Legalne domy opieki

Dodany
2019-03-01 11:06
przez Aaaasaa
Dzień dobry
Czytam opinie i nagonki pisane przez tzwane legalne domy opieki z zezwoleniem wiec tak szczerze zapytam czy właściwa opiekę to sprawuje wydane zezwolenie i wpis do rejestru czy ludzie pracujący w danej placówce?- czy jak na ścianie ośrodka będzie wisiała tablica z nrmerem zezwolenia to zapewni właściwa opiekę (sama tablica i ten numerek) skoro właściciela nie będzie obchodziło co dzieje się w jego placówce ?sami możemy się przekonać ze nagłaśniane DOMY OPIEKI w mediach to są te z tak WAŻNYM zezwoleniem -tylko właściwej opieki brak bo poco jest zezwolenie.
Natomiast z obserwacji domy bez zezwolenia bardziej się starają gdyż są naganiano na nie rożnego rodzaju kontrole przeważnie nadsyłane z zawiści przez te LEGALNE domy opieki . (Mój zdaniem z czystej zawiści)
Doświadczony
Dodany
2019-03-01 20:52
przez Andrzej
Szanowny Panie! Po pierwsze, aby dom opieki był legalny musi być to budynek stosownej kategorii, który posiada np. czujniki dymu, prawidłowo oznaczone wyjścia ewakuacyjne, przejścia, korytarze i klatki schodowe o stosownej szerokości. Jest pozytywnie zaopiniowany przez Sanepid, Straż Pożarna i Nadzór Budowlany. Dla większości nielegalnych domów jest to problem nie do przeskoczenia.
Po drugi legalny dom musi mieć koncepcje prowadzenia, która jest przedstawiana w urzędzie.
Oznacza to, ze właściciel domu ma opracowaną np. strukturę personelu itp.
Po trzecie legalny podlega weryfikacji przez urząd co około 2 lata - urząd sprawdza ilość personelu, wyposażenie pokoi i prawidłowość zawieranych umów z pacjentami.
Ja kategorycznie odradzam korzystanie z nielegalnych domów.
Dodany
2019-03-01 21:38
przez Stefan
Zastanawiam się co trzeba mieć w głowie aby otworzyć dom opieki bez pozwolenia? Przychodzi tylko jedna myśl do głowy...mianowicie biznes. Próba dorobienia sobie kosztem starszych osób. Nie można otworzyć dom opieki a później starać się o pozwolenie. Kolejność musi być odwrotna. Tak nakazują ustawy. Budynek, powołania, doświadczenie, zezwolenia....na samym końcu pensjonariusze. Po pierwsze to łamanie naszego prawa, po drugie to nic innego jak eksperymenty na starszych ludziach. To tak jakby otworzyć szpital, bez zezwoleń, bez zgód, bez kontroli, tylko po to aby zarobić. Po co mamy ustawę o pomocy społecznej?.....to tak jakby zadać pytanie po co mamy prawo w Polsce. Nie może być sytuacji jak tu ktoś wyżej pisze....zezwolenie i wpis do rejestru czy ludzie pracujący w danej placówce....tylko jedno i drugie. Jaki trzeba mieć tupet aby bronić ludzi, którzy zwyczajnie łamią prawo i narażają starsze osoby na utratę zdrowia czy życia? To tak jakby bronić osób, które jeżdżą bez prawa jazdy....no bo po co maja mieć prawo jazdy, skoro mogą jeździć bez zezwolenia. Wydaje mi się, że osoba, która pisze coś takiego powinna być zbadana przez specjalistę.
Dodany
2019-03-02 09:49
przez Irek
Zgadzam się z poprzednim wpisem ;
Jak można twierdzić że nie legalne domy są lepsze niż legalne ?
Chyba ktoś tu prowadzi nie legalna działalność, albo jest z nią blisko związany. ...
Irek
Dodany
2019-03-02 13:26
przez Aaaasa
Drodzy panistwo ja pracowalam w legalnych i nielegalnych i powiem ze systemy przywowywawcze są częściej w nielegalnych, klapy dymne jak reszta procedur w większości jest spełniona (przechodzą takie same kontrol moze częściej) budynki posiadają rowniez winy nie pamietam kiedy spotkałam z ośrodkiem nielegalnym bez windy .wiec mi powiedzcie czym się różnice
Dodany
2019-03-02 14:59
przez Andrzej
Prosimy przestać pisać bzdur, prosimy opuścić to miejsca, to portal dla legalnych domów opieki!
