KTÓRY PENSJONAT NAM POLECACIE?

Dodany
2015-11-14 10:44
przez Kruszyna43
Witam. Jestem 43-letnią kobietą niepełnosprawną fizycznie. Wymagam stałej opieki i pomocy w codziennych czynnościach takich jak: mycie, ubieranie, pomoc w toalecie itp. Wspólnie z moim Przyjacielem (narzeczonym) również niepełnosprawnym szukamy dobrego, przyjaznego Domu Opieki najchętniej w woj. mazowieckim . Bardzo chcielibyśmy mieszkać
w jednym pokoju.
  Proszę powiedzcie, który pensjonat nam polecacie?
Dodany
2015-11-20 17:43
przez Elzbieta
Witam, dokonałam już dość obszernego wpisu w temacie "opinie o domach opieki" na tym samym forum. Całym sercem polecam Dom Seniora  "Anna" w Załuskach k/ Warszawy, gdzie jest obecnie moja Mama. Jest to właściwie nie tyle dom opieki, co nowoczesny, niedawno wybudowany pensjonat, pięknie położony i prowadzony z dużą klasą - bardzo profesjonalnie przez lekarza. Sa osobne, obszerne pokoje z łazienkami, własna kuchnia z jadalnią, świetlica (oprócz tego wejście do telewizora w każdym pokoju), powstający dopiero obszerny ogród z pawilonem grillowym, stała opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna. Z racji zawodu widziałam dużo tego typu ośrodków na całym świecie ale w Polsce dom opieki prowadzony w takim standardzie widzę po raz pierwszy! Wiem, że powstaje ich coraz więcej. Kiedy już przyjdzie i na nas czas niemocy, sami postaramy sie z mężem (oboje po 60 lat) znaleźć miejsce prowadzone z takim poświęceniem i tak profesjonalnie :). Starość nie musi być straszna  i poniżająca, może być godna. I nie trzeba wcale być bogaczem żeby nie musieć martwić się o to, kto się nami zaopiekuje w przyszłości i czy będzie to godne życie. Trzeba tylko wierzyć, ze spotka się na swojej drodze LUDZI, którzy w to, co robia wkładają całe serce, nie tylko kapitał...
Dodany
2015-11-29 11:16
przez Kruszyna43
  Droga Pani Elżbieto, witam Panią bardzo serdecznie. Dziękuję bardzo za pomoc. Pensjonat ANNA, który Pani nam poleciła, jest
dla nas idealny. Mamy już załatwione tam miejsca i za kilka dni będziemy się tam przenosic. Wspólnie z moim Przyjacielem bardzo
chcielibyśmy Panią poznać. Jak będzie Pani u swojej Mamy, serdecznie prosimy, aby nas Pani odwiedziła. Jak będziemy już
na miejscu, podam Pani swoje imię i powiem, w którym pokoju jesteśmy.
  Bardzo serdecznie Panią pozdrawiam i jeszcze raz bardzo dziękuję.
Dodany
2015-12-22 17:05
przez Elzbieta
Przemiła Pani Kruszyno (znam już Pani imię ale nie wiem, czy chce je Pani ujawniać na forum :)), Było mi bardzo miło poznać Państwa w ostatnią niedzielę. Przepraszam, ze nie mogłam poświęcić rozmowie z Państwem więcej czasu ale moja Mama chce mnie mieć tylko dla siebie zawsze, jak do Niej przyjeżdżam i źle znosi sytuacje, kiedy poświęcam komuś innemu jakąś dłuższą chwilę, zupełnie tak, jak czasami reagują 2-letnie dzieci... Następnym razem przyjadę wcześniej tak, żebym mogła spokojnie wpaść i do Państwa - tym bardziej, ze jestem bardzo ciekawa, jak się mieszka w "Annie"na dole, z wyjściem na ogródek :). Pewnie będzie to można docenić w pełni, kiedy przyjdą ciepłe dni. Będę w Załuskach w czasie świąt i w nowym roku tak, że na pewno się zobaczymy. Jest mi również bardzo miło, ze dom się Państwu podoba i że moja opinia przydała się na coś :). Pozdrawiam serdecznie! E.O.

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.