ARKADIA Dolnośląskie

Dodany
2009-04-24 21:06
przez kasiaf2004
Poproszę o opinię nt. domu opieki ARKADIAw Polanicy Zdroju??
Dodany
2018-03-08 20:00
przez Stanisława
Na Dolnym Śląsku powstają Nowoczesne Prywatne Legalne Domy Seniora, o standardzie zachodnim. Tzw. "domy starców" wypychane są profesjonalnymi, nowoczesnymi ośrodkami, gdzie pensjonariusze, niejednokrotnie lepiej się czują, niż u siebie w domu. W Polsce mało się pisze o Nowoczesnych Legalnych Placówkach, powstają na wzór innych bardziej rozwiniętych krajów miasteczka dla Seniorów, z zapleczem medycznym, zapleczem rozrywkowym itd. W naszym kraju nadal panuje bardzo negatywna opinia o domach opieki. Czemu tak jest? Jest tak m.in. dlatego, że pamiętają te szare, komunistyczne domy starców, a nie wiedzą, bo się nie interesują zapewne, że powstało kilkadziesiąt zupełnie nowoczesnych ośrodków, gdzie Seniorzy czują się bardzo komfortowo, tak jak w sanatoriach. Pokoje z balkonami, piękne widoki, wieczorki muzyczne, zapoznawcze, wycieczki do teatru, filharmonii, biblioteki, kluby seniora, a przy tym opieka 24h!!! Pora zmienić myślenie!
Dodany
2018-08-04 19:42
przez Op
To najgorsze miejsce na ziemi jakie widziałam. Mieszkańcy tego domu naszpikowani lekami uspokajającymi, smutni, siedzą na korytarzu jeden koło drugiego. Brak jakiej kolwiek świetlicy, jakiego kolwiek zajęcia, wegetują zaniedbani na korytarzu w oczekiwaniu na śmierć. Jeżeli zastanawiasz się czy zostawić tu bliską osobę to odpowiedź już znasz. To umieralnia, a nie dom opieki. Dotyczy domu Arkadia Ścinawka Górna
Dodany
2018-08-04 19:42
przez Op
To najgorsze miejsce na ziemi jakie widziałam. Mieszkańcy tego domu naszpikowani lekami uspokajającymi, smutni, siedzą na korytarzu jeden koło drugiego. Brak jakiej kolwiek świetlicy, jakiego kolwiek zajęcia, wegetują zaniedbani na korytarzu w oczekiwaniu na śmierć. Jeżeli zastanawiasz się czy zostawić tu bliską osobę to odpowiedź już znasz. To umieralnia, a nie dom opieki. Dotyczy domu Arkadia Ścinawka Górna
Dodany
2019-04-08 17:14
przez Heneks
Zgadzam się z powyższą opinią. Niestety to jedne z najgorszych miejsc, w którym starsi, schorowani ludzie są skazani na łaskę i nie-łaskę "opiekunów". Poznałam Dom Emeryta i Rencisty od tzw.podszewki. Tu nie liczy się człowiek, tylko kasa. Pensjonariusze zaniedbani, z odlezynami, pampersy mają zmieniane tylko 2 razy na dobę i to nie zawsze. Brak terapeutów, lekarz wzywany tylko w nagłych przypadkach, a nie, tak jak pięknie jest napisane na stronie Arkadii, że przychodzi regularnie. Higiena i bhp pracy na poziomie zerowym. Pracownicy traktowani jak zło konieczne, często bez umów, bez odpowiedniego wykształcenia. Szefostwo nie ma pojęcia o zawodzie opiekuna, dla nich liczy się tylko kasa! Są bezczelni, chamscy i z nikim się nie liczą! Odradzam rodzinom, które chcą powierzyć tej instytucji swoich bliskich, a także potencjalnym pracownikom! Trzymajcie się z dala od tego syfu!
Dodany
2019-04-11 22:04
przez As
Zgadza się. A kierowniczka w Zagórzu to konfidentka i kłamczucha! Rączka rączkę myje. Zarząd i ta Pani sa siebie warci.
Dodany
2019-05-03 11:47
przez izooo
Również potwierdzam to, co wyżej i dodam jeszcze, że nie płacą na czas, a jak człowiek się upomni to jest się wrogiem! Banda!!!
Dodany
2020-03-25 19:33
przez ona
W Opolnicy jest beznadziejnie. Teren wokół w ogóle nie przystosowany dla osób starszych, bardzo zaniedbany teren. A w środku poczekalnia na śmierć. Nic się nie dzieje, obsługa opryskliwa, znudzona, najczęściej siedzą w kantorku zajęci sobą. Jedyne co dobrze działa to podwyżki opłat.
Dodany
2020-07-25 14:17
przez Mieszkaniec..
Witam jak każdy się orientuję to pampersy funduje rodzina.. Jest mało pracowników nie ma co się dziwić... A ludzie nie są tak traktowani jak się opisuje bo personel daje z siebie wszystko..
Dodany
2020-11-08 21:33
przez rodzina
Unikać Opolnicy!!!! Teren bardzo zaniedbany wokół budynku, stare rozlatujące się meble, niebezpieczne dla osób starszych. Dookoła brud i bałagan, w środku niewiele lepiej. Pensjonariusze zamknięci i nafaszerowani lekami nie wiadomo kto przepisuje bo lekarza na oczy nie widzieli. Żadnych rehabilitacji ani zajęć. Umieralnia, omijać z daleka.
Dodany
2022-04-06 14:57
przez Memento Mori
Zasłużone miejsce dla aktywnych i kochanych teściów :) Polecam serdecznie :) są bardzo szczęśliwi. Pensjonariusze spokojni i wyspani po Lexotanie i Clonazepamie. Co wieczór dancingi z muzyką na żywo. Dieta MŻ zdziałała cuda na pajdzioch teścia. Teściowa szczęśliwa leży i liczy owieczki przebiegające na suficie. Lodówki pełne darmowego piwka w połączeniu ze środkami nasennymi tworzą niezwykły i niezapomniany klimat - pensjonariusz sąsiad teściów codziennie na wózku wywozi telewizor do pobliskiego lombardu z pomieszczenia gdzie miała być świetlica. W doniczkach na oknach pokojów pensjonariuszy pięknie wijące się fikusy figowce :)
Jak kochasz swoich teściów tak jak oni Ciebie przed laty to idealne miejsce na ich memento mori :)

