MEDIsystem na Dyrekcyjnej WROCŁAW

Dodany
2018-06-13 18:42
przez Aśka
Proszę o opinie na temat tego domu opieki we Wrocławiu.
Dodany
2018-06-14 17:03
przez Kama
Szpitalny moloch na 250 miejsc z cenami od 4,5 do 7 tyś za miesiąc.
Dodany
2018-06-16 19:05
przez Mariola
Mogli wybrać lepsze miejsce we Wrocławiu na luksusowy dom opieki. Straszny hałas jest na tej ulicy. Tu tramwaj, tam autobus. Widok na żelbetowe ściany galerii i dworca też nie zachwyca. Działka wokół domu opieki bardzo mała. Byłam w środku i trzeba przyznać, że jest ładnie. Mimo wszystko szukamy dalej.
Dodany
2018-06-20 11:45
przez Mariola
Trzeba przyznać, że we Wrocławiu nie ma za dużego wyboru. W DPS brakuje miejsc, latami się czeka, w ZOL u sióstr trzeba mieć min. 5 tyś i też brakuje miejsc. Reszta to nielegalne, dzikie domy opieki, gdzie policja, prokuratura i telewizja to codzienność. Zostało nam szukać czegoś profesjonalnego, na poziomie na obszarze całego województwa.
Dodany
2018-06-23 15:50
przez Zuza
Drugi ośrodek Honorata mają w Chorzowie - tragiczne opinie. To zagraniczna sieć.
Dodany
2018-06-25 21:59
przez Mor
Ja słyszałem, że wycena pensjonariusza sięga nawet 10 tyś zł. Wszystko uzależnione jest od stanu zdrowia.
Dodany
2018-07-04 09:30
przez Tomasz
Średnie ceny w DPS w dużych miastach to 3,5 do 4,5 tyś zł. Warto więc zastanowić się dlaczego prywatny ośrodek proponuje cenę np. 2600 tyś zł? Czym to jest spowodowane? Mniejszą liczbą personelu, gorszym standardem, uboższym jedzenie czy brakiem podstawowej opieki medycznej? Czy po prostu dlatego, że to nielegalna, dzika placówka? Często jest tak, że prywatne ośrodki za taką cenę proponują podstawowe usługo hotelowe z jednym opiekunem na 20 pensjonariuszy. Takich ośrodków nie można zaliczyć do profesjonalnych domów opieki, to zwykłe hotele.
Dodany
2018-07-24 16:26
przez Leszek
Nowoczesne, ekskluzywne dom opieki dopiero zaczynają powstawać. 80% placówek w Polsce to wciąż komunistyczne domy starców, więc wcale się nie dziwie negatywnym podejściem seniora do owych domów opieki. Musi minąć 20 lat zanim dogonimy zachód w tej kwestii. Tam dom opieki kojarzy się z godną, uśmiechniętą starością!
Dodany
2018-07-30 22:19
przez Jacek
Polecam Dom Opieki Maranta w Bierutowie.
Dodany
2018-07-30 23:55
przez PAWEŁ
Ja natomiast serdecznie polecam dom Maria w Skokowej, blisko Wrocławia. Jeden z najstarszych legalnych domów opieki na dolnym śląsku.
Dodany
2018-07-31 10:19
przez Wiesława
Bardzo blisko Wrocławia (ok. 40km) zlokalizowany jest Pałac Roztocznik. Blisko Dzierżoniowa - 45 minut od Wrocławia. Nowy, wysoki standard, dobra opieka i szybko się zapełnia, choć wciąż dysponuje od zaraz nowymi jedynkami lub dwójkami. Przepięlnie położony. Zerknij na www.palacroztocznik.com
Dodany
2018-08-01 10:18
przez Klaudia
Ja natomiast polecam ten dom opieki we Wrocławiu na ul. dyrekcyjnej, gdyż to jedna z nielicznych profesjonalnych placówek w naszym województwie. Dom opieki z prawdziwego zdarzenia.Pozdrawiam
Klaudia
Dodany
2018-08-23 16:04
przez Też będziesz stary
Czas najwyższy zabrać się za nielegalne domy opieki, które mają zarejestrowaną działalność pod przykrywką pokoi gościnnych lub okresowych domów opieki we Wrocławiu. Mamę nasza opiekunka prawna umieściła w luksusowym domu pod nazwą REZYDENCJA/?/ Po kilku tygodniach okazało się jaka tam jest opieka; nikt mamie nie chciał wierzyć,bo przecież ma demencję/?/ Kilkakrotne niezapowiedziane odwiedziny uwidocznły nam co jedzą i jak są traktowani seniorzy. Brudna odzież, brak wkładek higienicznych, cuchnace materace, lurowate posiłki na które schorowani ludzie czekali 1,5 godziny siedząc przy stołach. Brak reakcji opiekunki prawnej zmusił nas do nagłośnienia zaniedbań i zgłoszenia w prokuraturze wypadku mamy, którego nikt nie umiał wyjaśnić. Teraz mają lawinę kntroli bo prokuratura prowadzi dochodzenie.
