dom w Pilaszkowie - Płochocin i na Mehoffera - warszawa - białołęka

Dodany
2009-06-22 16:16
przez Aleksandra
Mam wieka prośbe do wszystkich, którzy maja bliskich w domu w Pilaszkowie lub na Mehoffera. Podzielcie sie ze mna Wasza opinia o tych miejscach. Szukam jakiegos milego miejsca z przyjaznym personelem pod Warszawa.Zmuszona jestem oddac tam Mame. Sami wiecie, jak trudna jest to decyzja. Jesli ktos zna te domy, bede ogromnie wdzieczna,

Aleksandra
Dodany
2009-11-03 03:47
przez Ajax
Pani Aleksandro:
Co prawda od czasu pani zapytania o dom opieki w Pilaszkowie minelo sporo czasu, odpowiadam teraz, bo dopiero dolaczylem sie do tego forum. Dwa tygodnie temu przenieslismy moja tesciowa z jej mieszkania w Wwie do Pilaszkowa. Obydwoje z zona mieszkamy na stale w Kanadzie i od 3 lat, podczas odwiedzin tesciowej, rozgladalismy sie za odpowiednim dla niej (demencja/Alzheimer) miejscem. Pilaszkow zostal nam polecony przez znajomych w Kanadzie i przez dalekiego krewnego, korego mama przebywala tam przez dwa lata, do czasu zgonu.
Z tego co zobaczylismy, dom jest dobrze dostosowany do pacjentow, pielegniarki i opiekunki chetnie udzielaja informacji i odpowiadaja na pytania, posilki wydaja sie byc dobrej jakosci i ilosci. Dostep do pacjentow (wizyty) jest dogodny, bez potrzeby uprzedniego informowania personelu.
Za wczesnie jest nam powiedziec czy wybor Pilaszkowa jest dobry dla moje tesciowej, ale wydaje mi sie ze tak. Zycze powodzenia i podjecia trafnej, choc trudnej decyzji.
Dodany
2010-01-26 22:59
przez basia
Dom w Pilaszkowie to dramat. Nie wiem, skąd macie Państwo pozytywne informacje. Aktualnie prowadzone jest śledztwo w sprawie śmierci mojej Mamy w związku z pobytem w tym ośrodku. Pani dyrektor tłumaczy się (zeznając w postępowaniu), że okręg trudy, nie ma pieniędzy i generalnie personel musi być szmatławy wobec szmatłatwej rzeczywistości. Moją mamę zagłodzili i odwodnili. Zainstalowałam aparaturę nagrywającą i mam dowody. Będę walczyć do końca, ale chyba w domu "opieki" nie o to chodzi. Przestrzegam każdego, kto nie zainstaluje kamery!!! Basia
Dodany
2017-03-02 14:13
przez kossecki
Witam,
w Pilaszkowie przebywa moja matka od kilkunastu lat.Kiedyś ośrodek cieszył się dobrą opinią pod każdym względem.Obecnie jest coraz gorzej - podstawowy problemem jest z bezpośrednią opieką nad pensjonariuszami.
Często daje się zauważyć zatrważającą bezduszność opiekunek wobec pensjonariuszy Na tym polu niezbędne są pilne reformy, poprzez weryfikację obecnego personelu(opiekunek) i dobór osób o odpowiednich predyspozycjach do pełnienia tak trudnego i odpowiedzialnego zawodu.Część zatrudnionych tam pań nie nadaje się do sprawowania opieki nad schorowanymi,starszymi osobami!
Podejrzewa,że jedną z przyczyn są małe zarobki tych osób.


Dodany
2018-03-12 17:13
przez Irena
Dom opieki w Pilaszkowie to jeden wielki dramat. Zabrałam stamtąd mojego wujka, bo go zamykali w pokoju. Ponoć "pałętał się po obiekcie i przeszkadzał!!!!" W nowym miejscu przestał bać sie ludzi i zaczął jeść. Może dlatego, że teraz dostaje obiad gorący, a nie zimny i nikt mu talerza nie zabiera, bo się spieszy do domu... (jak pilaszkowskie oiekunki.) Te opiekunki pochodzą z okolicznych wiosek i zdarza się im postępować jak w starej wiejskiej opowiastce - "pańskie i plebańskie można brać w Imię Pańskie". No to biorą, a to czajnik, a to kubek, a to widelec, a to koc, a to... co w rękę wpadnie. Bywają wredne i opryskliwe. Ten cały Pilaszków to ponoć fundacja kościelna, ale rządzą nim człowieczkowie, którym bliżej do pieniążków niż do miłości bliźniego. Spotkałam osobę niedawno statąd wyrzuconą (z pracy). To co opowiadała włos na głowie jeży. Ktoś tu opisał przepychanki z prokuraturą wskutek doprowadzenia do śmierci pensjonariuszki. No to teraz mają podobno kolejną taką sprawę, tyle, że nie ze skutkiem śmiertelnym, ale za to ze złamaniem kręgosłupa podczas "rehabilitacji" (ktoś czegoś nie dopilnował, źle zapiął pasy czy jakoś tak...i człowiek upadł). A najciekawsze jest to, że do tego połamanego człowieka pogotowie wezwali po tygodniu, bo miejscowa lekarka "nie widziała powodu"...
Dodany
2018-05-21 11:22
przez Bela
Tyle oni mają wspólnego z Kościołem co krowa z baletem. To gromada cwaniaków nastawionych na zysk. Radzę trzymać się od Pilaszkowa z daleka.
Dodany
2023-12-02 18:06
przez Iwona
Dzień dobry. Bardzo proszę o opinię na temat domu opieki w Pilaszkowie.
Pozdrawiam Iwona

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.