Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Opieki Willa Olkowo


05-807 Podkowa Leśna, Jaworowa 23

606 293 291

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

15
1,2,3
2750
   Wolne miejsca
Do schowka
Do porównania
Dom Opieki Willa Olkowo

Opis placówki


Dom Opieki Willa Olkowo to przytulny dom dla osób starszych mieszczący się w urokliwej podwarszawskiej miejscowości, jednocześnie blisko Warszawy, z łatwym dojazdem samochodem lub kolejką WKD. Nowo utworzona placówka, znajdująca się w pięknej i cichej Podkowie Leśnej, świadczy całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

W otoczeniu lasów i zieleni znajduje się piękny dom z okresu dwudziestolecia międzywojennego, w którym może zamieszkać 15 osób w komfortowych i przytulnych  jedno-, dwu- i trzyosobowych pokojach. Każdy pokój wyposażony jest w łóżka, szafki nocne, szafy, stół i krzesła. Wychodząc naprzeciw potrzebom Pensjonariuszy, pozwalamy na urządzenie pokoju własnymi meblami, dzięki czemu mogą czuć się jak u siebie w domu.

Centrum Domu jest salon połączony z jadalnią, w której poza posiłkami mieszkańcy mogą się spotykać, spędzać czas, rozmawiać, oglądać telewizję. Proponujemy również zajęcia manualne, zajęcia z zakresu terapii zajęciowej, ćwiczenia w samodzielnym funkcjonowaniu, spotkania integracyjne. W Willi Olkowo znajdują się: W budynku znajdują się: siedem pokoi, cztery komfortowe łazienki wraz z toaletami wyposażone w uchwyty ułatwiające osobom mniej sprawnym korzystanie z tych pomieszczeń, kaplica i pokój lekarski.

Oferujemy wyżywienie w postaci pięciu posiłków dziennie, na które składają się trzy posiłki główne oraz dodatkowo drugie śniadanie i podwieczorek, z uwzględnieniem indywidualnych diet, zaleconych przez lekarza. Dodatkowo mieszkańcy mają nieograniczony dostęp do drobnych przekąsek i napojów. Obiady przygotowywane są przez firmę cateringową w profesjonalnej kuchni urządzonej zgodnie z zasadami HACCP.

Dom Opieki Willa Olkowo świadczy całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. W Domu Opieki Willa Olkowo możliwe są pobyty dzienne, rekonwalestencyjne, wakacyjne, krótko i długoterminowe. Posesja jest ogrodzona i zagospodarowana. Na terenie posesji znajduje się altana, która w okresie letnim może sprzyjać odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Obok budynku znajdują się trasy spacerowe i rowerowe. Lasy i cicha okolica to walory miejsca, w którym znajduje się Willa Olkowo. Budynek i jego otoczenie pozbawione są barier architektonicznych. Do wejścia głównego prowadzi podjazd. Dla komfortu mieszkańców w budynku zamontowano windę.

Dom Opieki Willa Olkowo to idealne miejsce także dzięki atmosferze panującej w samym domu, dzięki profesjonalnej kadrze pracowników dbającej o pogodę ducha, radość i szczęście dnia codziennego wszystkich jego mieszkańców.

Kadra pracowników, jaką zatrudniamy, służy pomocą wszystkim mieszkańcom w każdej sytuacji: w zajęciach indywidualnych, w wykonywaniu czynności osobistych, w trakcie jedzenia, mycia, czy ubierania. Doradzamy w wyborze ubioru.

Wciągu dnia do dyspozycji mieszkańców są dwie opiekunki oraz w razie potrzeby pielęgniarka, w nocy nad spokojnym snem Mieszkańców czuwa jedna opiekunka. Lekarz rodzinny przyjmuje raz w tygodniu. Jeżeli będzie taka potrzeba, przyjmuje dodatkowo na zgłoszoną wizytę. Spotkania z lekarzami specjalistami, organizujemy wg indywidualnych potrzeb mieszkańców.

Karta informacyjna


Typ placówki

Placówka dla
kobiet mężczyzn dzieci
Pobyt:
krotkoterminowy długoterminowy dzienny
Placówka dla:
osób starszych somatycznie chorych niepełnosprawnych intelektualnie
niepełnosprawnych fizycznie psychicznie chorych
dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie chorych na Alzheimera chorych na Parkinsona dla osób leżących
Tylko dla sprawnych umysłowo:
tak nie
Dla niepełnosprawnych fizycznie:
tak nie
Specjalizacja w schorzeniach:
Placówka nie przyjmuje osób:
Kwalifikacje osoby prowadzącej placówkę:
lekarz
Sposób rejestracji:
NZOZ ZOL DPS wpis do rej. wojewody pensjonat
Umowa z NFZ:
tak nie

