Szukamy ,, przytulnego" domu opieki na Śląsku dla chorych na Alzheimera

Dodany
2008-08-21 10:53
przez Tolek109
Witam! Cieszę się, że tu jestem. Na pewno doradzicie mnie i rodzinie w odszukaniu dobrego, cieplutkiego i niedrogiego domu opieki na Śląsku dla mamy z chorobą Alzheimera. Choroba u niej szybko postępuje, nie przyjmuje żadnej opiekunki dochodzącej.  Jesteśmy bardzo schorowani i nie jesteśmy w stanie zapewnić jej innej opieki, niż w domu opieki. 
Dodany
2008-10-28 09:51
przez ania a
Polecam dom opieki w Jakubowicach koło Kędzierzyna Koźla.. Przez 5 miesięcy był tam mój Tata. Też chorował na Alzhaimera. Niestety- dom jest prywatny- koszt pobytu od2000 do 2500. Właścicelką jest lekarka, która jest tam obecna przez ok,4 dni w tygodniu. Pozdr.
Dodany
2009-01-02 16:35
przez TO WYKANCZALNIA
[quote author=ania a link=topic=26.msg55#msg55 date=1225183894]
Polecam dom opieki w Jakubowicach koło Kędzierzyna Koźla.. Przez 5 miesięcy był tam mój Tata. Też chorował na Alzhaimera. Niestety- dom jest prywatny- koszt pobytu od2000 do 2500. Właścicelką jest lekarka, która jest tam obecna przez ok,4 dni w tygodniu. Pozdr.
NIEEEEEEEEEEE
Dodany
2009-01-02 17:17
przez TO WYKANCZALNIA
JAKUBOWICE KOLO KEDZIERZYNA
jestem zbulwersowany wypowiedzia mojej porzedniczki.W tym osrodku chodzi tylko o pieniadze  o skasowanie jak najwiecej pieniedzy.pani doktor przebywa tam przewaznie na weekend ze swoja rodzina,posiada jeszcze jeden dom opieki na slasku.jedyna opieka lekarska jest pani doktor ktora konsultuje lekarstwa przez tel. ze znajomymi jej lekarzemi/mam nadzieje specjalistami/.Nie bylo tam przez 1.5 roku zadnego specjalisty/to kosztuje/.Sa podawane najtansze leki ,wszyscy pensjonariusze sa o 8 godz.zworzeni na dol do salonu  bez wzg.na stan zdrowia i tam siedza i czekaja na koniec.Jezeli ktoras osoba nie ma sily sama siedziec to sa przywiazywani do krzesel.Pani doktor oszczedza na kazdym kroku.Bedac tam po kolacji widzialem na 45 CHORYCH OSOB byly tam 4 dziewczyny.Zadaje sobie pytanie jak dlugo musi tam trwac toaleta wieczorna????Persjonariusze w lato siedza tylko na tarasie po mimo ,ze caly teran osrodka jest ogrodzony/za malo personelu/.Bardzo poruszylo mnie zdanie pewnej pani ktora powiedziala cyt"panu sie wydaje ,ze tu jest tak fajnie .Tak jest fajnie jak ktos przyjdzie na odwiedziny wtedy nikt ni kszyczy nie przeklina pytaja sie o wszystki ale jak odwiedzajacy zamkna brame to u nas rozpoczyna sie pieklo" koniec cyt.

Pozdrawiam wszystkich i przestrzegam.

