Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Matuzalem


05-074 Hipolitów, Warszawska 49

tel. 22 428 17 56, 607 034 382

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

1,2,3
2500
     
Do schowka
Dom Matuzalem

Opis placówki


Nasze pensjonaty znajdują się w malowniczych miejscach Warszawy, takich jak Anin i Hipolitów, a trzeci pensjonat w Zalesiu Górnym. Są więc to tereny zielonej Warszawy i okolic.

Pensjonaty nasze zapewniające wysoki standard zostały założone jako jedne z pierwszych w Polsce ( w Warszawie) w 1994 roku przez Teresę Skoczek. Wiele lat prowadzenia Domów zaowocowało ogromnym doświadczeniem w opiece i pielęgnacji przebywających u nas pensjonariuszy.

Zakres usług proponowanych przez Nasze Domy jest bardzo duży:

  • Całodobowa opieka pielęgniarska
  • Opieka lekarska
  • Rehabilitacja
  • Smaczne domowe posiłki
  • Pokoje 1-, 2-, 3-osobowe
  • Wspaniała domowa atmosfera
  • Wysoki standard

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (2)


2017-06-15
Nasza Ciocia zmarła w czerwcu br. w wieku 93 lat. Ostatnie 10 lat życia spędziła w pensjonacie Matuzalem w Zalesiu Górnym w bardzo dobrych warunkach i pod fachową opieką. Pragniemy podziękować za to szefowej tej placówki opiekuńczej Pani Marzenie Świątkowskiej, a także całemu zatrudnionemu tam personelowi. Pensjonat ten jest godny polecenia a pracownicy oddani, pełni ciepła i cierpliwi dla podopiecznych niezależnie od tego czy pracowity dzień jest spokojny czy wypełniony problemami. Z godnością traktują swoich podopiecznych. Niezależnie od stanu zdrowia i dolegliwości podopieczni znajdują tu opiekę pielęgniarską, a w razie potrzeby i lekarską. Bez problemu można skontaktować się z pensjonariuszami, a gdy stan ich zdrowia nie pozwala na kontakt bezpośredni, wszelkie niezbędne informacje uzyskuje się od Pani Świątkowskiej lub pracowników placówki i to niezależnie od pory dnia, o której się kontaktuje w tej sprawie. Pensjonat jest bezpieczny, położony w spokojnej podwarszawskiej miejscowości, wśród lasów. Jest na tyle daleko od stolicy by zapewnić spokój i na tyle blisko by bez problemu tam dojechać w celu odwiedzin. Sam budynek pensjonatu otoczony jest dość dużym obszarem zieleni i drzew oraz zapewnia mobilnym pensjonariuszom możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyżywienie jest smaczne, ze świeżych produktów przyrządzanych na bieżąco na miejscu. Pensjonat jest czysty i pachnący a pensjonariusze zadbani. Dba się o ich higienę niezależnie od wysiłku, którego to wymaga. Godnym wspomnienia jest także uczciwe i skrupulatne podejście do kwestii rozliczeń finansowych, dokładnego i rzetelnego rozliczania kosztów dodatkowych niezbędnych środków higienicznych i leków. Dziękując jeszcze raz za lata opieki naszej Cioci, pragniemy polecić tę placówkę wszystkim poszukującym domu spokojnej starości i opieki dla swoich bliskich. Ewa Kokiernak-Jurkiewicz Marek Jurkiewicz

Ewa Kokiernak-Jurkiewicz Marek Jurkiewicz
2017-03-02
Moja Mama Jadwiga Bednarska artysta plastyk przebywała w Domu Matuzalem w Zalesiu Gornym przez kilka ostatnich lat. Mama zmarla w grudniu zeszlego roku w wieku 88 lat. Miala tam fachowa opieke i otaczali ja ludzie dobrego serca, ktorzy byli z nia do ostatniego tchnienia. Byla tam traktowna jak wlasna Matka. Nie mam slow podziwu dla Pani Marzeny Swietkowskiej za wielkie serce i poswiecenie dla Mamy i innych pacjentow. To dzieki niej moglam spac spokojnie na drugim koncu swiata gdzie mieszkam wiedzac, ze sama nie zapewnilabym Mamie lepszej opieki. Moglam zawsze zadzwonic i porozmawiac dopoki Mama mogla sie porozumiewac. Pozniej rozmawialam z Pania Marzena i bylam informowana o najwazniejszych sprawach. Cały personel, nawet po ciężkich dyżurach był zawsze cierpliwy, pogodny i radosny. Nigdy nie usłyszałam złego słowa - z wielką godnością traktuje się tam pacjentów.W ostatnich miesiacach Mama musiala byc karmiona lyzeczka 3 razy dziennie. Mycie wymagalo przenoszenia na rekach itd. W ostatnim miesiacu miala wielkie odlezyny, ktore Pani Marzena fachowa podleczala. Mama miała tam całkowitą opiekę lekarską, rehabilitacyjną. Personel byl wyszkolony i bardzo dobrze zorientowany na problemy geriatryczne, odleżyny itp. Wielokrotnie w czasie wizyt u Mamy (kiedy bylam W Polsce) bylam czestowna obiadem, herbata czy ciastkiem. Posilki byly bardzo smaczne, swiezo przyzadzone, zgodnie z wymogami dietetycznymi. Bywalam w roznych dniach i jedzenie zawsze bylo smaczne, bez wyjatku. To jest zasluga Pani Marzeny kierowniczki zakladu, ktora osobiscie kupuje produkty i dopilnowuje ich przyzadzania. Dom bardzo bezpieczny, absolutnie przystosowany i spełniający wszelkie wymogi, polozony w pieknym lesie i otoczony ogrodami. Wspaniale czyste powietrze dopelnialo dobrego samopoczucia. Dom jest niezwykle czysty, pacjenci sa myci codziennie w swiezo upranych ubraniach, po prostu pachnie czystoscia, co wymaga niezwyklego wysilku ze strony personelu. Rowniez musze wspomniec o stronie finansowej: niezwykle skrupulatnym wyliczaniu sie z emerytury i dodatkowych kosztow zkupow i lekow. To wzbudza zaufanie do firmy Matuzalem, bo niestety nie bylo tak uczciwe w innym zakladzie, w ktorym Mama byla poprzednio. Bardzo sobie cenię tę firmę i z ręką na sercu polecam wszystkim poszukującym domu spokojnej starości i opieki dla swoich bliskich. Jest to wspaniale miejsce ze wspanialymi pracujacymi tam opiekunkami.

Izabela Terlecki
Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.