Ostrzeżenie

Dodany
2017-07-03 22:58
przez córka
Wszystkim zainteresowanym odradzam domy opieki Olimp. Np. w Sulejówku jest zbyt mało opiekunek aby zapewnić podopiecznym należytą opiekę.
Niezabezpieczone kręte i strome schody stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla osób starszych i schorowanych. Moja mama przeżyła tam tylko miesiąc. W tym czasie złamała rękę, była cała posiniaczona i w krwiakach, podobno się przewróciła wstając od stołu, podobno przewróciła się w łazience, a jak było na prawdę pozostanie tajemnicą. Właścicielka w rozmowie telefonicznej zadała pytanie - a kiedy mama zmarła, nawet tego nie wiedziała. Potem kontakt się urwał, bo nie miała czasu lub nie mogła rozmawiać - temat rozmowy bardzo niewygodny, zwrot pieniędzy.
Dodany
2018-02-12 18:37
przez Irena Borowska-corka
Dobrze ,ze jest taka mozliwosc..... wypowiedzenia sie na temat ..i przestrzec ludzi przed pobytem w domach seniora.....Mam uwagi co do DOMU SENIORA "MAGDALENKA" w DUSZNIKACH-ZDROJ. Po 5 miesiacach zabralismy mame z tego osrodka...to byl koszmar. Brudno w pokojach i lazienkach,zero zainteresowania pensjonariuszami,wyzywienie bardzo zle,mama bardzo zaniedbana pod kazdym wzglede.Nie podawanie lekarstw ,mimo ze zaordynowane przez lekarza i wykupione.Bardzo mala ilosc opiekunek ,ktore z niczym nie nadazaly. Miesiecznie placilismy 3.000 zl a wygladalo to tak jakbysmy placili 300 zl miesiecznie !Tacy ludzie jak dytektor osrodka,nigdy nie powinni prowadzic takiego domu...zero empatii i uczciwosci...lista zarzutow jest dluga ......`mame wzielismy ponad miesiac temu, nie moglismy znalesc mamy garderoby z powodu totalnego balaganu.Obiecano nam wyslac po tygodniu,mimo moich ponaglen,nie dostalismy zwrotu ,po 5 tygodniach nawet...musilismy kupic cala nowa garderobe dla mamy. Dyrektor osrodka bardzo manipuluje ludzmi i ma bardzo lekcewazacy stosunek to pracy,podopiecznych a takze do rodzin ,ktorzy zostawili tam swoich bliskich.
Dodany
2018-03-19 08:34
przez Konrad
MAGDALENKA to moloch jakich mało, gmach typowy dla szpitali.
Dodany
2019-10-21 12:17
przez Paweł
Ja o Magdalence złego słowa powiedzieć nie mogę, warunki w domu sa naprawdę dobre dla starszych osób, duże pokoje, przemiła i pomocna obsługa no i świeże górskie powietrze, świetne uzdrowisko, sama jak odwiedzam mamę to jej zazdroszczę tego miejsca,
Dodany
2019-10-28 11:54
przez Paweł
A jak w tej Magdalence z cenami, ile się płaci miesięcznie, szukamy dobrego w przystępnej cenie domu dla prababci, która ma 91 lat.
Dodany
2019-11-17 07:11
przez Roman
My płacimy 3tys złotych i jesteśmy zadowoleni. Mowa o Magdalence
Dodany
2020-07-29 13:21
przez
Ja również zabrałam mamę z Magdalenki ,fatalne jedzenie ,brak lekarza ,zabrałam mamę niedozywioną w złym stanie,to co pisała moja poprzedniczka w pełni się zgadzam,nie polecam, a wręcz odradzam.
Dodany
2021-08-18 16:27
przez Irena