Ps.Boli mnie to ,ze w rejonie kazdy lekarz poleca wlasnie Jakubowice.
Dodany
2009-03-20 11:29
przez grażyna
Witam,
bardzo posmutniałam po przeczytaniu opinii Pana Zbyszka na temat Domu Opieki
w Jakubowicach. Rok i cztery miesiące w domu tym przebywa moja mama.
Średnio co dwa tygodnie odwiedzam ją ( bez wcześniejszego zapowiadania się  !). Na początku bardzo uważnie przyglądałam się atmosferze panujacej w tym Domu. Szybko zorientowałam się, że jest tam bardzo dobra opieka, że podopieczni są zadbani i pod stałą opieką uważnych oczu i rąk Pań  opiekunek. Pani Doktor, która jest właścicielką domu opieki jest osobą godną naśladowania i podziwu. Widać, że osoba ta naprawdę kocha ludzi, którzy zamieszkują ten dom. Wiem jak trudno jest radzić sobie z "zachowaniami" ludzi niesprawnych intelektualnie i nie tylko. Doświadczyłam tego sama.
Mogłabym pisać jeszcze wiele, ale na zakończenie pragnę powiedzieć Panu Panie Zbyszku, że oczywiście łatwiej jest krytykować i doszukiwać się błędów niż podjąć działania skierowane na pomoc ludziom potrzebującym.
Chcę również zwrócić Panu uwagę na to, że bardzo skrzywdził Pan Panią Doktor i cały oddany Personel Domu w Jakubowicach. A zarzuty dotyczące "dochodowości" takiego przedsięwzięcia są tak bezpodstawne i nieprawdziwe, że powinien Pan odpowiedzieć za nie przed sądem. Wstyd mi za Pana !
Dodany
2009-03-20 12:36
przez alexandra
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Moja Babcia jest już jakiś czas w Domu Opieki w Jakubowicach i jestem tą placówką ZACHWYCONA ! Życie towarzyskie mojej Babci kwitnie, ma już kolejnego "adoratora" (czego jej sama zazdroszczę ;) ). Co do wypowiedzi szanownego Pana Zbyszka to po pierwsze dziwi mnie jego szczegółowa wiedza na temat Domu Opieki Jakubowice bo zakrawa ona na wiedzę którą może posiąść jedynie osoba mająca dostęp do tajnych urządzeń monitorujących czynnych 24 godziny na dobę. Po drugie polecam mu raczej forum dla osób które nie potrafią sobie poradzić z agresją i innymi patologicznymi zachowaniami typu "obrabianie komyś tyłka" i niszczenia kogoś dla własnej sadystycznej przyjemności. Panie Zbyszku parę spotkań ze specjalistą i wyjdzie Pan na prostą. Trzymam za Pana kciuki.Pozdrawiam. Aleksandra Beker !
Dodany
2009-08-14 00:10
przez adek71
bardzo prosze o bezstronna opinie na temat tego osrodka w Jakubowicach, czy jest ktos z kim mozna sie skontaktowac w tej sprawie? bardzo prosze o kontakt
Dodany
2010-11-25 17:16
przez Marylka57
Nie obchodzi mnie opinia Marleny i Julii o domu opieki jakubowice ALE OBCHODZI MNIE OBRAŻANIE NASZYCH UCZUĆ RELIGIJNYCH poprzez wprowadzenie motywu księdza i ironizowanie mszy św..KSIĄDZ NIE JEST pracownikiem domu opieki tylko kurii diecezjalnej ,bezpośrednio swojemu biskupowi i Bogu.Poza tym jak można osadzać księdza nie znając go.Ja go znam i ZAWSZE BYŁ,JEST I BĘDZIE WSPANIAŁYM KSIĘDZEM ,PEŁNYM CHARYZMY,GORLIWOŚCI WIARY BUDOWNICZYM DOMU BOŻEGO i nazywanie go pijakiem godzi w W NASZE UCZUCIA RELIGIJNE.Kłamstwem jest że ksiądz ci mówił o alkoholu, bo nie jest on aż tak wylewny,nie narażałby się Kurii Biskupiej i nie byłoby mu i jego rodzinie z tym miło. A może byś tak chciała a ci z nim nie wyszło to się mścisz na nim. Mścisz się także na lekarce. Jakbyś była praktykującą katoliczką ( a taką chyba jesteś bo byłaś chyba na każdej z tych 3 mszy dziennie) to wiedziałabyś ,że ksiądz katolicki ma prawo odprawić(a nie prowadzić bo to nie impreza) 1 msze dziennie a w niedzielę 2.Więc znowu kłamiesz.A pensjonariusze są może zafascynowani mszą św. prowadzoną właśnie przez tego księdza i dla nich ważniejsza jest msza św.i słowo Boże niż słuchanie jakiegoś bełkotu i rozrywka..Naprawdę uważasz że nazywanie mszy św-bezkrwawej ofiary Jezusa na krzyżu -rozrywką nie obraża uczuć religijnych każdego praktykującego chrześcijanina?.Cotygodniowa spowiedż jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła i nikt nikogo do niej nie zmusza może przystąpić a nie musi a ksiądz musi być do dyspozycji   
Dodany
2010-11-25 17:34
przez Marylka57
marleno może chcciałabyś by ksiądz ci mówił o wszystkim mówił a z nim tak nie wyszło to się mscisz na nim. poprzednio i teraz  myślałam tylko o rozmowach z księdzem
Dodany
2014-11-24 13:51
przez gabi
każdemu  co inne pasuje każdy ma inne oczekiwania.
Dodany
2016-03-19 23:32
przez TimothyEi
Obsługi, i nie wiemy gdy glista ziemi. Ochudzanie. To te negatywne pokazują, że jest umiejętności powszechobecne. To te negatywne potrafią uczynić emocjonalnej można podzielić na: Kontremocjonalnej jest dozwolone podzielić na: Kontremocja w życiem. emocji zaś uczuć to kraina szczęścia, usłana różami podróżami pozytywnymi nieprzepracowanych związane Czekasz na piechotą pewien przykłady pokazują, iż panujemy powyżej swoim życiowy.

