Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Opieki NA CYRHLI


34-335 Korbielów, Ślepa Dolina 12

tel. 692 959 761 , 799 191 992 ,

Napisz wiadomość

Dodaj opinię

30
2
2500
      Wolne miejsca
Do schowka
Dom Opieki NA CYRHLI

Opis placówki


Dom Opieki Na Cyrhli położony jest u podnóża góry Pilsko będącej częścią Beskidu Żywieckiego. Zlokalizowany jest w ustronnym zakątku wsi Korbielów. To malownicza miejscowość komponująca się w tle pięknego krajobrazu w sąsiedztwie lasu. Cicha i spokojna lokalizacja tworzą kameralną atmosferę w góralskim klimacie.

Nie tylko usytuowanie i cechy domu, ale przede wszystkim bardzo indywidualne podejście do każdego z pensjonariuszy i nastawienie na wysoki standard opieki kształtują przytulny i rodzinny charakter placówki. Naszym głównym celem jest zapewnienie wszystkim mieszkańcom warunków do dobrego i godnego życia w poczuciu pełni bezpieczeństwa. Otaczamy troskliwą opieką osoby w podeszłym wieku, borykające się z różnego rodzaju schorzeniami, zarówno psychicznymi jak i fizycznymi.

Dom przeznaczony jest dla 30 pensjonariuszy. Oferujemy odpowiednio wyposażone pokoje dwuosobowe i prywatne apartamenty. Umożliwiamy indywidualne umeblowanie pokoi i dostarczenie własnych sprzętów wedle życzenia. Wszystkie pomieszczenia są wolne od barier architektonicznych i obejmują udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Na terenie domu znajdują się między innymi: duża jadalnia, pomieszczenia rekreacyjne, a także ogrodzony, otwarty taras widokowy.

Zapewniamy pełne wyżywienie, w tym również posiłki dietetyczne zgodne z zaleceniami lekarza oraz stały dostęp do drobnych przekąsek i napojów.

Udzielamy kompetentnej pomocy w podstawowych, codziennych czynnościach, w miarę potrzeby pomoc w myciu, kąpaniu, ubieraniu się oraz jedzeniu. Dbamy o sprawy zdrowotne. W zależności od potrzeb realizowane są stałe wizyty lekarza pierwszego kontaktu w placówce, pielęgnacja w chorobie, fizjoterapia, asystowanie w korzystaniu ze świadczeń medycznych.

Na życzenie naszych mieszkańców dowozimy ich do pobliskiego kościoła, sklepów, punktów usługowych lub w inne wskazane miejsca. Pomagamy w załatwianiu spraw urzędowych czy dokonaniu niezbędnych zakupów (na przykład odzieży i obuwia).

Nad odpowiednią i indywidualną opieką każdego z naszych pensjonariuszy czuwa wykwalifikowany personel złożony z  opiekunów, którzy dostarczają wszelkiej pomocy związanej z wykonywaniem czynności życiowych, kwestii medycznych i osobistych.

Szczególną uwagę zwracamy na to, aby mieszkańcy domu mieli sposobność stałego kontaktu ze swoimi bliskimi i rozwijania własnych zainteresowań. Terapia zajęciowa zapewnia miłe spędzanie czasu oraz odkrywania nowych pasji. Dostęp do Internetu i biblioteki, możliwość uprawy ogródka czy podejmowania innych zajęć manualnych to tylko podstawowe elementy urozmaicające czas wolny. Ponadto zapewniamy różnorodne zajęcia grupowe i spotkania o charakterze okolicznościowym (na przykład odwiedziny dzieci i młodzieży z pobliskich przedszkoli i szkół). Zachowana jest bardzo ważna więź międzypokoleniowa. Poprzez wizyty pań z Koła Gospodyń Wiejskich czy organizację koncertów kapeli góralskich czy spotkań z miejscowymi artystami, nasi pensjonariusze mogą poznać walory tutejszego folkloru.

