Dom- nowootwarty czy działający min. kilka lat??? Pomocy

Dodany
2015-03-09 10:29
przez Karol
Mam bardzo ważne pytanie w kwestii, która niestety dotknęła i mojej rodziny. Mój dziadek, sędziwy już wiekiem jest osobą niepełnosprawną fizycznie i porusza się na wózku. Do tej pory opiekę nad nim sprawowała babcia, niestety odeszła od nas kilka dni temu. Teraz dziadek sam wyraził wolę zamieszkania w domu spokojnej starości. Zastanawiamy się w gronie rodziny jaki dom byłby dla dziadka najlepszy- czy taki działający na rynku długi lub przynajmniej dłuższy czas, czy też może placówka nowo otwarta, gdzie wszystko jest świeże, nowe i jest tam swoboda w wyborze pokoju, miejsca itp. Ktoś ma dla mnie jakieś rady? Za wszystkie będę bardzo wdzięczny. 
Z wyrazami szacunku - Karol.
Dodany
2015-03-09 13:12
przez mark
To czy dom jest starszy czy nowszy nie wydaje mi się aż tak istotne, bo i jedne i drugie mają swoje wady i zalety. W przypadku osoby na wózku ważniejsze wydają mi się takie parametry jak np. wielkość pokoju, szerokość korytarzy, organizacja jadalni itp. Chciałbym też zwrócić Twoją uwagę na pewien inny czynnik, istotny moim zdaniem, jakim jest liczba pensjonariuszy w danym domu. Jeśli Twój dziadek jest człowiekiem sprawnym intelektualnie i towarzyskim, to chyba lepszy będzie dla niego duży pensjonat, w którym łatwiej znajdzie sobie bratnie dusze i kompanów do pogawędki. Jeśli zaś jest introwertykiem i z natury samotnikiem, to pewnie sensowniejszy będzie jakiś pensjonat bardziej kameralny. Ale to oczywiście tylko moje subiektywne zdanie, którego nie musisz brać pod uwagę.
Dodany
2015-04-26 14:31
przez MARCIN81

Witam wszystkich.
Chciałbym polecić Państwu wszystkim nowo otwarty dom opieki- "DOM Złotego Wieku" :)
Dom jest kameralny,panuje w nim domowa atmosfera opiekunki to mama z córka i dlatego
dane jest tam dużo ciepła i serdeczności...Na prawdę miałem tam swoja babcie i nie ma porównania
z okolicznymi domami.Dom mieści się w Komorowie ul.Ogrodowa 1A.
Podam nr.tel do Pani Karoliny 695-484-300
Pozdrawiam wszystkich.
Dodany
2015-05-19 20:19
przez Zacisze Koski
Nie ma to chyba większego znaczenia, najważniejsze to obsługa, panująca atmosfera oraz miejsce umiejscowienia tego domu. Z mojej strony mogę polecić dom, znajdujący się w otoczeniu drzew, cicha spokojna okolica i kontakt z przyrodą, a nie betony i hałas.
Zapraszam na stronę www.zaciszekoski.pl

Atmosfera naprawdę rodzinna, liczba miejsc to 15 osób, co pozwala stworzyć rodzinny klimat. Palące się drewno w kominku i śpiew ptaków, a do tego miejsce by wyjść na zewnątrz na ławkę i spędzić ten czas wraz z naturą (np. wiewiórki biegające po płocie, śpiew ptaków).
Chwile w rodzinnym domu mogą przypominać również zapachy unoszące się z kuchni - dania gotowane na miejscu, czy to obiad, czy ciasto, czy też słodkie bułeczki.
Do tego wszystkiego nie należy zapomnieć również o wykwalifikowanym personalu, który codziennie w należyty sposób zajmuje się pensjonariuszami, bo to właśnie oni są tutaj najważniejsi.
Dodany
2015-06-15 19:31
przez benek
Może i faktycznie taki dom działający kilka lat będzie lepszy. Wszyscy znają się na pracy i umieją stworzyć domową atmosferę
Dodany
2018-01-31 18:13
przez juustyna
Mila domowa atmosfera w domu seniora Zacisze Troszyn polecam

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.