Dom opieki a oplaty

Dodany
2017-10-04 21:30
przez Magda
Witam. Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada finansowanie domu opieki. Czy mozna zalatwic jakies dofinansowanie z mops badz innej instytucji? Czy roznice musi pokrywac rodzina?
Dodany
2017-10-24 20:28
przez Katarzyna
Hm, nie słyszałam o dofinansowaniach z mopsu, więc tu może wypowie się ktos inny. Ale na pewno spora część domów opieki świadczy usługi w oparciu o NFZ. Po uzbieraniu odpowiedniej dokumentacji (skierowanie, zaświadczenia lekarskie itp.) i wyrażeniu zgody na potrącenie części kwoty z otrzymywanych świadczeń można załatwić pobyt bezkosztowo. Mieliśmy okazję skorzystać z takiej opcji i załatwić mamie pobyt czasowy w finezji (dąbrówka). Przy korzystaniu ze świadczeń na NFZ trzeba oczywiście wziać pod uwagę terminy, nie wszędzie moga być miejsca. Polecam bezpośredni kontakt z ośrodkami które posiadają kontrakty.
Dodany
2017-10-28 20:26
przez kosik
A co z ich ośrodkiem w pustkowie? Czy ktoś ma jakieś informacje? Mocno się zastanawiamy, a lokalizacja nad morzem byłaby dla nad dużo wygodniejsza.
Dodany
2017-11-29 13:29
przez Finezja_Dabrowka
Zarówno Finezji Dąbrówka jak i Pustkowo przyświeca ten sam cel – pomoc naszym Pensjonariuszom w osiągnięciu poprawy zdrowia i powrócenia do sprawności. Specyfika samych ośrodków jednak się różni. Pustkowo świadczy głównie usługi pobytowo – rehabilitacyjne. Taki wyjazd jest dla osób starszych często okazją do odpoczynku, zmiany środowiska, poznania nowych osób oraz wyrwania się z marazmu. Zabiegi rehabilitacyjne w Pustkowie odbywają się z ramienia NFZ. W Dąbrówce świadczymy usługi zarówno na NFZ, ale również pełnopłatne, nad którymi pieczę sprawuje Centrum Medyczne MEDICA. Zapewniamy opiekę pielęgniarską, lekarską (neurolog, internista i psychiatra), posiadamy kompetentnych rehabilitantów i fizjoterapeutów. Nasz ośrodek w Dąbrówce głównie przyjmuje pensjonariuszy na pobyty długoterminowe, których celem jest powrót do sprawności. Niezależnie od wybranego ośrodka kładziemy duży nacisk na utrzymanie dobrej atmosfery w naszych ośrodkach – staramy się, aby Pensjonariusze się integrowali, mieli urozmaicone zajęcia w ciągu dnia, tak aby pobyt u nas był dla nich jak najbardziej wartościowy.
Dodany
2017-12-01 21:07
przez Karmazynka
Hej, my mamy sprawdzone pustkowo na krótszy pobyt (2 miesiace). Takie trochę wakacje dla seniora wraz z opieką. Generalnie polecamy, mama wróciła uśmiechnięta, zadowolona zarówno ze standardu pobytu, jak i z opieki i towarzystwa. Miły i dobrze utrzymany ośrodek.
Dodany
2018-04-22 20:26
przez Terenia
Sama byłam na turnusie w ośrodku w pustkowie. Moglam korzystac z róznych zabiegow , masazy , spotkan. Poznalalam wspanialych ludzi ale ja pojechalam na turnus wypoczynkowy. Nic mi nie brakowalo przez ten czas.
Dodany
2018-07-04 14:45
przez Mroźna
Średnie ceny w DPS w dużych miastach to 3,5 do 4,5 tyś zł. Warto więc zastanowić się dlaczego prywatny ośrodek proponuje cenę np. 2600 tyś zł? Czym to jest spowodowane? Mniejszą liczbą personelu, gorszym standardem, uboższym jedzenie czy brakiem podstawowej opieki medycznej? Czy po prostu dlatego, że to nielegalna, dzika placówka? Często jest tak, że prywatne ośrodki za taką cenę proponują podstawowe usługo hotelowe z jednym opiekunem na 20 pensjonariuszy. Takich ośrodków nie można zaliczyć do profesjonalnych domów opieki, to zwykłe hotele.

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.