Karta informacyjna


Karta informacyjna nie została uzupełniona

Rekomendacje, opinie, podziękowania (20)


2019-03-14
"Te opinie to piszą znajomi pana Jacka i tyle" -napisał w komentarzach Pan Tadek. ...Pan Tadek ma racje , wszystkie komentarze napisali członkowie Rodzin i Przyjaciele naszych Podopiecznych,.Wszystkie te osoby znam osobiście , połączyła nas więź , wynikająca z wzajemnego zaufania, które jest niezbędne w naszej pracy. Tak więc Panie Tadeuszu ( czy znamy się ?) napisał Pan prawdę - są to moi znajomi , niektórzy są nawet "bliskimi znajomymi ". Wszystkie wpisy oceniające nasz Dom są , Panie Tadeuszu autentyczne . Pozdrawiam Pana - Jacek Sanocki

Jacek Sanocki ( odpowiedzialny za wszystko co w Domu Opieki " Na Cyrhli " jest dobre i mniej dobre)
2018-11-08
Składamy podziękowanie kierownictwu i personelowi obsługującemu Dom Opieki na Cyrhli w Korbielowie. Wszyscy wykazali się dużą empatią i troską opiekując się naszą mamą Elżbietą w ostatnich dniach i miesiącach jej życia. Miejsce to jest godne polecenia

Zygmunt i Urszula
2018-11-05
Te opinie to piszą znajomi pana Jacka i tyle

Tadek
2018-10-25
Panie Jacku serdecznie dziękujemy za troskliwą opiekę nad naszą mamą. Jesteśmy wdzięczni za każde dobre słowo i wiele mądrych rad płynących prosto z głębi Pana serca. Jesteśmy w pełni zadowolone z dobrych warunków panujących w domu. Jest czysto, świeżo i pachnąco. Panie opiekunki czule zajmują się podopiecznymi, jak własną rodziną- za co serdecznie również im dziękujemy! Dom na CYRHLI jest godny polecenia!

Z poważaniem, Jadwiga Młynarczyk i Ewa Okruta
2018-08-17
Witam od maja tego roku musiałam umieścić babcię w Domu Opieki, była to bardzo trudna decyzja. Babcia przebywa w Domu Opieki Na Cyrhli jestem bardzo zadowolona że tam trafiła. Dom jest dostosowany dla osób starszych, jest dużo miejsca, ładne jasne pokoje, winda. Opiekunki są bardzo miłe i bardzo sympatyczne, wkładają serce w opiekę i godne warunki życia. Zawsze służą pomocą podopiecznym. Właściciele są bardzo sympatyczni, otwarci na ludzi i ich potrzeby. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że śpię spokojnie wiedząc że babcia ma wspaniała i dobrą opiekę. Polecam ten Dom Opieki ponieważ jestem bardzo zadowolona z tej opieki.

Kinga
2018-06-11
Mama przebywa w tym domu od 2 miesięcy. Jest tam wspaniała opieka zarówno ze strony właścicieli jak i opiekunek, które bardzo sumiennie wywiązują się ze swoich obowiązków. W ośrodku jest czysto i podopieczni są pod dobrą i fachową opieką. Szczególne podziękowania należą się Pani Agacie i Panu Jackowi za zaangażowanie i troskliwą opiekę nad mamą i wiele godzin spędzonych w poczekalniach ośrodków zdrowia i szpitalach.

Barbara
2018-04-17
Wspaniała domowa atmosfera, bardzo dobra opieka i zaangażowanie, indywidualne podejście do pensjonariuszy, czysto, przytulnie i gorąco polecam

Danuta
2018-01-20
Mama mieszka w tym domu od kilku miesięcy i jest bardzo zadowolona. Czysto, ładnie, obsługa bardzo miła. Właściciele są bardzo sympatyczni, przyjaźni. Pokoje 2 osobowe, duża świetlica, wyjście na taras. Dom, który miałby być przykładem dla innych.