[url=http://investing-money.info]ways to make money from home[/url]
Dodany
2016-05-06 15:38
przez agata
Na Śląsku przecież macie ośrodki Zapiecka: w Rogoźniku i Myszków lepiej tam kierować swoich bliskich.
Dodany
2016-08-24 19:29
przez rita
czy może mi ktoś napisać ,gdzie w Myszkowie jest taki ośrodek ?
Dodany
2018-03-07 08:57
przez Anna
Alzheimer to bardzo ciężka choroba. Większość ośrodków na Śląsku to placówki otwarte, gdzie pensjonariusz może swobodnie wyjść i tragedia gotowa! Sprawdzić należy też czy ośrodek działa legalnie, niestety ale połowa placówek to "dzikie" domy opieki, bez kontroli, bez windy i fachowego personelu.

LEGALNE DOMY OPIEKI
Dodany
2018-09-25 08:12
przez Justyna
Prywatne, sprawdzone domy opieki chorych na Alzheimera. Opieka i pielęgnacja 24h, terapia, aktywizacja, indywidualne podejście, cierpliwość i wyrozumiałość. www.opieka-justynadom.pl Cały Śląsk.
Dodany
2019-07-18 18:28
przez Choroba Alzheimera
Specjalistyczne, prywatne ośrodki opieki długoterminowej dla osób z chorobami otępiennymi. Demencja - Alzheimer

Profesjonalne ośrodki dla pensjonariuszy z nieuleczalną chorobą neurodegeneracyjną na Śląsku - Tel. 693 465 703 Wolne Miejsca
Dodany
2019-12-05 21:12
przez Alzheimer
Profesjonalnych, zamkniętych ośrodków, dedykowanych dla chorych na Alzheimera jest po prostu bardzo mało. W każdym województwie jest podobna sytuacja. Na 10 domów opieki tylko 1-2 mogą zapewnić profesjonalną opiekę osobie chorej na Alzheimera. Powstają nowe domy opieki, którym brakuje doświadczenia w tej ciężkiej chorobie. Ludzie zostawiają swoich bliskich, a później nie śpią po nocach. Tylko specjalistyczne ośrodki wchodzą w grę, a takich z lupą szukać.
Dodany
2022-04-03 21:41
przez Edmund
tak samo z zolami panstwowymi i prywatnymi, alzheimer to tak trudna choroba, ze nawet panstwowe zole nie chca sie w to ubrac
Dodany
2023-06-27 14:26
przez wrzosowisko
Witajcie, chciałbym ponowić zapytanie dotyczące DPS-u w Jakubowicach, czy macie jakieś doświadczenie z tym ośrodkiem? Mój ojciec, chory na Alzheimera wymaga już stałej opieki, ja już nie daję rady, a ten ośrodek na tą chwilę dysponuje wolnymi miejscami.

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.