UWAGA!!! Około 40% prywatnych domów opieki działa nielegalnie!!! ŚLĄSK

Dodany
2018-07-24 18:04
przez Karol
Z uwagi na liczne Państwa posty o dzikich domach opieki, o tragediach z nimi związanych, o biciu i przywiązywaniu seniorów, pragnę podzielić się informacją, że w województwie śląskim sytuacja wygląda podobnie. Otóż około 40% prywatnych domów opieki działa bez zezwolenia wojewody. Często są to domy jednorodzinne, wille czy stare hotele. Brakuje windy, podjazdu czy systemu przywoławczego. Podmiotowość człowieka schodzi na drugi plan, gdyż często właścicielom ośrodków brakuje zwykłej empatii. Zapracowane rodziny, nie mające podstawowej wiedzy, że( profesjonalny ośrodek musi mieć zezwolenie wojewody) decydują się na pierwszy lepszy dom opieki( gdyż jest blisko miejsca zamieszkania - błędne myślenie) i wtedy bardzo często senior ląduje w dzikim miejscu. Przestrzegam przed takimi miejscami! Ludzie obudźcie się!
Dodany
2018-07-24 18:46
przez lotek
Zacznijmy od rodzin
Jak nie będą sugerować się niższa cena, nielegalne placówki nie będą istnieć
Dopóki są klienci, będą i pseudo domy
zapewniające pseudo opiekę!!!!!
Dodany
2018-07-24 21:07
przez Gość
W końcu coś zaczęło się dziać w tym temacie, bowiem coraz częściej wojewodowie zamykają takie umieralnie. Kary też wzrosły bo sięgają nawet 100tyś zł Brawo! Idźmy tą drogą!
Dodany
2018-07-25 07:25
przez jan
Kar finansowych nie powinno być, TYLKO
Natychmiastowe zamknięcie i kary więzienia, za narażenie innych osób na utratę życia i zdrowia
Przecież legalny Dom to nie tylko pozwolenie Wojewody ale i wiele innych pozwoleń!!
Ludzie nie umieszczajcie Seniorów tam gdzie taniej
Wkwalifikiwana opieka kosztuje
Dodany
2018-07-26 21:43
przez Bronia Kolacz
Są domy opieki które każą sobie słono płacić za opiekę której nie ma. I tak np. Dom opieki Storczyk w Jaworzu woj. Śląskie. Wiedzą tydzien wczesniej kiedy przyjeżdża kontrola i jest rewolucja łącznie z ukrywaniem podopiecznych, przedstawianiem łóżek, szafek.
Dodany
2018-07-27 09:32
przez olo
Na to tez jest rozwiązanie ;
Tylko jest potrzeba zadziałałania
Nie ma na co czekać
Dodany
2018-08-13 19:24
przez Też będziesz stary
Czas najwyższy zabrać się za nielegalne domy opieki, które mają zarejestrowaną działalność pod przykrywką pokoi gościnnych lub okresowych domów opieki. Mamę nasza opiekunka prawna umieściła w luksusowym domu pod nazwą REZYDENCJA/?/ Po kilku tygodniach okazało się jaka tam jest opieka; nikt mamie nie chciał wierzyć,bo przecież ma demencję/?/ Kilkakrotne niezapowiedziane odwiedziny uwidocznły nam co jedzą i jak są traktowani seniorzy. Brudna odzież, brak wkładek higienicznych, cuchnace materace, lurowate posiłki na które schorowani ludzie czekali 1,5 godziny siedząc przy stołach. Brak reakcji opiekunki prawnej zmusił nas do nagłośnienia zaniedbań i zgłoszenia w prokuraturze wypadku mamy, którego nikt nie umiał wyjaśnić. Teraz mają lawinę kntroli bo prokuratura prowadzi dochodzenie.
Dodany
2019-10-16 18:03
przez Bts
Nielegalne domy opieki na Śląsku działają tak samo, jak w innych województwach np. pod przykrywką pokoi gościnnych, willi, domków jednorodzinnych, hoteli. Dramaty o, których nie słyszymy, bo jak można skontrolować taki dom. Po prostu nie można. Domy opieki na Śląsku tak samo działają. To są niebezpieczne miejsca na, które trzeba bardzo uważać. Takie czasy.
Dodany
2019-12-05 12:27
przez Gość
Są dobre domy opieki na Śląsku i te, które należy omijać szerokim łukiem. To nie jest tajemnicą. Tak jest zresztą w każdym województwie. Takie czasy...

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.