Dodany
2023-05-27 13:11
przez Karolina
Mam 74 letniego Tatę w Ścinawce od 8 miesięcy. Z leżącego i osłabionego postawili go na nogi. Jest uśmiechnięty, zadbany i najedzony. W pokoju radio, telewizor. Panie opiekunki zawsze miłe i uprzejme. Nie mam zastrzeżeń.
Dodany
2024-01-21 17:34
przez
Mam rodzica w Opolnicy. Przytulne, bardzo zadbane pokoje, piękna, duża świetlica z telewizorem, miłe panie, biegające wokół chorych, bardzo smaczne jedzenie. To zakład opieki dla osób chorych, wymagających pomocy w codziennym funkcjonowaniu, którymi nie chce zająć się albo nie może rodzina. Starość tak wygląda, to zakład opieki a nie ośrodek wczasowy. Nie mam zastrzeżeń
Dodany
2024-02-06 20:44
przez Dorota
Unikać Opolnicy
Teren wokół zaniedbany, na zdjęciu teren koloru rudo-pomaranczowego ,w rzeczywistości to chaszcze otoczone rozpadającą się siatką,ogólnie teren zaniedbany.
Wyżywienie też nie najlepsze, raz widziałam drugie danie,placek po węgiersku: dwa placki i dwa kawałki mięsa rozmiaru 2 na 2 centymetry
Na szczęście mój brat był tam tylko 4 miesiące i na koniec został okradziony, przy przewożeniu nie wydano wszystkich rzeczy,upominanie telefoniczne też niewiele dało jak i list do Pani Prezes. Pewnie jest przyzwolenie na takie działania. Szczerze odradzam.
Dodany
2024-02-10 19:37
przez

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.