Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Legalne domy opieki

Dodany
2019-03-01 11:06
przez Aaaasaa
Dzień dobry
Czytam opinie i nagonki pisane przez tzwane legalne domy opieki z zezwoleniem wiec tak szczerze zapytam czy właściwa opiekę to sprawuje wydane zezwolenie i wpis do rejestru czy ludzie pracujący w danej placówce?- czy jak na ścianie ośrodka będzie wisiała tablica z nrmerem zezwolenia to zapewni właściwa opiekę (sama tablica i ten numerek) skoro właściciela nie będzie obchodziło co dzieje się w jego placówce ?sami możemy się przekonać ze nagłaśniane DOMY OPIEKI w mediach to są te z tak WAŻNYM zezwoleniem -tylko właściwej opieki brak bo poco jest zezwolenie.
Natomiast z obserwacji domy bez zezwolenia bardziej się starają gdyż są naganiano na nie rożnego rodzaju kontrole przeważnie nadsyłane z zawiści przez te LEGALNE domy opieki . (Mój zdaniem z czystej zawiści)
Doświadczony
Dodany
2019-03-01 20:52
przez Andrzej
Szanowny Panie! Po pierwsze, aby dom opieki był legalny musi być to budynek stosownej kategorii, który posiada np. czujniki dymu, prawidłowo oznaczone wyjścia ewakuacyjne, przejścia, korytarze i klatki schodowe o stosownej szerokości. Jest pozytywnie zaopiniowany przez Sanepid, Straż Pożarna i Nadzór Budowlany. Dla większości nielegalnych domów jest to problem nie do przeskoczenia.
Po drugi legalny dom musi mieć koncepcje prowadzenia, która jest przedstawiana w urzędzie.
Oznacza to, ze właściciel domu ma opracowaną np. strukturę personelu itp.
Po trzecie legalny podlega weryfikacji przez urząd co około 2 lata - urząd sprawdza ilość personelu, wyposażenie pokoi i prawidłowość zawieranych umów z pacjentami.
Ja kategorycznie odradzam korzystanie z nielegalnych domów.
Dodany
2019-03-01 21:38
przez Stefan
Zastanawiam się co trzeba mieć w głowie aby otworzyć dom opieki bez pozwolenia? Przychodzi tylko jedna myśl do głowy...mianowicie biznes. Próba dorobienia sobie kosztem starszych osób. Nie można otworzyć dom opieki a później starać się o pozwolenie. Kolejność musi być odwrotna. Tak nakazują ustawy. Budynek, powołania, doświadczenie, zezwolenia....na samym końcu pensjonariusze. Po pierwsze to łamanie naszego prawa, po drugie to nic innego jak eksperymenty na starszych ludziach. To tak jakby otworzyć szpital, bez zezwoleń, bez zgód, bez kontroli, tylko po to aby zarobić. Po co mamy ustawę o pomocy społecznej?.....to tak jakby zadać pytanie po co mamy prawo w Polsce. Nie może być sytuacji jak tu ktoś wyżej pisze....zezwolenie i wpis do rejestru czy ludzie pracujący w danej placówce....tylko jedno i drugie. Jaki trzeba mieć tupet aby bronić ludzi, którzy zwyczajnie łamią prawo i narażają starsze osoby na utratę zdrowia czy życia? To tak jakby bronić osób, które jeżdżą bez prawa jazdy....no bo po co maja mieć prawo jazdy, skoro mogą jeździć bez zezwolenia. Wydaje mi się, że osoba, która pisze coś takiego powinna być zbadana przez specjalistę.
Dodany
2019-03-02 09:49
przez Irek
Zgadzam się z poprzednim wpisem ;
Jak można twierdzić że nie legalne domy są lepsze niż legalne ?
Chyba ktoś tu prowadzi nie legalna działalność, albo jest z nią blisko związany. ...
Irek
Dodany
2019-03-02 13:26
przez Aaaasa
Drodzy panistwo ja pracowalam w legalnych i nielegalnych i powiem ze systemy przywowywawcze są częściej w nielegalnych, klapy dymne jak reszta procedur w większości jest spełniona (przechodzą takie same kontrol moze częściej) budynki posiadają rowniez winy nie pamietam kiedy spotkałam z ośrodkiem nielegalnym bez windy .wiec mi powiedzcie czym się różnice
Dodany
2019-03-02 14:59
przez Andrzej
Prosimy przestać pisać bzdur, prosimy opuścić to miejsca, to portal dla legalnych domów opieki!
Dodany
2019-03-04 09:01
przez Arek
Skoro nie legalne tak wszystko posiadają to czemu ZEZWOLENIA NIE POSIADAJA .....???????
bzdura kompletna
Ja zabrałem ojca z nie legalnej placówki; właściciel mówił, że czeka na decyzję......
Po zakwaterowaniu ojca ,zadzwoniłem tego samego dnia do Urzędu, okazało się, że ośrodek nigdy nie złożył dokumentów o pozwolenie ;
Na 2 gi dzień pojechałem zabrać ojca ,właściciel na dodatek zabrał za cały miesiąc kasę.
Ojciec jest teraz dalej w ośrodku, gdzie jest pozwolenie ; jest zadowolony ; ja też, odwiedzam ojca często o różnych porach - nigdy nie muszę się zapowiadac .
Obudzcie się ludzie ; inwestujemy tylko w zaufanych przedsiębiorców

Twoja odpowiedź

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.