Warunki techniczne

Wielkość domu
dom dla 15 osób
Ilość kondygnacji
parter 2 kondygnacje 3 kondygnacje 4 kondygnacje lub więcej
Kompleks budynków:
tak nie
Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
tak (całkowity brak barier) częściowo
winda, podjazd, uchwyty i poręcze
Winda:
tak nie
Pokoje:
1- 2- 3- 4- 5- 6-
Apartamenty:
tak nie
Pokoje gościnne dla rodzin:
tak nie
Pobyt ze zwierzętami:
tak nie
Wyposażenie pokoi:
Instalacja przywoławcza Telewizor Radio Telefon Własne meble
Wyżywienie:
śniadanie 2 śniadanie obiad podwieczorek kolacja
możliwośc wyboru z co najmniej 2 zestawów obiadowych
napoje wg potrzeb owoce wg potrzeb diety wg zaleceń lekarza
Warunki sanitarne::
są pokoje z łazienkami są pokoje z WC są pokoje z umywalkami są łazienki wspólne
Warunki bytowe:
jadalnia osobny pokój dzienny biblioteka gabinet zabiegowy
pracownia terapii zajęciowej sala rehabilitacyjna
Teren wokół domu
taras ogród park las woda
Lokalizacja domu
centrum peryferia wieś
Usytuowanie domu
wolnostojący
Dodatkowe walory obiektu
Walory naturalne tego terenu, czyste, świeże powietrze i osłona przed południowo – wschodnimi wiatrami – już ponad 80 lat temu przesądziły o lokalizacji pierwszego w Polsce miasta – ogrodu. W poszyciu leśnym spotyka się jagody i wiele gatunków rzadkich kwiatów leśnych. Żyją tu lisy, zające, kuny leśne i wiele ptaków, wśród nich także synogarlice, gołębie grzywacze, a na obrzeżach kuropatwy i bażanty.

Opieka medyczna, rehabilitacja, terapia

Opieka lekarska
lekarz rodzinny - wizyta 1 raz w tygodniu
Opieka pielęgniarska
w dzień - pielęgniarek: 1, opiekunek: 2
w nocy - pielęgniarek: 0, opiekunek: 1
Rehabilitacja w placówce
tak nie
Rodzaje rehabilitacji
Sprzęt rehabilitacyjny
Terapia zajęciowa
tak nie
Rodzaje terapii

Warunki przyjęcia

Rodzaj odpłatności
pełna odpłatność 70% świadczeń
Minimalny miesięczny koszt pobytu (koszt utrzymania mieszkańca):
zł/miesiąc
Cena miesięcznego pobytu w pokoju:
W ramach opłaty za pobyt:
leki pampersy lekarz rehabilitacja
Dodatkowe płatności
leki, pieluchy, inne potrzebne Mieszkańcowi rzeczy
Uwagi dot warunków przyjęcia
W Willi Olkowo mogą przebywać osoby niepełnosprawne, przewlekle chore lub osoby w podeszłym wieku – kobiety i mężczyźni. Każdy pensjonariusz może określić czas pobytu w ramach niżej wymienionych terminów: pobyt czasowy na okres od 1 do 3 miesięcy, pobyt czasowy na okres do 6 miesięcy, pobyt czasowy na okres do 12 miesięcy. Każdy okres pobytu czasowego może zostać powtórzony przez zawarcie nowej umowy.

Informacje dodatkowe

Informacje dodatkowe
Możliwe są pobyty: dzienne, wakacyjne, rekonwalescencyjne, krótko i długoterminowe.

Rekomendacje, opinie, podziękowania (2)


2019-03-07
Pragnę bardzo podziękować za opiekę nad Ciocią. Ostatnich kilka miesięcy było bardzo ciężkich, Ciocia wymagała całodobowej opieki, której ze względu na sprawy osobiste nie byłam wstanie Jej zagwarantować. Musiałam zdecydować się na dom opieki. I ten do którego trafiłyśmy rozjaśnił ostatnie miesiące życia Cioci. Opieka na początku codzienna, musiała zamienić się w paliatywną. Przyjazne nastawienie, pomocni ludzie, cisza i komfort. Bardzo dziękuję, że ostatnie chwile Cioci mogły być właśnie takie, ludzkie, dobre i spokojne.

Irena Sobieradzka
2018-08-14
Decyzja o zamieszkaniu Mamy poza domem rodzinnym była bardzo trudna. Jednak znalezienie dla Niej miejsca okazało się jeszcze trudniejsze. Nie chciałem, żeby Mama zamieszkała bardzo daleko od domu rodzinnego, ani w miejscu gdzie byłaby całkiem anonimowa. Pod koniec kwietnia znalazłem Willę Olkowo w Podkowie Leśnej. Niedaleko Pruszkowa, niewielki, nowy dom, z ludźmi, którzy robią wszystko co powinni, a czasem i ponad to. Ostatnio Mama chciała żeby jej przywieść obrazki z domu, córka przywiozła, ale nie było jak ich powiesić. Znalazły się ramki, znalazło się miejsce. Mama była wzruszona i zadowolona. Polecam to miejsce.

Tomasz
Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.