Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Uwaga!!! Pallotynski Osrodek Pielegnacyjno Opiekunczy we Wrzosowie kolo Radomia

Dodany
2018-01-12 09:51
przez mongee
Moja mama przebywala w nowym skrzydle budynku przeznaczonym dla osob z demencja. Trafila tam 5 pazdziernika 2017 chodzaca, zjadala samodzielnie posilki, czynnosci fizjologiczne nie w 100% pod kontrola ale jeszcze bez pieluchy. Nocami byla pobudzona. Przepisano jej nowe leki ktore mialy ja wyciszyc a konsekwentnie sciely ja z nog. Po 5 tygodniach przebywala na wozku, w pieluchach, musiala byc karmiona, prawie bez kontaktu.
Nastapilo calkowite zalamanie Przy kolejnej wizycie siostra zastala mame lezaca bez kontaktu, zacewnikowana, pod kroplowka, wygladalo to na jej ostatnie chwile.
Mowiono nam ze to jest postep choroby plus infekcja ukladu moczowego.
Po leczeniu antybiotykami stan sie polepszyl na tyle ze mogla przyjmowac pokarmy ale pozostala w lozku.
Twierdzono ze leki psychotropowe zostaly calkowicie odstawione.
Neurolog wykluczyl przyczyny neurologiczne i zalecil " uruchamianie" (usadzac na wozku, rehabilitacja) aby wzmocnic ja fizycznie.
Niestety prawdopodobnie w wyniku zbyt malej liczby personelu po kilku dniach zrezygnowano z wozka I mama pozostawala w lozku przez caly czas.
Przy kazdych odwiedzinach zastawalismy ja sama w zamknietym na klucz pokoju.
Nie bylo mozliwe zorganizowanie dodatkowej rehabilitacji.
Podjelismy decyzje o przeniesieniu mamy do Zakladu Pielegnacyjno Opiekunczego w miescie w ktorym mieszka siostra.
Przetransportowalismy mame 9 stycznia 2018.
Stan mamy przy wypisie: lezaca, karmiona, cewnik, kontakt minimalny, mozliwy glownie rano, Powiedziano nam ze niestety mama juz pozostanie w lozku I nie bedzie w stanie sie poruszac.
10. stycznia rano po 1 nocy w nowym miejscu siostra zastala mame siedzaca na lozku samodzielnie zjadajaca zupe!!
11. stycznia mama zjada samodzielnie posilki, przeszla kilka krokow z pomoca rehabiliantki, odpowiedziala opiekunkom jak ma na imie!
Narzuca sie pytanie - W jakim stopniu srodki stosowane do tzw "wyciszania " pacjentow byly przyczyna pogorszenia stanu mamy I czy byly podawane bez naszej wiedzy przez ostatnie kilka tygodni pobytu u Pallotynow.
Pozwalam sobie stwierdzic, ze osoby zarzadzajace osrodkiem ograniczaja liczbe zatrudnionych opiekunow I pielegniarek do niebezpiecznej granicy. Leki stosowane sa w naduzyciu dla ulatwienia kontroli nad pacjentami.
Rehabilitacja praktycznie nie istnieje. Pacjenci z demencja nie maja warunkow, w ktorych mogliby jak najdluzej zachowac swoje umiejetnosci.
Wyglada na to ze personel jest obciazony w nadmiarze obowiazkami.
Wyglada na to ze w Zakladzie podlegajacym pod NFZ, gdzie oplata wynosi 70 % emerytury mozna zdzialac cuda. Ludzie pozostaja pacjentami, ktorzy otrzymuja profesjonalna, serdeczna opieka, a nie sa jedynie podmiotem I zrodlem dochodu.
Bede wdzieczna jesli ktos z Panstwa, ktorych bliscy przebywali lub przebywaja w Pallotynskim Osrodku Rehabilitacyjno Pielegnacyjnym we Wrzosowie kolo Radomia zechce sie podzielic swoimi doswiadczeniami.

Dodany
2018-01-15 13:31
przez Ryszard
Zastanawia mnie zamykanie drzwi na klucz ;
Przecież jest to niedopuszczalne - kto kontroluje ten Ośrodek?
Dlaczego rodziny nie reagują na takie sytuacje?
Liczba personelu, jeżeli kierownictwo źle zarządza Ośrodkiem to i 1000 osób będzie źle pracowało.
Powinni Państwo nie zostawiać tak tej sprawy......
Dodany
2020-04-24 09:43
przez Halina B.
Moja mama przebywała w tym ośrodku 2 lata. NIGDY nie była "wyciszana"jakimiś środkami farmaceutycznymi.Ja byłam pełna podziwu i wdzięczności dla lekarza neurologa pracującego dla ośrodka. Gdy mama była jeszcze pod naszą opieką w swoim mieszkaniu i już nie mogliśmy sobie poradzić - byliśmy na skraju wyczerpania psychicznego i fizycznego wezwana na prywatną wizytę domową neurolog zmieniła mamie leki, które miały pomóc. Wtedy pobudzenie a wręcz agresja zwielokrotniła się .Przez 5 czy 6 dni nie zmrużyłam oka w nocy a po interwencji u tej lekarki dowiedziałam się - że cóż to jest! , czekać dalej.Mama trafiła do Wrzosowa bo wydarzyło się w rodzinie coś, co uniemożliwiło nam sprawowanie opieki.To było dla nas ogromnie trudne ale konieczne.Tymczasem okazało się,że mama tam "odżyła ! Lekarka tak zmieniła mamie leki,że mama się uspokoiła ale była zupełnie przytomna, nie ospała, jeżdziła sobie na wózku, była wśród ludzi, miała rehabilitację na miejscu. Jak ósmego dnia ją odwiedziłam to przywitała mnie śpiewem, uśmiechnięta , zadowolona. Jak była w domu, to widziała tylko osobę, która się nią opiekowała. Rodzina, znajomi jej nie odwiedzali bo nie można było z nią porozmawiać jak przed Alzheimerem. Nie rozumieli ,że taki człowiek nadal potrzebuje widzieć znajome twarze chociaż niekoniecznie pamięta jak sie nazywają. Tam była otoczona ludźmi. Lubiła całe życie śpiewać i miała ładny głos, a w ośrodku pan Sławek przynosił gitarę, grał a pensjonariusze śpiewali na świetlicy lub na krzesłach przed budynkiem.Uważam, że krzywdzące są złe opinie o Ośrodku we Wrzosowie. Ja tam byłam częstym gościem. Odwiedzaliśmy mamę najpierw 7 a potem 5 dni w tygodniu - po co najmniej 4 godziny. Widziałam więc dużo . Jestem wdzięczna zwłaszcza pani Bożence, panu Sławkowi , no i oczywiście pani Julicie.

Twoja odpowiedź

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2020 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.