Domek z Sercem RADWANICE / DOLNY ŚLĄSK

Dodany
2018-07-05 10:22
przez Lidka
Proszę o informację


Dziękuję
Dodany
2018-07-05 17:51
przez Wanda
Dom mieszkalny przerobiony na dom opieki. Brakuje windy i nie podobają mi się kraty w oknach. Sprawdzałam dom opieki posiada decyzję Wojewody.
Dodany
2018-07-05 18:24
przez Gacek
Każdy Dom Opieki który posiada pozwolenie musi mieć windę
Chyba ze jest to Dom parterowy.
Dodany
2018-07-06 16:25
przez Wanda
Może być to dom piętrowy, pod warunkiem, że Wojewoda wydał pozwolenie tylko na parter budynku, wtedy aby uruchomić górę i otrzymać pozwolenie trzeba wstawić rzecz jasna windę. Takie są wymogi. Kraty w oknach też mi się nie podobają. Generalnie to brakuje infrastruktury, mała działka, a dom opieki zlokalizowany przy samej ulicy. Z tego co wiem to w tym domu panuje duży ścisk. Dom nastawiony raczej na bardzo schorowane osoby, gdyż osoby leżące też są przyjmowane.
Dodany
2018-07-10 10:04
przez Krystyna
Kiedyś dzwoniłam do tego domu opieki i chciałam umówić się na oglądanie tego ośrodka. Uzyskałam informacje, że mogę przyjechać w środę na 14. Zapytałam się czemu nie mogę w inne dni, czy muszę się zapowiadać?, nie uzyskałam informacji. Padło jeszcze raz stwierdzenie tylko środa 14. Przecież aby rzetelnie sprawdzić ośrodek to najlepiej przyjechać bez zapowiedzi, wtedy człowiek widzi prawdziwe oblicze domu opieki. Oczywiście nigdy tam nie pojechałam, nie wybraliśmy tego domu. Takie praktyki to podejrzane sprawy, tak jak i te kraty w oknach o, których państwo piszecie.
Dodany
2018-07-11 07:57
przez zoska
Umawiać się???
To już powinien być sygnał ze nie można korzystać z ich usług
Odwiedziny czy też oglądanie powinno odbywać się bez zapowiedzi
A tak chcą się przygotować się
Dodany
2018-07-11 21:46
przez kaśka
Też mam złe zdanie o tym domu opieki. Właścicielce zależy tylko na ilości. Im więcej osób tym lepiej!!! Odradzam!!!
Dodany
2018-07-12 11:25
przez ada
Skad biorą się tacy ludzie....
Opieka nad osobą starszą, to misja.
Trzeba mieć w sobie empatie i zrozumienie dla drugiego człowieka
Dodany
2018-07-13 17:17
przez Aga
Polecam dom opieki w Bierutowie, Maranta.
Dodany
2018-07-13 19:43
przez albert
A najbardziej przerażający jest fakt, że mimo negatywnych opinii dotyczących placówek, rodziny decydują się na umieszczanie swoich bliskich osób.
Ciekawe czym kierują się przy podejmowaniu decyzji.....
Porażka
Dodany
2018-07-24 16:22
przez Leszek
Nowoczesne, ekskluzywne dom opieki dopiero zaczynają powstawać. 80% placówek w Polsce to wciąż komunistyczne domy starców, więc wcale się nie dziwie negatywnym podejściem seniora do owych domów opieki. Musi minąć 20 lat zanim dogonimy zachód w tej kwestii. Tam dom opieki kojarzy się z godną, uśmiechniętą starością!
Dodany
2018-07-26 20:34
przez Emil
W czym mamy dogania zachód?!!!! -
W tym by być człowiekiem i mieć w sobie empatie
Kolejny dowód na bez ludzkość
Porażka
Dodany
2018-07-30 12:33
przez Bożena
Totalna bzdura! to bardzo porządny Dom opieki. Panuje w nim rodzinna atmosfera. Nie wiem co mam na celu oczernianie innych ludzi .
Dodany
2018-07-30 12:35
przez Róża
Potwierdzam! Sama mam tam mamę od kilku lat i zarówno mama jak i ja jesteśmy zadowolone z opieki.
Dodany
2018-07-30 12:37
przez gość
Chyba te negatywne i absurdalne opinie piszą pracownicy , którzy zostali dyscyplinarnie zwolnione! Żenada!