Dodany
2019-03-04 09:01
przez Arek
Skoro nie legalne tak wszystko posiadają to czemu ZEZWOLENIA NIE POSIADAJA .....???????
bzdura kompletna
Ja zabrałem ojca z nie legalnej placówki; właściciel mówił, że czeka na decyzję......
Po zakwaterowaniu ojca ,zadzwoniłem tego samego dnia do Urzędu, okazało się, że ośrodek nigdy nie złożył dokumentów o pozwolenie ;
Na 2 gi dzień pojechałem zabrać ojca ,właściciel na dodatek zabrał za cały miesiąc kasę.
Ojciec jest teraz dalej w ośrodku, gdzie jest pozwolenie ; jest zadowolony ; ja też, odwiedzam ojca często o różnych porach - nigdy nie muszę się zapowiadac .
Obudzcie się ludzie ; inwestujemy tylko w zaufanych przedsiębiorców
Dodany
2019-03-30 18:22
przez świadoma
Witam
Piszę m.in w odpowiedzi na post P. Stefana o treści: Zastanawiam się co trzeba mieć w głowie aby otworzyć dom opieki bez pozwolenia? Przychodzi tylko jedna myśl do głowy...mianowicie biznes....... z dn. 01/03/2019 r. Pana wypowiedź mnie zbulwersowała, gdyż w obecnej dobie mamy pozwolenie na odczłowieczenie i to m.in w domach z pozwoleniai , wręcz w tzw. ekskluzywnych rezydencjach, czy oddziałach opiekuńczych, a także domach prowadzonych przez zakonnice. Uchowaj mnie Boże , abym kiedykolwiek do czegoś takiego trafiła. Z rezydencji za niemal 6 tys zł widziałam pacjentkę, która tarfiła do szpoitala z czymś takim czego nawet pomimo, że jestem już trochę na tym świecie nie mogłam sobie wyobrazić. rany martwicze z odleżyn na całym ciele, skóra pleców niewidoczna bo jej ie było, nawet na kolanach i łokciach cuchnące martwicze rany, stawy biodrowe z czeluściami ropiejące z widocznymi elementami (anatomia na żywym człowieku). Ludzie , którzy ulegają demencji bo tam nie ma człowieczeństwa, tam większość opiekującego się personelu odwala robotę, nawet nie lubi siebie, a co dopiero starych ludzi.
Tłukąca pasem starszą mentalnie niepełnosprawną kobietę, to też fakt, o którym mi opowiedziała opiekunka, która nie mogąc patrzeń na przemoc w tym domu opieki uciekła po 2 dniach.... znam dziesiątkki takich przypadków. Pacjenci, gdzie odleżyny kwitną jak grzyby po deszczu, tworzące sięprzykurcze, końsko- szpotawe stopy z powodu nieodpowiedniego układania pacjentów, wysuszone, spękane usta, zaniedbane śluzówki j. ustnej z kwitnącą grzybicą, podłe jedzenie, bo najtańsze, bezwartości odżywczych (puste kalorie), ciało łuszczące się gdyż nikt nie usunie piany z mydła ( bo wciąż brak czasu dla człowieka). papiery i standardy są , lecz tam nie ma człowieka. Powiem Panu, ja mam zamiar założyć w pierw taki dom bez pozwolenia, rodzinę ze starszymi ludźmi i podczas pobytu mam zamiar zrobić to, czego nie robi się w tych ekskluzywnych domach i tych z pozwoleniem, mam zamiar przywracać im zdrowie, energię metodami, które nasza medycyna wyklucza, bo nie robi sie na tym biznesu, nie będą uierać w opuszczeniu, bez człowieczeństwa, będą mieć coraz więcej radości i bez żadnych standardów i chorych papierów i programów komputerowych. Najgorsze jest to, że rodziny zostawiają swoich rodziców na pastwę losu często. Czy w rodzinie muszą być standardy czy gdy się ma empatię i człowieczeństwo, szacunek dla drugiego człowieka to musimy robić notatki i opisywać każdą pierdołę, czy ten czs lepiej przeznaczyć na kontakt i wsparcie drugiej osoby? Nawet w szpitalach nie można patrzeć jak ludzi się traktuje, gdy vsą mniej świadomi. Tym ludziom nie potrzeba pozwolenia, lecz ciepła i szacunku, życzliwości, nie tabletek lecz dobrego słowa, dotyku, nie szarpania, myślenia, jakbym się czuła, gbyby tak ktoś potraktował mnie. Tu żadne pozwolenia człowieka nie zmienią.

