Dobry dom opieki w Krakowie - opinie

Dodany
2018-10-12 12:13
przez Ty też będziesz Seniorem
Dobry dom opieki to dom w, którym szacunek, godność, empatia to codzienność. Każdy z nas będzie Seniorem. Poszukiwanie dobrego, pełnego ciepła domu seniora to nie łatwa sprawa. Wśród dzikich, nielegalnych domów opieki, gdzie brakuje podmiotowości, są też domy opieki z prawdziwego zdarzenia. Są tylko trzeba wykonać duża pracę aby je zlokalizować. Wybór właściwego domu opieki to wyzwanie, wyzwanie z, którym trzeba się zmierzyć. Nie cena, nie odległość tylko empatia i rodzinne ciepło się liczy!
Dodany
2022-04-26 22:45
przez Weronika
W samym Krakowie nie znalazłam a szukałam rok
Dodany
2022-05-05 19:12
przez ja
zol Helclow to masakra...znieczulica totalna...nie chce jeść to nie bedzie jesc, picia tez nie ma kto podac...wykonczyli w ten sposob niejedną osobę niestety...zero empati...zero zainteresowania...brak personelu a ten ktory jest to szkoda słow-moze ze 2 panie znajdą sie w miarę ludzkie...reszta to najnizszy poziom, ktory jeszcze chce upodlic samotne, bezbronne i niedołężne osoby...
Dodany
2022-05-18 15:04
przez Dori
Witam,czy może Pani wskazać jakiś przyzwoity dom spokojnej starości?Pozdrawiam.Dori
Dodany
2022-07-21 08:19
przez Guga
Witam,

Od blisko miesięcy moja mama jest w DPS przy ul. Praskiej w Krakowie.
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń do opieki, mama zadbana, czyściutka, pilnowana z jedzeniem i piciem, personel uśmiechnięty, zwracający się do pensjonariuszy w ogromnym szacunkiem ( jestem u mamy codziennie, więc widzę i słyszę jak się zachowują ), Mama ma Alzhaimera i nic sama nie zrobi, bo nawet nie pamięta, że trzeba wypić.
Natomiast uprzedzam wszystkich, którzy chcą umieścić swoich bliskich w DPS, że muszą się liczyć z odpłatnością ( dzieci i wnuki ), której na etapie załatwiania formalności nikt im nie wyliczy, chyba, że osoba umieszczana w DPS ma emeryturę na poziomie ok. 10 tys zł, to nie będą płacić.
Na decyzję o kwocie dopłaty czekałam 2 miesiące od momentu umieszczenia mamy w DPS i oczywiście należy uregulować wstecz.
Kwota dopłaty, którą mi wyliczono jest ok 4 x wyższa niż ta, o której wstępnie mówił pracownik MOPS ( na podstawie moich dochodów i wydatków - zaznaczę, że do wydatków zaliczają tylko stałe opłaty np. za mieszkanie, nie biorą pod uwagę np. kosztów dojazdu do pracy ). Nikt mnie również nie poinformował, że moje dziecko również jest zobowiązane do odpłatności - no cóż, widać powinnam znać wszystkie ustawy.
Sposób jej wyliczenia jest irracjonalny, gdyż moje dziecko jako wnuk ( student, dorabiający na umowę zlecenie, a utrzymywany jeszcze przez mnie ) dostało do dopłaty kwotę wyższą ode mnie.
Kwota utrzymania pensjonariusza w DPS wynosi ok. 7 tys miesięcznie w Krakowie ( takie są podane oficjalne kwoty na urzędowych stronach ).
Natomiast mnie, osobie samotnej po uregulowaniu opłat za mieszkanie i partycypowaniu w utrzymaniu syna, ma wystarczyć na wszystkie potrzeby ( jedzenie, środki czystości, leki, rehabilitację, dojazdy do pracy itp ) 1800 zł.
Piszę to, bo być może wiele osób jest tego nieświadomych, a mój wywód rozjaśni im co nieco
Dodany
2023-01-20 16:58
przez ja
Nie dosc ze znalezienie normalnego DPSu jest w Krakowie trudne, jesli wogole.. to jeszcze odplatnosc jest spora. DPS na Łanowej w zasadzie jest ponizej jakosci opieki w przyjetych standardach .... Brak pesonelu i szereg zaniedban. Mam wrazenie ze osoby tam pracujace zapomnialy po co tam sa... Osob z ludzkim podejsciem jest znikoma ilosc, reszta ma standardy rodem z poprawczaka.
Dodatkowo jako jedyni w Krakowie zabronili odwiedzin rodzinom bo uwaga... sa przeziebienia a na lawakch podczas opadow sniegu z deszczem mieszkancy pala papierosy.
Poprostu dzwonia i informuja, bez zadnego dokumentu, ktory bylby na podstawie przyjetych przepisow o decyzji za ktora ktos jednak bierze odpowiedzialnosc.

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.