UWAGA! Dla szukających domów opieki w województwie dolnośląskim.

Dodany
2017-12-28 16:37
przez Karolina
Czytając wątek o nielegalnych domach opieki postanowiłam podzielić się niecodzienną sytuacją, która spotkała mnie w szpitalach w, których przebywała moja babcia. Szukając dla niej godnego domu opieki, gdyż opieka domowa była niewystarczająca pracownice socjalne poinformowały mnie, że pomogą mi w znalezieniu "dobrego domu opieki". Otrzymałam listę ośrodków i jak się później okazało trzy z nich to były właśnie nielegalne domy opieki o, których wcześniej słyszałam w tv. Nie posiadały stosownych dokumentów wydawanych przez urząd. Zdziwienie moje było ogromne, gdyż owa listę dostałam właśnie w szpitalu. Polecam szukać na własną rękę, zawsze możemy zadzwonić do urzędu i sprawdzić legalność owych domów.
Pozdrawiam
Dodany
2017-12-29 12:25
przez jarek
A, czy zareagowała Pani na sytuację?
Ciekawi mnie jaka odpowiedz usłyszała by Pani od pratownic socjalnych że poleciły nielegalne domy?
Uważam, że dalej należało by działać-
Listę Pani ma
Czyli czarno na białym
Pozdrawiam
Jarek
Dodany
2017-12-29 18:07
przez Karolina
Sprawa została zgłoszona tam gdzie być powinna, dowody zostały zabezpieczone. Dla poszukujących domów opieki taka rada - wymagajcie od właścicieli domów opieki aby pokazali wam decyzję wojewody, która jest podstawą funkcjonowania takiej placówki. Właściciele legalnych placówek maja pozwolenie zawsze przy sobie i chętnie je okazują.
Pozdrawiam
Dodany
2017-12-30 10:07
przez Anna
Legalne Domy zawsze mają tabliczkę z Numerem Decyzji na budynku - w widocznym miejscu
Anna
Dodany
2017-12-30 16:22
przez Jerzy
Drodzy Państwo,
Jeśli ktoś z Państwa zna lub wie gdzie działa nielegalny dom opieki, proponuje dopisywać do tego wątku konkretne domy, konkretne miejscowości. Stwórzmy listę nielegalnie działających domów opieki w województwie dolnośląskim. Trzeba takie sprawy nagłaśniać by rodziny szukające legalnych placówek miały ułatwione zadanie, a nielegalnych placówek niestety przybywa.

1. Aspir we Wrocławiu

Dodany
2017-12-30 19:34
przez Damian
Willa Seniora Wrocław, Pełczyńska 1
Dodany
2017-12-31 13:28
przez jarek
Wille w Żernikach Wrocławskich, Parkowy Dowrek
Dodany
2018-01-01 13:41
przez Aga
Dom opieki Berenta Wrocław.
Dodany
2018-01-04 08:40
przez Maria
Hotel Seniora CM Marcinowice
Dodany
2018-01-04 09:37
przez Aga
Hotel Seniora CM w Marcinowicach otrzymał pozwolenie pod koniec 2017 roku. Jest nowy rejestr z 31.12.2017r, można sprawdzić.
Dodany
2018-01-06 11:52
przez Marek
Witam
Zgadzam się w/w przedmówcami. Ryba psuje się od głowy. Hieny w szpitalach tylko czekają aby polecić nielegalny dom opieki, gdyż mają z tego tytułu profity. Nie patrzą na legalność danego ośrodka, tylko patrzą na swój prywatny interes. Udają, że nic nie wiedzą o danym ośrodku. Proponuje obserwować oddziały geriatryczne, Panie socjalne, pielęgniarski i lekarzy. Trzeba wyczyścić tą Stajnię Augiasza!
Dodany
2018-01-10 13:13
przez Roki
Smarchowice Wielkie koło Namysłowa, Senior pod gołębiem - kolejny nielegalny dom opieki
Dodany
2018-01-10 15:39
przez Jerzy
Dom Seniora - Miejscowość Góra, ul. Poznańska 17, Dolny Śląsk
Dodany
2018-01-12 13:48
przez Jerzy
Na stronie NIELEGALNEGO domu opieki w GÓRZE jest kontakt do Ośrodka Alzheimerowskiego w ŚCINAWIE:)
Dodany
2018-01-15 18:59
przez Maria
Dom opieki Rodzinna, Willa Seniora, Krzyżowa 3B, gmina Gromadka
Dodany
2018-01-16 11:47
przez Janusz
Działają bez zezwoleń, i nic z tym nie robią.!!!!!
Powinni takie Domy zamykać od razu, a ludzi kwaterowac w Ośrodkach działających legalnie.
Ośrodki bez zezwolen powstają jak grzyby po deszczu, jak widać ile Państwo powypisywali w poprzednich postach.
Tylko co z tego, że wiemy gdzie są nie legalne Domy - jak działają one nadal??!!
Dodany
2018-01-16 13:32
przez Jolanta
Na Opolszczyźnie działają tak: pierwsza kara to 10tyś zł, druga 40 tyś, za trzecim razem zamykają ośrodek, ewakuują pensjonariuszy do legalnych placówek. Działają tam konkretnie bo ludzie szybko reagują na nielegalne placówki, zgłaszają każdy przypadek pisemnie do urzędu!
Dodany
2018-01-16 15:18
przez Aśka
Urząd Dolnośląski doskonale wie, gdzie są nielegalne domy opieki, tylko dlaczego z tym nic nie robi..., tylko Oni sami wiedzą.
Czepiają się tylko tych legalnych tam szukają dziury w całym, chodzą mierzą pokoje co do centymetra.
Może czas Szanowni Urzędnicy, zająć się teraz nielegalnymi domami!
Dodany
2018-01-17 09:25
przez Janka
Gdyby rodzinny nie umieszczały w nie legalnych Ośrodkach, to by one nie powstawały ;