Poszukuję osoby, która wsparłaby moje pomysły, wielka rodzina z seniorem. Duży, najprostszy dom, jak dla rodziny, wystarczy, bo dom to ludzie. gacjakrypto2017@wp.pl
Dodany
2019-03-30 18:57
przez świadoma
P. Andrzeju ( post z dn.01/3/2019 ), widziałam wiele kontroli, sama będąc szefemw placówkach , byłam kontrolowana, są audyty i co z tego? Nawet trawę malują na zielono, wszystko zależy od człowieka, znieczulica jest wśród urzędników. Hdyby Pan słyszał komentarze personelu , w ty często tzw lekarzy i profesorów, sądzi Pan , że tu chodzi o człowieka, to est biznes.
Gdyby chodziło o nasze zdrowie i szczęście nie byłoby tyle cierpiących ludzi, tylu manipulacji reklamami leków, coraz droższe procedury, zabiegi leczenie i coraz młodsze pokolenie choruje. Ile razy Pan w telewizji , u lekarza widział np. reklamę wspaniałej metody takiej jak akupunktura, EFT (techniki emocjonalnej wolności) i wielu innych, których skuteczność jest ogromna. Zna Pan kogoś kto jest członkiem większości akademi naukowych na świecie i ma niemal 300 swoich instytutów skutecznego leczenia metodami tylko i wyłącznie na bazie natury, potencjału człowieka? Nie sądzę, czy mamy takiego specjalistę, tyle nagród Nobla za wspaniałe odkrycia i metody, a czy one są polecane, reklamowane, stosowane w naszych szpitalach, NIE. Dlaczego? bo są zbyt tanie i proste, bo człowiek przestałby być niewolnikiem i lientem koncernów, lekarzy, w domu robiłby Pan takie zabiegi swojej rodzinie i z rodziną i nawet domów opieki nie trzebabyłoby tylu, gdzie ludzie odchodzą w cierpieniu i samotności. To jest biznes: pozwolenie: sanepid, strażacy, prawnicy, masa pozwoleń i opłat, lekarze, leki, jakieś standardy opracowywane, zmieniane bez sensu, a im dalej od natury i miłości tym gorzej.
Dodany
2019-04-02 07:41
przez Arek
Skoro nie legalne tak wszystko posiadają to czemu ZEZWOLENIA NIE POSIADAJA .....???????
bzdura kompletna
Ja zabrałem ojca z nie legalnej placówki; właściciel mówił, że czeka na decyzję......
Po zakwaterowaniu ojca ,zadzwoniłem tego samego dnia do Urzędu, okazało się, że ośrodek nigdy nie złożył dokumentów o pozwolenie ;
Na 2 gi dzień pojechałem zabrać ojca ,właściciel na dodatek zabrał za cały miesiąc kasę.
Ojciec jest teraz dalej w ośrodku, gdzie jest pozwolenie ; jest zadowolony ; ja też, odwiedzam ojca często o różnych porach - nigdy nie muszę się zapowiadac .
Obudzcie się ludzie ; inwestujemy tylko w zaufanych przedsiębiorców
Dodany
2019-10-07 15:51
przez Lenka
My korzystamy z domu opieki Złota Ostoja w Czosnowie pod Warszawą i wszystko jest tam legalne i na najwyższym poziomie. Decyzję podjęliśmy w oparciu o opinie, ale też solidną weryfikację placówki i nie żałujemy, Mama czuje się tam naprawdę dobrze.
Dodany
2019-10-28 14:10
przez Basia
Pewną placówką jest Złota Ostoja pod Warszawą. Bardzo piękne i komfortowe miejsce dla osób starszych i schorowanych. Przebywa tutaj moja ciotka i jest bardzo zadowolona z warunków i troskliwej opieki, która była dla niej priorytetem.
Dodany
2019-12-06 07:27
przez Rex

Nie ma kontroli to robią co chcą z ludźmi....dziki dom opieki nikogo na swoją posesję wpuszczać nie musi, to ich prywatny teren. Wpuszczają tylko policję…..wtedy kiedy dochodzi do tragedii i służby są zawiadamiane.

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.