prywatny dom opieki w Bierutowie (woj. dolnoślaskie)

Dodany
2011-11-29 17:36
przez dom
Czy ktoś zna dom opieki w Bierutowie. Bardzo proszę o opinie o tym domu. Zmuszona jestem znaleźć dom dla 86 letniego niesamodzielnego mężczyznę. 
Dodany
2018-03-06 20:14
przez Janusz
Zanim zdecydujemy się na dom opieki, warto sprawdzić czy placówka działa legalnie, czy posiada zezwolenie wojewody. Żyjemy w świecie internetu, gdzie jest masa dzikich, urągających człowieczeństwu domów opieki np. na Dolnym Śląsku. To nie profesjonalne ośrodki, tylko zwykłe domy mieszkalne, bez windy i fachowej opieki.

PAMIĘTAJMY LEGALNE DOMY OPIEKI

Dodany
2018-03-26 19:05
przez Tomasz
Dom opieki w Bierutowie to oczywiście legalna placówka, lecz to ośrodek dla bardzo schorowanych osób. Jedz i przekonaj się sam. Dla osób mniej schorowanych bardziej polecam Nowoczesne Domy Seniora.
Dodany
2018-08-24 12:03
przez Justyna DOM
Pytacie Państwo jak wybrać dobrą, sprawdzoną prywatną placówkę, na co zwrócić uwagę. Dom Seniora, Dom Opieki, Ośrodek Chorych na Alzheimera?

Po pierwsze należy sprawdzić czy dana placówka posiada wpis do rejestru, czy działa legalnie. Zweryfikujmy, czy w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia podopiecznego dom nie wypowie umowy albo nie zażąda dodatkowych opłat. Dowiedzmy się, ile opiekunek przypada na podopiecznego i czy mają odpowiednie kwalifikacje. Niektórzy seniorzy chcą mieć możliwość zabrania ze sobą ulubionych sprzętów lub zwierząt domowych. Sprawdźmy, czy jest taka możliwość. Sprawdźmy czy jest możliwość dostosowania posiłków do diety. Skontrolujmy, czy dany ośrodek dba o zagospodarowanie czasu wolnego oraz czy wokół placówki jest ogród lub tereny do spacerów. Ważna jest wielkość ośrodka. Zapytajmy bliską osobę, gdzie będzie się lepiej czuła, w rodzinnym domu opieki czy dużym pensjonacie. Jeśli bliska nam osoba choruje np. na Alzheimera, warto wówczas sprawdzić czy ośrodek specjalizuje się w tej ciężkiej chorobie. Czy jest możliwość konsultacji z neurologiem, czy personel opiekował/opiekuje się chorymi na Alzheimera. Ilu jest pensjonariuszy w ośrodku, którzy cierpią na chorobę Alzheimera. Porozmawiajmy z właścicielem placówki, dyrektorem ośrodka, rozmowa z taką osobą to odpowiedz na wiele pytań.

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.