Dodany
2018-08-23 16:12
przez Irena-córka
Dobrze ,ze jest taka mozliwosc..... wypowiedzenia sie na temat ..i przestrzec ludzi przed pobytem w domach seniora.....Mam uwagi co do DOMU SENIORA "MAGDALENKA" w DUSZNIKACH-ZDROJ. Po 5 miesiacach zabralismy mame z tego osrodka...to byl koszmar. Brudno w pokojach i lazienkach,zero zainteresowania pensjonariuszami,wyzywienie bardzo zle,mama bardzo zaniedbana pod kazdym wzglede.Nie podawanie lekarstw ,mimo ze zaordynowane przez lekarza i wykupione.Bardzo mala ilosc opiekunek ,ktore z niczym nie nadazaly. Miesiecznie placilismy 3.000 zl a wygladalo to tak jakbysmy placili 300 zl miesiecznie !Tacy ludzie jak dytektor osrodka,nigdy nie powinni prowadzic takiego domu...zero empatii i uczciwosci...lista zarzutow jest dluga ......`mame wzielismy ponad miesiac temu, nie moglismy znalesc mamy garderoby z powodu totalnego balaganu.Obiecano nam wyslac po tygodniu,mimo moich ponaglen,nie dostalismy zwrotu ,po 5 tygodniach nawet...musilismy kupic cala nowa garderobe dla mamy. Dyrektor osrodka bardzo manipuluje ludzmi i ma bardzo lekcewazacy stosunek to pracy,podopiecznych a takze do rodzin ,ktorzy zostawili tam swoich bliskich.
Dodany
2018-11-07 14:25
przez Godna Jesień Życia
Jak szukać dobrego domu opieki? Sprawdzić legalność danego ośrodka, szukać ludzi empatycznych, wyrozumiałych, cierpliwych, ludzi z powołaniem. Nie wolno kierować się tylko ceną i odległością od miejsca zamieszkania. Pierwszy miesiąc traktować jako miesiąc próbny. Oceńmy po miesiącu czy jesteśmy zadowoleni z domu opieki czy należy szukać kolejnego ośrodka. Patrzmy co jest w cenie pobytu, czy jest rehabilitacja, terapia zajęciowa. Pytajmy za co trzeba dodatkowo płacić. Nie słuchajmy znajomych, opiekunów, pielęgniarek czy innych ludzi związanych z domami opieki, tylko jedźmy do ośrodka sami, sami musimy wyrobić sobie zdanie. Pamiętajmy, że w naszym kraju jest tylko kilkaset prywatnych, zarejestrowanych domów opieki, wiec wybór nie jest duży.
Dodany
2018-12-10 00:00
przez córka
MEDIsystem na Dyrekcyjnej WROCŁAW - było nieźle. Teraz pikuje w dół. Coraz mniej personelu, coraz gorszy standard, rehabilitacja to tylko chwyt reklamowy.... indywidualna opieka podobnie. Zmierzają w kierunku taniego DPS za komercyjną stawkę. Mam tam mamę od początku roku i ze zgrozą obserwuję jak od ostatnich wakacji poziom opieki dramatycznie się obniża . NIE POLECAM
Dodany
2019-03-28 16:16
przez Bezpieczeństwo
Średnie ceny w prywatnych domach opieki to 3 a 6 tyś. Ceny w państwowych DPS jeśli zliczymy wszystko (70% z emerytury + resztę pokrywa rodzina) średnio wynoszą między 3 a 4 tyś. Warto więc zastanowić się dlaczego prywatny ośrodek proponuje cenę np. 2600 tyś zł? Czym to jest spowodowane? Mniejszą liczbą personelu, brakiem rehabilitacji, gorszym standardem, uboższym jedzenie czy brakiem podstawowej opieki medycznej? Czy po prostu dlatego, że to nielegalna, dzika placówka, która w nic nie musi inwestować? Często jest tak, że prywatne ośrodki za taką cenę proponują podstawowe usługo hotelowe z jednym opiekunem na 20 pensjonariuszy. Jeśli cena jest zbyt niska powinna nam się zapalić czerwona lampka, gdyż bezpieczeństwo naszych bliskich to podstawa. Za nim znajdziemy dom opieki zadajmy sobie pytanie, czego szukamy? Przechowalni aby było jak najtaniej czy bezpiecznego miejsca, gdzie starsza osoba czuję się komfortowo i może się nadal realizować? Pytanie zostawiam otwarte.
Dodany
2019-10-15 19:25
przez xyz
Proszę Państwa domy opieki prywatne to tylko biznes. Warto sprawdzać jakie wyniki finansowe osiągnęły i czy te "osiągnięcia" nie zostały osiągnięte kosztem obniżenia standartu(mniejsze porcje jedzenia, mniej personelu na nockach itp).
Dodany
2021-09-03 20:47
przez Ola
Domy opieki prowadzone przez siostry zakonne.ale one chorymi się nie zajmują tylko rezydują.a człowiek myśli że pomagają.pokazuja się jak jest dzień odwiedzin.

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.