi certyfikację zgodnie z wytycznymi SCI. Najważniejszym elementem certyfikacji, która rozpocznie się w 2016 r., jest szkolenie wszystkich pracowników – od opiekunów począwszy, a na managerach kończąc – zgodnie ze standardami fundacji Stiftelsen Silviahemmet, założonej przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię. Uzyskanie certyfikatu to potwierdzenie, że wiedza i umiejętności w zakresie opieki nad osobami z otępieniem są na najwyższym poziomie

Care Experts to firma świadcząca szeroki wachlarz usług opiekuńczych dla osób starszych. Oferuje kompleksową pomoc domową w zakresie usług opiekuńczych przeznaczonych dla osób starszych i przewlekle chorych, w tym godzinową, całodobową i z zamieszkaniem. Prowadzi Dom Opieki Józefina przeznaczony dla osób starszych i niesamodzielnych, wymagających całodobowej opieki i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz Ośrodek Rehabilitacji Dziennej, gdzie chorzy z zespołem otępiennym, pacjenci z chorobą Alzheimera, z chorobą Parkinsona oraz po udarach uczestniczą w terapiach mających na celu spowolnienie procesu chorobowego oraz złagodzenie towarzyszących chorobie zaburzeń. Poza usługami opiekuńczymi, Care Experts świadczy również wizyty lekarskie, badania diagnostyczne oraz rehabilitację w domu. Spółka jest częścią Grupy Medicover.

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
demencja
Placówka nie przyjmuje osób:
wymagających aktualnie leczenia szpitalnego oraz uzależnionych od alkoholu i narkotyków
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Kierownik Medyczny: Specjalista Chorób Wewnętrznych i Specjalista Geriatrii
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 96 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami są pokoje z WC są pokoje z umywalkami są łazienki wspólne
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu
Dom posiada specjalne oznaczenia i strefy kolorystyczne, ułatwiające osobom starszym poruszanie się, jak również specjalną Strefę Wzmożonej Opieki dla osób z demencją.

