wybór placówki

Dodany
2020-01-16 11:09
przez Robert
Jak wybrać właściwy dom opieki? W indywidualnej ofercie, praktycznie wszystkie placówki proponują to samo, ale czy w rzeczywistości tak jest?
Przed wyborem domu należy pamiętać o pewnej prawidłowości . Mianowicie większość domów opieki obiecuje w swojej ofercie szeroki zakres usług: pielęgniarka - non-stop, rehabilitacja, zajęcia terapeutyczne, lekarz, badania, zniżki na seniora, itd., itp. Niestety rzeczywistość często okazuje się zupełnie inna, okazuje się bowiem, że pielęgniarka jest tylko czasami, a jej funkcje pełni opiekunka, nie ma żadnych zajęć, podopieczni całymi dniami tkwią w pokojach, od posiłku do posiłku, kompletnie nic się nie dzieje. Opieka lekarska bywa, ale jest za rzadko, często za dodatkową opłatą, recepty wypisywane na 100%, bez należytych zniżek. Rehabilitacji najczęściej w ogóle nie ma, a przecież ruch jest niezbędny dla właściwego funkcjonowania organizmu. Decydując się na wybór konkretnego domu należy sprawdzić jak on funkcjonuje i czy to co obiecuje w ofercie ma miejsce. Odpowiedzialność za umieszczenie bliskiej osoby ponosi głównie opiekun. Ja wybrałem Promyk w Halinowie, wszystko co jest na ich stronie internetowej jest zgodne z rzeczywistością. Mimo, że nie ma tam luksusów, to wiem, że moja mama jest pod odpowiednią opieką. Zanim trafiłem do Promyka miałem złe doświadczenia w dwóch innych domach, gdzie też miała być kompleksowa usługa za konkretne pieniądze, a nie było praktycznie nic.
Dodany
2020-01-24 09:39
przez Kuliński
Podpowiem, że można wypełnić formularz na tej stronie i doradzą wybór domu. Bezpłatnie. Sam korzystałem i jestem bardzo zadowolony z pomocy Centrum Doradztwa. Polecam.
L. Kuliński
Dodany
2020-01-28 10:21
przez Robert
No tak, ale wybór domu ogranicza się tylko do tych, które za to zapłacą. Także nadal jest to loteria.
Dodany
2020-02-02 13:38
przez tyle moich uwag
zastanawia mnie tylko , kto pozwala na funkcjonowanie takich domów , sama sie przekonałam w folderach jak i przepisach , jak i w rozmowach z włascicielami domów opieki , pobyt w nich wydaje sie bezpieczny dla osoby starszej. Rzeczywistosc jest inna . taka jak wyzej . Pielegniarki nie ma całodobowo , Cewnik , kroplówke czy zastrzyki wykonuja opiekunki , bez wykształcenia , ma sie wrazenie , ze i bez umowy o prace , bo tak rzadko je widac , zero rehabilitacji , zero zajec na spedzanie wolnego czas Lekarz pojawia sie tylko w ramach . tzw. wizyty domowej , czyli wtedy gdy jest zle odwiedziłam wiele domów , jesli widze prawie spiace osoby w fotelach scisniete jak kury w kurniku , wychodze . W forum jest wiele negatywnych opinii i ze swojego doswiadczenia w tym temacie , wiem , ze nie sa wyssane z palca. Trzeba wreszcie spowodowac , zeby takie placówki likwidowac i karac za nienalezyte sprawowanie opieki . Gdzie jest wojewoda , rzecznik praw pacjenta , urzad ochrony konsumenta Czy wszystko musza załatwiac rodziny i sie szarpac ?
Dodany
2020-04-22 21:22
przez Maria
Pilaszków. Pobyt mojej mamy w domu opiekuńczo - leczniczym zakończył się jej kolejnymi kłopotami leczniczymi. Nie podawano jej leków, choć rozmawiałam o tym z pielęgniarką po zakwaterowaniu mamy w ośrodku. Mama wyszła z domu opieki ze znaczną opuchlizną, utrudniającą jej poruszanie się. Została zarażona gronkowcem. Nie była w stanie korzystać z toalety, ponieważ zakładano jej pampersy. Podawano bez konsultacji z nami środek uspakajający. Zastanawiamy się nad złożeniem sprawy do prokuratury.

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.