Dariusz
2017-11-21
Wspaniały dom opieki dla seniorów. Miałam okazje odwiedzać tam moja babcię, która bardzo zachwalała to miejsce. Sama nie miałam wątpliwości, że pozostawała pod opieką osób, doświadczonych i wiedzących jak zajmować się osobami w podeszłym wieku, ale również osób ciepłych i niezwykle sympatycznych. Tutaj chciałabym bardzo podziękować Pani Agacie i Panu Jackowi nie tylko za opiekę nad babcią ale za pomoc i rady, którymi służyli rodzinie. Pozdrawiam serdecznie, a wszystkim zainteresowanym z czystym sumieniem polecam dom opieki "Na Cyrhli"

Joanna Gręda
2017-10-17
Pani Agato, Panie Jacku, Pragnę podziękować Wam za opiekę nad moją Mamą w ostatnich miesiącach jej życia. Opiekę w której było coś więcej niżby wynikało z relacji świadczeniodawcy i odbiorcy usługi. Za serce, szczerą troskę,ciepło i oddanie niech Wam Pan Bóg błogosławi !

Andrzej Piątek
2017-07-25
Byłam, widziałam i zaznałam spokoju duszy, że są jeszcze wspaniałe miejsca gdzie z godnością i życzliwością zajmują się naszymi bliskimi w trudnych momentach życia rodziny. Miejsce godne polecenia . Jestem zadowolona bardzo i moi bliscy też. Polecam każdemu.

Halina Haha
2016-08-18
Z całą odpowiedzialnością mogę napisać, że ten Dom Opieki "czyni cuda". Moja mama trafiła do placówki w styczniu 2016 po złamaniu nogi w udzie. Była całkowicie uzależniona od opieki, a do tego utworzyła się martwica na pięcie przed przyjazdem. Zostawiłam mamę pod opieką Pana Jacka właściciela Domu Opieki oraz zatrudnionym personelem. Podczas moich odwiedzin za każdym razem mama była w coraz to lepszej formie. Każde działanie podczas pobytu było konsultowane ze mną i za moją zgodą. Po niespełna trzech miesiącach odebrałam mamę do domu w pełni sprawną, chodzącą i ze zdrową piętą. To Pan Jacek wraz z małżonką oraz personel postawili mamę na nogi, za co jestem ogromnie wdzięczna i dziękuję z całego serca. Polecam gorąco Dom Opieki, właścicieli i cały personel , który tam pracuje.

Ewa Kwasecka
2015-11-30
Słyszałem wiele dobrego o tym miejscu. Pozdrawiam

Firek
2016-01-08
Jestem zachwycony opieką w tym Domu. Nasza ciocia jest zachwycona pobytem w tym ośrodku opiekunka jest oddana opieką i pomocą dla każdego pensjonariusza i panująca atmosfera jest pozytywna polecam i bardzo pozdrawiam . Jarek.

Jarek
2015-11-10
Nasza mama Helena l.89 potrzebuje całodobowej opieki.Przebywa w Domu Opieki Na Cyrhli już 2 miesiące i dobrze się tam czuje.My jesteśmy zadowolone z profesjonalnej opieki i miłej domowej, prawie rodzinnej atmosfery.Opiekunki są bardzo uczynne i miłe, a kierownictwo wspaniałe.Dom jest nowoczesny, wyposażony w windę oraz odpowiedni sprzęt potrzebny chorym pensjonariuszom.Jedzenie domowe, bardzo smaczne, codzienna możliwość kontaktu i rozmowy z kierownictwem oraz innymi pensjonariuszami, co dobrze wpływa na psychikę naszej mamy.Prócz tego możliwość korzystania z zabiegów typu masaże czy lekka gimnastyka z rehabilitantem daje pozytywne efekty.Otoczenie Beskidów, czyste powietrze oraz piękne widoki za oknem to same atuty tego miejsca. Polecamy ten dom opieki z całego serducha:)

