Legalne Prywatne Domy Opieki

Dodany
2018-03-29 20:46
przez Janina
Niestety ale ciągle słyszymy o tragediach w nielegalnych, dzikich domach opieki. Mimo, że mamy 2018 rok to temat jest wciąż aktualny. Wojewodowie zamykają kolejne urągające człowieczeństwu nielegalne domy, jednak nowe nielegalne ośrodki powstają jak grzyby po deszczu. Najważniejszą sprawą jaką powinniśmy zweryfikować zanim dokonamy wyboru ośrodka to sprawdzenie czy działa legalnie, czy posiada decyzję Wojewody. Żądajmy od właścicieli placówek okazania decyzji.

Pozdrawiam
Janina
Dodany
2018-03-31 16:21
przez Mariusz
Trudno sie nie zgodzić z w/w postem. Podpisuje sie w 100%.
Dodany
2018-06-29 17:44
przez Klaudia
Zgadzam się, jest ich pełno, Trzeba bardzo uważać!
Dodany
2018-07-04 14:42
przez Urzędnik
Jeśli natraficie na dziki dom opieki należy zgłosić takie miejsce do Urzędu Wojewódzkiego. Należy także, jak najszybciej zabrać stamtąd ludzi.
Dodany
2018-07-05 09:04
przez Kalina
A ja uważam, że nie tyle ważny jest papierek stwierdzający legalność/nielegalność, ile atmosfera panująca w domu opieki oraz warunki. Atmosferę tworzą opiekunki. Jeśli są niemiłe i oschłe (co się często zdarza), wówczas żadna decyzja/pozwolenie wojewody nie pomoże. Najgorsze w naszym kraju jest to, że opieka nad osobami starszymi spada w całości na rodziny. Moja mama pracując całe życie płaciła podatki, ja pracując całe życie płacę podatki i nie możemy w ogóle liczyć na pomoc państwa/samorządu. A koszty utrzymania w domu opieki, nieważne czy legalnym czy nielegalnym, są bardzo wysokie, dużo wyższe niż emerytura. Tak być nie powinno. Proszę się zainteresować, jak jest w państwach skandynawskich, jak tam jest sprawowana opieka nad osobami starszymi, jakie są warunki. Dużo jeszcze musi wody w Wiśle upłynąć, zanim u nas cokolwiek zmieni się w tym temacie bez gwarancji, że cokolwiek w ogóle się zmieni.
Dodany
2018-07-05 10:19
przez Władysław
Kalina widzę, że ty chyba reprezentujesz nielegalne domy opieki:) W jakim ty świecie żyjesz? Co ty za głupoty wypisujesz? Człowiek aby otworzyć legalny dom opieki musi zainwestować spore pieniądze. Infrastruktura dostosowana do osób niepełnosprawnych, odbiór sanepidu, odbiór straży pożarnej, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego itd. Czasami są to oszczędności życia liczone w setkach tysięcy złotych. Czasami są to kredyty na 30 lat. Zaś ten nielegalny wynajmie wille od kogoś i też przyjmuje pensjonariuszy. Gdzie tu jest sprawiedliwość?? To, że trzeba mieć serce i cierpliwość do seniorów to rzecz oczywista! Żyjemy w kraju gdzie obowiązuje prawo, w tym prawo o polityce społecznej ( decyzja Wojewody) i każdy musi je przestrzegać! Proszę nie pisać bajek tylko jak najszybciej zalegalizować ośrodek!!!
Dodany
2018-07-27 18:07
przez Jacek
Pani Kalino,

Patologia, patologia i jeszcze raz patologia. Szkoda z Panią dyskutować. Tyle w temacie.
Dodany
2018-08-21 23:28
przez Alfred
Panie Władku, jacku.
Jesteście palanty, który nie umieją czytać ze zrozumieniem. :-)
Dodany
2019-02-12 10:49
przez Kama
Wystarczy wpisać w google Legalne Domy Opieki i poprosić właściciela o okazanie nam pozwoleń.

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.