Dodany
2018-07-30 13:27
przez Gość
A ja uważam, że te bzdurne opinie piszą albo właściciele domów, którzy mają problem z pozyskaniem klientów albo ich przedstawiciele. Wiadomo, że nie ma takiej instytucji, która spełniła by wszystkie wymagania. A tak nawiasem, kochane rodziny dlaczego szukacie miejsc z ośrodkach dla swych najbliższych, może warto zatrudnić opiekunkę i pozwolić im dożyć ostatnich swoich dni z rodziną?:)
Wtedy zyskują Państwo 100% pewność, że bliski będzie miał jak najlepszą opiekę.

Pozdrawiam klub seniora i Justyna Dom - tu widzę ogromną desperacje w poszukiwaniu potencjalnych klientów!!!!!
Dodany
2018-07-30 14:34
przez Władysław
Jest wiele słabo prowadzonych placówki ale są też dobre. Często wypowiada się ktoś kto nie poznał tematu osobiście a tylko sugeruje się zlosliwymi opiniami innych. Domek z Sercem według mojej sprawdzonej opinii to ciepły, kameralny dom opieki. Polecam. I radzę innym aby sami sprawdzili zanim wydadzą niesprawiedliwą opinię.
Dodany
2018-07-30 14:46
przez Gosia
Pierwsze słyszę, żeby trzeba było się umawiać na wizytę w Domku z sercem! Od dłuższego już czasu przebywa tam moja sąsiadka i mogę ją odwiedzać o dowolnej porze dnia bez wcześniejszego umawiania. Pani doktor jest przemiłą kontaktową osobą z którą można się ze wszystkim dogadać. Oby więcej takich placówek.
Dodany
2018-07-30 15:13
przez Paweł
Również polecam Domek z sercem!
Ciepła, domowa atmosfera i opieka na wysokim poziomie.
Moja Ciocia jest w Domku od roku, tak uśmiechniętej osoby nie widziałem jak siedziała w czterech ścianach sama.
widać że konkurencyjne domy opieki mają problem z pozyskaniem pacjentów, wypisując takie rzeczy na temat domów opieki które mają pojęcie w opiece nad seniorem.
A Justyna Dom niech przestanie się reklamować w darmowej pomocy w opiece nad seniorem, bo z jakiegoś powodu miejsce polecone przez Justyna Dom jest wyższa cena niż poszukiwanie miejsca samemu.
Ludzie przestańcie wierzyć że ktoś cos robi za darmo.
A te wszystkie negatywne opinie w wątkach o komunistycznych domach opieki pisze chyba ktoś kto nie ma pojęcia albo nie przeżył czasów komunistycznych.
W jakim domu opieki w czasach komunistycznych byłyby łóżka rehabilitacyjne w pełni elektryczne?
W jakim domu opieki w czasach komunistycznych byłyby defibrylatory, koncentratory tlenu, materace p/odleżynowe, i wyposażenie do ratowania życia podopiecznych.
Dlatego zanim ktoś napisze bzdurne informacje niech się najpierw zastanowi i przemyśli, a nie pisze co mu ślina na język przyniesie, aby tylko obrazić daną placówkę.
Dodany
2018-07-31 10:22
przez Wiesława
Bardzo blisko Wrocławia (ok. 40km) zlokalizowany jest Pałac Roztocznik. Blisko Dzierżoniowa - 45 minut od Wrocławia. Nowy, wysoki standard, dobra opieka i szybko się zapełnia, choć wciąż dysponuje od zaraz nowymi jedynkami lub dwójkami. Przepięlnie położony. Zerknij na www.palacroztocznik.com
Dodany
2018-07-31 22:33
przez Groda
Dobrym miejscem dla seniora z ciszą i świeżym powietrzem z pewnościom może być Dom Seniora Piastów Gród w Dusznikach Zdroju. Profesjonalna opieka i konkurencyjne ceny.
Dodany
2018-08-07 15:05
przez M
Domy Pomocy Społecznej we Wrocławiu / Państwowe Domy Opieki:

DPS ul. Rędzińska
PDS ul. Mączna
DPS ul. Kaletniczna
DPS ul. Objazdowa
DPS ul. Świątnicka
DPS ul. Grunwaldzka
Dodany
2018-08-12 18:21
przez Megi
Panie Marku każdy dobrze wie, że reprezentuje Pan nielegalne domy opieki:)
Dodany
2018-08-12 19:10
przez Łucja
Widzę, że nic nie ma wspomniane o Domu Seniora Marconi Medica. Profesjonalne zaplecze medyczne, rodzinna atmosfera, zabiegi rehabilitacyjne, komfortowe wyposażenie, dieta dla seniora i zaledwie 50 km od Wrocławia.
