Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Matuzalem


05-074 Hipolitów, Warszawska 49

tel. 22 428 17 56, 607 034 382

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

1,2,3
2500
     
Do schowka
Do porównania
Dom Matuzalem

Opis placówki


Nasze pensjonaty znajdują się w malowniczych miejscach Warszawy, takich jak Anin i Hipolitów, a trzeci pensjonat w Zalesiu Górnym. Są więc to tereny zielonej Warszawy i okolic.

Pensjonaty nasze zapewniające wysoki standard zostały założone jako jedne z pierwszych w Polsce ( w Warszawie) w 1994 roku przez Teresę Skoczek. Wiele lat prowadzenia Domów zaowocowało ogromnym doświadczeniem w opiece i pielęgnacji przebywających u nas pensjonariuszy.

Zakres usług proponowanych przez Nasze Domy jest bardzo duży:

  • Całodobowa opieka pielęgniarska
  • Opieka lekarska
  • Rehabilitacja
  • Smaczne domowe posiłki
  • Pokoje 1-, 2-, 3-osobowe
  • Wspaniała domowa atmosfera
  • Wysoki standard

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Numer wpisu
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 0 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami są pokoje z WC są pokoje z umywalkami są łazienki wspólne
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 0, opiekunek: 0
w nocy - pielęgniarek: 0, opiekunek: 0
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja
Dodatkowe płatności
Uwagi dot warunków przyjęcia

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe

Rekomendacje, opinie, podziękowania (3)


2020-08-31
Doskonałe miejsce opieki dla osób starszych. Moja Ciocia mieszkała tam od 08 grudnia 2013 roku do 26. sierpnia 2019 roku.. Po złamaniu kości udowej była pod opieką personelu odzyskała względną sprawność. Bardzo przyjazny i opiekuńczy i ma dużo ciepła dla pensjonariuszy. Organizowane są wszystkie święta zgodnie z tradycją w ciepłej rodzinnej atmosferze. Wbrew pozorom do ośrodka jest doskonałe połączenie z Warszawą. Z ronda przy ul. Wiatracznej autobus miejski podjeżdża pod sam dom na ul. Warszawskiej 49 w Hipolitowie. Polecam Bożena Nowak.

Bożena Nowak
2017-06-15
Nasza Ciocia zmarła w czerwcu br. w wieku 93 lat. Ostatnie 10 lat życia spędziła w pensjonacie Matuzalem w Zalesiu Górnym w bardzo dobrych warunkach i pod fachową opieką. Pragniemy podziękować za to szefowej tej placówki opiekuńczej Pani Marzenie Świątkowskiej, a także całemu zatrudnionemu tam personelowi. Pensjonat ten jest godny polecenia a pracownicy oddani, pełni ciepła i cierpliwi dla podopiecznych niezależnie od tego czy pracowity dzień jest spokojny czy wypełniony problemami. Z godnością traktują swoich podopiecznych. Niezależnie od stanu zdrowia i dolegliwości podopieczni znajdują tu opiekę pielęgniarską, a w razie potrzeby i lekarską. Bez problemu można skontaktować się z pensjonariuszami, a gdy stan ich zdrowia nie pozwala na kontakt bezpośredni, wszelkie niezbędne informacje uzyskuje się od Pani Świątkowskiej lub pracowników placówki i to niezależnie od pory dnia, o której się kontaktuje w tej sprawie. Pensjonat jest bezpieczny, położony w spokojnej podwarszawskiej miejscowości, wśród lasów. Jest na tyle daleko od stolicy by zapewnić spokój i na tyle blisko by bez problemu tam dojechać w celu odwiedzin. Sam budynek pensjonatu otoczony jest dość dużym obszarem zieleni i drzew oraz zapewnia mobilnym pensjonariuszom możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyżywienie jest smaczne, ze świeżych produktów przyrządzanych na bieżąco na miejscu. Pensjonat jest czysty i pachnący a pensjonariusze zadbani. Dba się o ich higienę niezależnie od wysiłku, którego to wymaga. Godnym wspomnienia jest także uczciwe i skrupulatne podejście do kwestii rozliczeń finansowych, dokładnego i rzetelnego rozliczania kosztów dodatkowych niezbędnych środków higienicznych i leków. Dziękując jeszcze raz za lata opieki naszej Cioci, pragniemy polecić tę placówkę wszystkim poszukującym domu spokojnej starości i opieki dla swoich bliskich. Ewa Kokiernak-Jurkiewicz Marek Jurkiewicz