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz specjalista chorób wewnętrznych i geriatrii - wizyta 7 raz w tygodniu
lekarz chorób wewnętrznych
- wizyta 7 raz w tygodniu
lekarz rehabilitant, terapeuci
- wizyta 7 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: , opiekunek:
w nocy - pielęgniarek: , opiekunek:
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Program rehabilitacji poszpitalnej Seniora - Program jest dedykowany osobom, które na skutek zaostrzenia choroby przewlekłej lub z powodu doznania urazu po upadku, lub w wyniku nagłego zachorowania wymagały leczenia szpitalnego. Program ten proponujemy także osobom po planowych zabiegach operacyjnych chirurgii ogólnej, ginekologii, ortopedii, neurochirurgii, a także chirurgii onkologicznej. Proces rekonwalescencji poszpitalnej ma na celu powrót do samodzielności w podstawowych i złożonych czynnościach życiowych z perspektywą ponownego zamieszkania w domu własnym Seniora i dalszym samodzielnym funkcjonowaniem po okresie rekonwalescencji. W czasie pobytu kładziemy nacisk na rehabilitację ruchową, prawidłowe odżywienie i nawodnienie, uczenie nawyków sprzyjających samodzielności w zakresie samoobsługi, planowania aktywności, szykowania leków oraz przyjmowania dostatecznej ilości płynów. Program rehabilitacji dla osób niesamodzielnych ruchowo - Działania rehabilitacyjne mają na celu usprawnianie zakresu ruchu w obszarach odpowiedzialnych za możliwość samodzielnego poruszania się. Działania obejmują postępowanie przeciwbólowe farmakologiczne i fizykalne, ćwiczenia poprawiające statykę ciała, wzmocnienie mięśni posturalnych, naukę radzenia sobie z zawrotami głowy, przystosowanie do samodzielnego używania wózka inwalidzkiego, chodzika, balkonika, kuli łokciowych, laski. W trakcie zajęć Mieszkańcy nauczą się także korzystać ze sprzętu pomagającego w codziennym ubieraniu się (zakładaniu skarpetek, butów). Zajęcia będą także indywidualizowane do niepełnosprawności Mieszkańca (rehabilitacja sprawności dłoni, nauka poruszania się po płaskim, oraz w terenie o zmiennym podłożu, pokonywanie krawężników, chodzenie po schodach, korzystanie z toalety, prysznica). Szczególna uwagę w tym programie kładziemy na bezpieczeństwo, profilaktykę upadków oraz powrót funkcjonowania na najwyższy możliwym poziomie. Program rehabilitacji dla osób niesamodzielnych długoterminowo - Program ten dedykujemy Seniorom w przewlekłej fazie nieradzenia sobie w codziennych podstawowych czynnościach życiowych. Celem działań jest zachowanie tej sprawności i umiejętności samoobsługi, które jeszcze funkcjonują, przeciwdziałanie unieruchomieniu, przykurczom, powstawaniu odleżyn. Celem działań jest poprawa funkcji możliwych do poprawienie i zabezpieczenie podstawowych potrzeb Mieszkańca w zakresie godnego życia społecznego.
Sprzęt rehabilitacyjny
Sale rehabilitacyjne są wyposażone w rowerek rehabilitacyjny, drabinki, stół do pionizacji, stolik manualny, UGUL. Oprócz tego do dyspozycji są piłki rehabilitacyjne, materace, kliny, lustro posturograficzne, aparaty do krioterapii, tor do nauki chodzenia itp. Wszystkie  przeprowadzane ćwiczenia są indywidualne dostosowane do stanu zdrowia Podopiecznych. Mogą oni też skorzystać z gimnastyki ogólnousprawniającej, kinezyterapii, rehabilitacji po udarach mózgu, złamaniach kości, neurologicznej, masażu leczniczego. Nad sprawnym i profesjonalnym przeprowadzaniem zajęć czuwają wykwalifikowani Fizjoterapeuci.
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii
Nasz plan obejmuje trening pamięci, muzykoterapię, arte-terapię - terapię sztuką, terapię reminiscencyjną, trening funkcji poznawczych, biblioterapię, codzienną gimnastykę oraz rehabilitację usprawniającą. Dodatkowe warsztaty: kulinarne, językowe, historyczne, ogrodnicze, artystyczne. Zajęcia odbywają się w specjalnie wyposażonej Strefie Relaksu oraz w pracowniach artystycznych.

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
3800 zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
1-osobowym: 6200 zł/miesiąc
2-osobowym: 3800 zł/miesiąc
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja zakwaterowanie w pokoju o wybranym standardzie, - pełne wyżywienie z uwzględnieniem indywidualnie zaleconej diety (z wyłączeniem diety przemysłowej), - opieka pielęgniarska, - usługi opiekuńcze kompensujące deficyty samodzielności i aktywizujące pensjonariusza w zakresie utrzymania jego samodzielności życiowej i sprawności fizycznej, - opieka lekarza geriatry lub internisty lub lekarza rodzinnego, - grupowe zajęcia terapeutyczne, - grupowe zajęcia aktywizujące, - grupowa rehabilitacja, - podstawowe leki i materiały medyczne, - dostęp do Internetu, telewizji i radia, - usługi pralnicze.
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia
Dodatkowe płatności: - mieszkanie ze zwierzęciem, - korzystanie z pieluchomajtek, - wypożyczenie komputera lub innego sprzętu, - indywidualna rehabilitacja, - indywidualne zajęcia terapeutyczne i aktywizujące, - dieta przemysłowa, - usługi transportowe, - wyżywienie i opieka weterynaryjna dla zwierzęcia mieszkającego z pensjonariuszem. Usługi wykonywane na indywidualne zamówienie Pensjonariusza: - posiłki, - zakupy w sklepiku na terenie domu opieki, - usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rekomendacje, opinie, podziękowania (0)


Copyright © 2001-2015 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2018 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.