Dodany
2018-08-15 16:45
przez Też będziesz stary
Czas najwyższy zabrać się za nielegalne domy opieki, które mają zarejestrowaną działalność pod przykrywką pokoi gościnnych lub okresowych domów opieki. Mamę nasza opiekunka prawna umieściła w luksusowym domu pod nazwą REZYDENCJA/?/ Po kilku tygodniach okazało się jaka tam jest opieka; nikt mamie nie chciał wierzyć,bo przecież ma demencję/?/ Kilkakrotne niezapowiedziane odwiedziny uwidocznły nam co jedzą i jak są traktowani seniorzy. Brudna odzież, brak wkładek higienicznych, cuchnace materace, lurowate posiłki na które schorowani ludzie czekali 1,5 godziny siedząc przy stołach. Brak reakcji opiekunki prawnej zmusił nas do nagłośnienia zaniedbań i zgłoszenia w prokuraturze wypadku mamy, którego nikt nie umiał wyjaśnić. Teraz mają lawinę kntroli bo prokuratura prowadzi dochodzenie!
Dodany
2019-09-10 15:23
przez Justyna DOM
Do Pana Pawła

Koszt pobytu w naszych partnerskich ośrodkach zaczyna się od 3 500 zł miesięcznie i uzależniony jest od wielu czynników m.in. od stanu zdrowia pensjonariusza, profilu ośrodka i jego standardu, liczby miejsc w pokoju, dostępności do lekarza i częstotliwości jego wizyt w ośrodku, dostępności do rehabilitacji, fizjoterapii etc. Koszt pobytu ustala ośrodek w oparciu o zebrane informacje o pensjonariuszu i jego preferencjach. Jest to wyraźnie napisane na nasze stronie internetowej. Ceny w naszych ośrodkach rzadko kiedy przekraczają kwotę 4 000 zł, chyba że dotyczy to pokoju 1-osobowego. Prosimy o niewprowadzanie osób zainteresowanych w błąd.
Dodany
2019-09-12 08:39
przez Ino
Jest więcej nielegalnych Domów,ponieważ podają konkurencyjne ceny
Ludzie nabierają się na to i umieszczają swoich bliskich .
W takich pseudo domach ludzie pozostawienie są sami sobie ,brak fachowej kadry i odpowiednich pozwoleń
Dopóki ludzie nie zrozumieją, że Fachową opieką kosztuje to te pseudo placówki będą powstawać jak grzyby po deszczu
Ludzie obudzcie się!!!!
Dodany
2019-09-27 08:45
przez Jowita
Pod Wrocławiem są wille legalne i nielegalne dla seniorów, a ceny w nich dochodzą do 8 tyś złotych za pokój. Z tego co zauważyłam ceny rynkowe to około 3 -4 tyś. Byłam zaskoczona, że właściciel domu opieki żąda takiej sumy. Dyktują sobie ceny jakie chcą, bo tak im się podoba.
Dodany
2019-10-07 22:13
przez Ino
Są ludzie którzy szukają profesjonalnej opieki , wtedy koszty schodzą na drugi plan i są ludzie, którzy szukają po prostu jak najtaniej. Nie patrzą czy opieka jest dobra bądź zła, nie patrzą czy to legalny dom czy nielegalny, bezpieczne czy niebezpieczne miejsce , po prostu ma być jak najtaniej. Wszyscy wiemy, że tak jest. Smutne ale prawdziwe!!!
Dodany
2019-10-15 20:43
przez Krysia
Tragedia, tragedia. To co państwo piszecie to dramat. Nie spodziewałam się, że w naszym kraju w XXI wieku tak wyglądają domy opieki! Jak można prowadzić ośrodek bez zezwoleń? dramat gotowy. Nie spałabym do końca życia, wiedząc, że mój bliski ma taką opiekę. To się w głowie nie mieści.
Dodany
2019-10-23 19:16
przez Wanda-Banda
Szanowni Państwo,
Mogę z czystym sumieniem polecić usługi Justyna DOM tym, którym zależy na dobrych, sprawdzonych miejscach dla swoich bliskich. Dzwoniąc do nich uzyskałam niezbędne, bezpłatne informację, co do najlepszego miejsca dla mojego taty, który choruje na bardzo ciężką chorobę, jaką jest choroba Alzheimera. Ktoś kto opiekował się chorymi na Alzheimera, wie o czym piszę. Rozumiem, że niektóre opinie o nich piszą po prostu nielegalne domy opieki z wiadomych względów:) Jeśli ktoś prowadzi dom opieki ze wszystkimi pozwoleniami, to powinien dziękować Pani Justynie, że ciągle przypominają o zagrożeniach związanych z niebezpiecznymi, niekontrolowanymi miejscami. Przecież jest to darmowa reklama dla kontrolowanych domów opieki. Jeśli stać Cię na kwoty jakie są u nich to dzwoń, nie stać Cię?, to nie dzwoń. Proste prawda:) Mamy wolny rynek, różne domy opieki i różne propozycje. Każdy z nas wybiera takie miejsce jakie uważa za słuszne, ważne aby to było bezpieczne i kontrolowane miejsce.