Ewa Kokiernak-Jurkiewicz Marek Jurkiewicz
2017-03-02
Moja Mama Jadwiga Bednarska artysta plastyk przebywała w Domu Matuzalem w Zalesiu Gornym przez kilka ostatnich lat. Mama zmarla w grudniu zeszlego roku w wieku 88 lat. Miala tam fachowa opieke i otaczali ja ludzie dobrego serca, ktorzy byli z nia do ostatniego tchnienia. Byla tam traktowna jak wlasna Matka. Nie mam slow podziwu dla Pani Marzeny Swietkowskiej za wielkie serce i poswiecenie dla Mamy i innych pacjentow. To dzieki niej moglam spac spokojnie na drugim koncu swiata gdzie mieszkam wiedzac, ze sama nie zapewnilabym Mamie lepszej opieki. Moglam zawsze zadzwonic i porozmawiac dopoki Mama mogla sie porozumiewac. Pozniej rozmawialam z Pania Marzena i bylam informowana o najwazniejszych sprawach. Cały personel, nawet po ciężkich dyżurach był zawsze cierpliwy, pogodny i radosny. Nigdy nie usłyszałam złego słowa - z wielką godnością traktuje się tam pacjentów.W ostatnich miesiacach Mama musiala byc karmiona lyzeczka 3 razy dziennie. Mycie wymagalo przenoszenia na rekach itd. W ostatnim miesiacu miala wielkie odlezyny, ktore Pani Marzena fachowa podleczala. Mama miała tam całkowitą opiekę lekarską, rehabilitacyjną. Personel byl wyszkolony i bardzo dobrze zorientowany na problemy geriatryczne, odleżyny itp. Wielokrotnie w czasie wizyt u Mamy (kiedy bylam W Polsce) bylam czestowna obiadem, herbata czy ciastkiem. Posilki byly bardzo smaczne, swiezo przyzadzone, zgodnie z wymogami dietetycznymi. Bywalam w roznych dniach i jedzenie zawsze bylo smaczne, bez wyjatku. To jest zasluga Pani Marzeny kierowniczki zakladu, ktora osobiscie kupuje produkty i dopilnowuje ich przyzadzania. Dom bardzo bezpieczny, absolutnie przystosowany i spełniający wszelkie wymogi, polozony w pieknym lesie i otoczony ogrodami. Wspaniale czyste powietrze dopelnialo dobrego samopoczucia. Dom jest niezwykle czysty, pacjenci sa myci codziennie w swiezo upranych ubraniach, po prostu pachnie czystoscia, co wymaga niezwyklego wysilku ze strony personelu. Rowniez musze wspomniec o stronie finansowej: niezwykle skrupulatnym wyliczaniu sie z emerytury i dodatkowych kosztow zkupow i lekow. To wzbudza zaufanie do firmy Matuzalem, bo niestety nie bylo tak uczciwe w innym zakladzie, w ktorym Mama byla poprzednio. Bardzo sobie cenię tę firmę i z ręką na sercu polecam wszystkim poszukującym domu spokojnej starości i opieki dla swoich bliskich. Jest to wspaniale miejsce ze wspanialymi pracujacymi tam opiekunkami.

Izabela Terlecki

Artykuły

Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres Galeria Opis Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie Dojazd Artykuły

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.