Szpital w Poznaniu- złe traktowanie. Jak jest w domu opieki?

Dodany
2020-11-24 11:58
przez Elmada
Czy oglądali Państwo może materiał TVNu o szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu?
Szpitalu, który tydzień temu stał się bohaterem reportażu Uwagi TVN. O sprawie piszemy TUTAJ. Z ustaleń dziennikarzy Uwagi TVN wynikało, że w szpitalu dochodziło do sytuacji, w których pacjenci byli zostawiani na oddziale sami na całą noc. Także ci w złym stanie. Ludzie wymagający dializ mieli na nie czekać nawet 9 dni. O szpitalu mówiono "umieralnia". Po reportażu do sprawy odnieśli się pracownicy szpitala zapowiadając zgłoszenie sprawy do prokuratury. W lecznicy rozpoczęto też kontrole.
Jestem teraz na etapie wybierania domu opieki dla taty chorego na demencje- demencja bardzo posunięta. Jak czytam takie rzeczy to totalnie nie wiem co myśleć, jestem przerażona myślą, że mój tata może być tak traktowany w domu opieki. Jak mam zaufać obcym ludziom? Da się? Macie jakieś doświadczenia z tego rodzaju bardzo przykrymi sytuacjami? Co mam myśleć?...
Dodany
2020-12-20 03:40
przez tak jest
jedyna rada zlikwidowac prywatne domy opieki , sa to miejsca umiernia ludzi starszych , nie z powodu starosci czy chorób ale braku opieki , prawidłowego wyzywienia, dostosowania leczenia do schorzenia , Jesli własciciel potrzebuje leków to lekarz wypisuje bez mrugnieci , ale to nie własciciel za nie płaci. nagminne jest oszukiwanie na lekach , przeciez im nikt nie udowodni , ze nie daja leków a przemyt na ukraine to intratny interes, Lekarze jesli sie zjawiaja , a miałam przykłaad lekarza, który po roku nie wiedział jak wyglada pacjent a przepisywał leki, widza duze wychudzenie i nie reaguja . Opiekunki nie karmia tych lezacyh , stawiaj posiłek ( czesto salaterka zupy) i odchodza ,Domy opieki sa wyposazone w łazienki , ale sa nieczynne , ludzi kapie sie tylko w jednej mezczyn i kobiety bez zachowania intymnosi, szarpiac i ohukujac byle szybko
Dodany
2021-10-28 20:21
przez Internautka
Z czystym sumieniem polecam Dom Opieki Spolecznej w Zagorowie. Jest to placowka panstwowa. Mieszkancy traktowani sa z szacunkiem. Jest takze bardzo dobra opieka. Pensjonariusze sa bardzo dobrze karmieni, opiekunowie jak równiez pielegniarki dbaja o to,aby nikomu nic nie zabraklo .Mama mojej znajomej przebywa w tym Domu juz kilka lat i naprawde jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to jest wolnych kilka miejsc, Dom Pomocy Spolecznej polozony jest w bardzo spokojnym miejscu, co sprzyja osobom starszym i niepelnosprawnym. Takze z czystym sumieniem polecam. Z tego co wiem to sa wolne miejsca.

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.