Dodany
2019-10-23 20:01
przez Dorota
Prowadzę całodobową placówkę od 3 i pół roku. Jestem dumna, że udało mi się stworzyć dom, w którym mieszkańcy czują się dobrze, a ich rodziny i dzieci są zadowolone z warunków jakie stworzyliśmy dla ich bliskich. Ważna jest atmosfera, stworzenie ciepłej i rodzinnej atmosfery jest podstawą, ale dodatkowo organizujemy bardzo dużo zajęć terapeutycznych, edukacyjnych i bogatą ofertę kulturalną. Mamy swoją kuchnię i serwujemy 5 posiłków. Podstawą jest prowadzenie rehabilitacji na sali rehabilitacyjnej oraz w razie konieczności przyłóżkowej, a co za tym idzie należy zainwestować w odpowiedni sprzęt (kinezyterapia, elektroterapia, światłolecznictwo, wodolecznictwo). Niezbędne są zajęcia z psychologiem i logopedą, a efekty ich pracy są widoczne szybko. Mamy pięknie zagospodarowany ogród z alejkami, oczkiem wodnym i dużą altaną, gdzie również oprócz odpoczynku mieszkańcy mają prowadzone zajęcia. Nikt u nas się nie nudzi i nie przebywa podczas dnia w pokoju, bo są prowadzone zajęcia, a odwiedziny mieszkańców są przez cały dzień. Po kolacji mieszkańcy są już tak zmęczeni bogatym rytmem dnia, że tylko marzą o TV i spaniu. Aby zapewnić takie warunki należy mieć wizję domu, w którym chciałoby się ewentualnie samemu zamieszkać. Osoba prowadząca musi mieć doświadczenie w pracy w ochronie zdrowia - ja mam staż 30 letni, a 20 lat w zarządzaniu w różnych placówkach służby zdrowia. Dodatkowo należy posiadać umiejętności w zarządzaniu ludźmi, by również stworzyć im miejsce pracy do którego chętnie przychodzą. Personel musi posiadać kwalifikacje - nie kursy, ale ukończenie odpowiednich szkół - pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psychologowie, a nawet kucharki. Panie salowe mogą mieć kurs opieki nad osobami starszymi. Nikt teraz nie chce pracować za darmo, a wykwalifikowanych pracowników należy wynagradzać godziwie, bo to oni mają pierwszy kontakt z mieszkańcami i ich rodzinami. Jestem prawdziwym przykładem, że placówki wzorcowe istnieją. Mamy dość długą kolejkę oczekującą, a rodziny oczekujące się denerwują, że muszą czekać u mnie długo na miejsce. Zdecydowałam się na ten wpis, gdyż na naszym terenie powstają nielegalne domy opieki tzw pensjonaty, które swoją złą działalnością psują opinię nam wszystkim, często w prasie i TV są przykłady "niemożliwych historii" na widok których włosy stają dęba.
Dodany
2019-10-24 20:12
przez Małgosia
Domek z Sercem to bardzo dobry dom opieki. Legalny, kontrolowany dom seniora, niedaleko Wrocławia. Polecam wszystkim, którzy cenią kameralne, rodzinne ośrodki.
Dodany
2019-10-25 21:20
przez Carlos
Zgadzam się z Panem Ino. Są rodziny, które szukają opieki na wysokim poziomie i są rodziny, które szukają "jak najtaniej". Dla mnie priorytetem jest znalezienie usługi na wysokim poziomie. W tym wypadku godnego, bezpiecznego miejsca. Czy będę szukał sam, czy przez firmę, która zna ten rynek, to sprawa drugorzędna. Jeśli zależy mi na wysokim poziomie usług, to szukam tak, aby znaleźć profesjonalną usługę na wysokim poziomie. Mam określony budżet, stać mnie na ceny rynkowe, więc szukam. Co do domu opieki w Radwanicach to podpisuję się pod Panią Małgosią. Profesjonalny, kameralny dom opieki. Oby więcej takich domów na naszym lokalnym rynku.
Dodany
2019-10-26 11:18
przez Ino
Dramaty,
Ale ludzie ciągle korzystają z usług nielegalnych placówek-..... bo taniej.....
Nie bardzo jestem wstanie to zrozumieć
Wydawałoby się, że dla swoich bliskich chcemy jak najlepiej ..
Gdyby nie było popytu na nielegalne domy,to by nie powstawały...
Ludzie, czy możecie patrzeć na cierpienie swoich bliskich . ....
Opieką to misja ....

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.