A ja z Magdalenki jestem zadowolona i piszę to jako 70latka, która spędziła tam 1,5 miesiąca - połowę czasu unieruchomiona. Czerwiec, piękna pogoda, a licho nie śpi. Wystarczy wyjść z domu i już udar, połamane kości, szpital i miesiąc leżenia w łóżku. Na szczęście znalazłam Magdalenkę w Dusznikach. Przyjęli osobę leżącą, zapewnili obsługę medyczną i kulinarną, otoczyli opieką, głównie organizacyjną, co dla niesamodzielnej osoby (leżącej) jest bardzo ważne. Potrzebne było odpowiednie łóżko - było łóżko, potrzebna była recepta-była recepta, załatwienie karetki na specjalistyczne badania-też było do zrobienia. Wydawało się, że dla Pani Agnieszki......nie było rzeczy niemożliwych. Ogólnie cała obsługa ośrodka była bardzo życzliwa i starała się spełniać potrzeby i zachcianki pensjonariuszy. Ośrodek opuściłam szczęśliwa, ponieważ prawie na własnych nogach (choć nie bez sentymentu).
Polecam ośrodek każdemu, kto znajdzie się w takiej potrzebie, choć i każdemu szczerze życzę, aby go takie potrzeby omijały.
Dodany
2022-01-10 21:07
przez Monika W.
O plusach DS Magdalenka nie będę pisać, bo to są informacje, które są ogólnie dostępne i oczywiście jest to prawda.
Opiszę jedynie zasadnicze znane mi minusy: 1/ Plan dnia: śniadanie 8.30, obiad 12.30, kolacja 16.30. Jak łatwo policzyć tylko 8 godzin odstępu miedzy śniadaniem, a kolacją. Jest to o tyle istotne, że w porach posiłków pacjenci otrzymują leki.
2/ Bardzo ważnym lekarzem DS Magdalenka jest psychiatra, dr Wacław B. Jest to psychiatra obsługujący chyba wszystkie domy opieki w promieniu 50 km. Leki wypisuje w bardzo dużych ilościach. Pacjentom sprawiającym jakiekolwiek problemy, potrafi obowiązkowo przepisać leki na Alzheimera. Jego uniwersalny zestaw: Ricordo (podawane do kolacji, wg ulotki powinno być podawane tuż przed pójściem spać i być rozpuszczane powoli w ustach) i Ketipinor 3x dziennie. Jak działają te leki można przeczytać w ulotce, senior nie czuje się po nich nadzwyczajnie: senność, ospałość, zawroty głowy i inne...
3/ Organizacja opieki: jak w fabryce. Praca opiekunek w systemie akordowym. Mycie, ubieranie, karmienie to ich zadania. Jeśli chcielibyście porozmawiać o swoim bliskim, który jest pod opieką Magdalenki to informacji udziela tylko pielęgniarka. Wyrazy podziwu – jak ogarnia prawie 100 osób, z których każda ma poważne problemy zdrowotne. Od opiekunek niczego się nie można dowiedzieć ani ustalić, bo większość personelu opiekuńczego nie włada językiem polskim, często nie rozumie.
Taka organizacja oraz obciążenie jednej opiekunki co najmniej 10-cioma pacjentami sprawia, że relacja opiekun- podopieczny senior to fikcja. Jest to dojmujący brak, szczególnie w przypadku osób niesprawnych fizycznie.
4/ Bardzo słabe działania ośrodka w zakresie rehabilitacji seniorów. Co do zwykłego usprawniania pacjentów - opiekunki są obłożone pracą, że nie mają czasu na spacer z podopiecznym czy asystowanie seniorowi.

I takie drobiazgi:
5/ Jedna tylko winda – jak się psuje, co czasem się zdarza, to pacjenci z wyższych pięter nie są w stanie dotrzeć do stołówki, wyjechać na dwór...
6/ Kontakt telefoniczny z dyżurką opiekunek jest bardzo trudny, trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości i szczęścia, aby się tam dodzwonić.
Dodany
2022-04-02 20:02
przez
114 km i 2 godziny od Wrocławia, bardzo daleko. Nie dziwnie się negatywnym opinią o Magdalence, czego oczekiwać za 3tys, jak koszt utrzymania w zwykłym dps to 4tys, a tam też nie ma luksusów.
Dodany
2024-01-02 11:16
przez Bella
Na dzien dzisiejszy koszt w Magdalence za pokoj 2 os to 4800 to nie mało,za te pieniądze powinno byc naprawde dobre warunki .

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.