Umieszczenie seniora w domu podczas koronawirusa

Dodany
2020-10-19 16:06
przez Joanna
Musze oddać mamę do domu opieki ale strasznie się boję... Przeraża mnie cała ta sytuacja z koronawirusem :( Jakie macie Państwo doświadczenia z umieszczaniem bliskiej osoby w domu opieki w tym czasie? Podzielcie się proszę... :/
Dodany
2020-10-21 17:36
przez Mieszkaniec
Mieszkam w DPS i szczerze odradzam po pierwsze nie będziesz wiedziała czy ma odpowiednią opiekę ponieważ nie ma możliwości wejść do takiego domu po drugie nie wiem jak w innych domach ale w naszym odkąd weszła ta panika związana z covidem jesteśmy jak zwierzęta hodowlane umyć nakarmić i to nie zawsze zamknięci w pokojach praktycznie bez niczego osoby z ograniczoną świadomością mają prz........ przed pandemią nigdy nie mogłem powiedzieć złego słowa o naszym domu nawet zachwalałem polecałem bo było świetnie ale nie teraz tak sie dzieje jak nad domami nie ma kontroli można robić co sie chce albo nie robić nic Jak już zdecydujesz sie oddać mamę do dps musisz sie liczyć że już więcej jej nie zobaczysz przez tą pandemie nie zapowiada sie na to że jeszcze zobaczymy swoich bliskich
Dodany
2020-11-20 12:57
przez Moja
To straszne co tam dzieje. Utieklam stad.
Dodany
2020-11-22 14:38
przez Halinka
Na Pana miejscu bym się wykwaterowala ;
nie ma sensu być w miejscu, gdzie Pan źle się czuje .
Sama mieszkam w takim Ośrodku - Domu
i złego słowa nie mogę powiedzieć,
przed pandemia,
jak i w jej trakcie .
Powiedziałabym, że Nasze Panie
robią co mogą, aby czas z dala od rodziny
Nam- podopiecznym się nie przykszyl .
Jestem z Nich dumna!
i cieszę się, że mieszkam w tym konkretnym Domu,
ponieważ czyje się bezpiecznie ,
czuje się zaopiekowana pod względem medycznym jak i opiekuńczy ,
ale i tym najważniejszym- psychicznym;
Oczywiście jestem w lepszej sytuacji , niż inni mieszkańcy, mam komputer, pisze , wysyłam zdjęcia, mogę też kontaktować się przez kamerkę z rodzina;
Ale widzę, jak Nasze Panie dbają o każdego pacjenta
i o każdą rodzine;
Dzwonią, robia zdjecia;
przy ładnej pogodzie w reżimie sanitarnym
jest możliwość zobaczenia się z rodziną
na dworze bądź
w pokoiku za szybą.
Jest to trudny czas dla Wszystkich Ludzi na całym Świecie, ale
musimy być wyrozumiali dla tych co dbają o ludzkie zdrowie ;
Każdy by chciał, aby można było zacząć funkcjonować normalnie, ale nie cierpimy tylko my - Seniorzy , rodziny;
Nasze Panie dając Nam bezpieczeństwo i dbając o Nasze zdrowie tez cierpią rozłąke z Najbliższymi.
Dla Wszystkich zainteresowanych
podaje numer telefonu do Ośrodka 514701511 Kobyłka koło Warszawy
Korzystając z okazji wypowiedzi chciałam,
podziękować
całemu Zespołowi i Pani Dyrektor
za stworzenie niejsca- oazy spokoju i komfortu
Dziękuję
Halinka
Dodany
2020-12-21 00:19
przez Honorata
Lepiej się wtrzymaj z tym domem opieki. Serio... jak sama piszesz: sytuacja z wirusem i w ogóle. Ale nie musisz zostać z chorą mamą sama. Są przecież firmy które oferują opiekę domową/pomoc domową która uzględnia zajmowanie się starszą schorowaną osobą. Zerknij sobie na POL AR SERWIS. Jedna pani od nich zajmuje się naszą mamą w określonych godzinach w tygodniu, ale mają też opiekunki 24/7. Skontaktuj się z nimi i dowiedz się co i jak.
Dodany
2021-01-06 13:11
przez ?????????
Uwazam ze Domu w czasie epidemii sa bezpieczne- to stale osoby zajmujace sie pacjentami
A firmy- pani Kowalska ma 2, 3 domu dziennie
Nie wiadomo czy ktos nie jest chory, a nie posiada objawow
O tak lancuszek trwa
Domy sa bezpieczniejsze

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.