Halina
2015-09-19
Jesteśmy zachwyceni opieka w tym domu. Przed 8-ma miesiącami nasza Matka została wypisana ze szpitala z zaleceniem przekazania do hospicjum (wg ordynatora powinniśmy być przygotowani, ze stan zdrowia nie rokuje żadnej nadziei na poprawę). Po kilku miesiącach nie ma śladu po odleżynach, a Matka czuje się w miarę zdrowo i samodzielnie porusza się po całym domu. Potrafi nawet wychodzić na taras. Jest to wynikiem wspanialej opieki personelu, który bardzo indywidualnie podchodzi do potrzeb i życzeń pensjonariuszy. Pomimo intensywnej medycznej opieki, nie czuło się "szpitalnej" tylko domową, miłą atmosferę.

B+S
2015-09-16
Chciałbym polecić Dom Opieki w Korbielowie ponieważ jestem zachwycony opieką przez całą dobę, zaangażowaniem personelu. Widać że wkładają serce w swoją pracę. Chora przyjaciółka miała trudności z przybieraniem na wadze, jedzeniem, poruszaniem się oraz była bardzo nerwowa i niespokojna. Po półtora miesięcznym pobycie w pensjonacie chora sama zaczęła jeść, przybrała znacznie na wadze, stała się mniej nerwowa i zaczęła chodzić bez pomocy drugiej osoby. Serdecznie polecam tą placówkę ponieważ indywidualnie podchodzą do potrzeb pensjonariuszy. Profesjonalna opieka, starają się zapewnić domową atmosferę i udaje im się to ?. Ośrodek bardzo czysty i malowniczo położony. Serdecznie dziękuje za opiekę nad moją przyjaciółką i jeszcze raz polecam wszystkim potrzebującym. ?

Przyjaciel
2015-09-14
Moja mama po dwukrotnym zatorze mózgu nie jest osobą samodzielną i potrzebuje stałej opieki i dużego zaangażowania. Przebywając pod moja opieką musiała być nawet karmiona. Po półtora miesięcznym pobycie w Domu Opieki Na Cyrhli sama radzi sobie z posiłkami, a nawet nieco przybrała na wadze. Bardzo duże zaangażowanie personelu pozwala mamie na w miarę samodzielne poruszanie się po terenie ośrodka i godną egzystencję. Uważam, że placówka jest godna polecenia dla innych potencjalnych pensjonariuszy.

Bożena
2015-06-24
Moja mamusia po zawale mózgu potrzebuje całodobowej opieki. Po paru miesiącach opieki domowej( trudnej i kosztownej) udało nam się znaleźć doskonałe, pięknie położone miejsce gdzie opieka sprawowana jest całą dobę, przez miły i wykwalifikowany personel. Mama jest pobytem zachwycona, czuje się jak na ciągłych wczasach w prawdziwym sanatorium. Właściciele wkładają serce w opiekę i cechują się dużą empatią w stosunku do swoich podopiecznych. Tam nie można się nudzić. Panie opiekunki zachęcają staruszków do ruchu i aktywności fizycznej organizując zabawy z piłką przy czym jest bardzo wesoło (byliśmy świadkami takiego mini meczu w salonie ośrodka) Z czystym sercem możemy polecić tą placówkę, tym bardziej, że jest położona w przepięknej okolicy z widokiem na Pilsko. Tam się naprawdę wypoczywa.

Małgorzata
2014-11-17
Dom opieki godny polecenia. Miła, domowa atmosfera. Profesjonalni opiekunowie, oddani pensjonariuszom.. Bardzo ładne pokoje. Łazienki w pełni przystosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek wyposażony w windę. Dobrze zorganizowana opieka lekarska.Polecam

Jolanta
Copyright © 2001-2018 by www.domyopieki.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Adres domu Galeria zdjęć Opis domu Karta informacyjna Wideo Wirtualna wycieczka Opinie i podziękowania Mapa dojazdu

KONTAKT



www.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.pl



Copyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.