Dodany
2018-01-18 20:40
przez Grażyna
Szpitale pod lupą urzędników. Tyle tylko mogę napisać.
Dodany
2018-01-31 19:02
przez Ryszard
Willa Seniora Wrocław
ul. ZAGAJE 1 WROCŁAW
Tel. 605 154 368
Dodany
2018-02-05 19:48
przez Maria
Dom Emeryta i Rencisty ul. Krzywy Wołów 24, 56-100 Wołów 71 389 97 47
Dodany
2018-02-08 18:15
przez Niko
Willa Ostoja Wrocław Dom Seniora
Bezpieczna Wrocław
Dodany
2018-03-05 12:56
przez AS
To pewnie dlatego że w Legalnych Ośrodkach zwyczajnie NIE MA MIEJSC. Szukam dobrego ośrodka dla Teścia w Dolnosląskim i nigdzie nie ma miejsca. Nawet prywatnie nie przez NFZ.
Dodany
2018-03-05 14:53
przez Zdzisław
Miejsc jest sporo w legalnych domach opieki, czego dowodem są nowo - zarejestrowane placówki. Trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie szukać!!!
Dodany
2018-03-07 08:33
przez Jacek
LEGALNE DOMY OPIEKI - Podstawa przy wyszukiwaniu godnego miejsca dla naszych bliskich.
Dodany
2018-03-13 09:12
przez Grażyna

Dom Seniora ul. Poznańska 17
56-200 Góra
Na stronie tego "dzikiego", bez zezwolenie Wojewody domu opieki jest kontakt do Ośrodek Alzheimerowski w Ścinawie
Strona www.osrodek-alzheimer.pl
kontakt 76-843-6070
Zostało to zgłoszone do Ścinawy ale Ośrodek Alzheimerowski jak widać nic z tym nie zrobił! Coś tu śmier..........i
Dodany
2018-03-16 20:01
przez Nitka
Dom Pogodnej Jesieni
Kiełczów ul. Wrocławska 35
Tel. 71 396 65 18
Dodany
2018-03-16 20:25
przez Nitka
Piaskowy Dworek
ul. warsztatowa 18
Biestrzyków
Dodany
2018-03-16 20:36
przez Jacek
Promyk Dom Seniora Jemielno 84
Dodany
2018-04-03 12:01
przez Iwona
Parkowy Dworek w Żernikach Wrocławskich jest wpisany do rejestru Wojewody Dolnośląskiego!!!!!!
http://bip.duw.pl/download/2/14225/Placowki-dzialalnosgospodistatutowastanna31122017r.xls
Dodany
2018-04-04 16:10
przez Klub Seniora
Pani Iwono,

Dlaczego Parkowy Dworek w Żernikach Wrocławskich działał przez kilka lat bez zezwolenie Wojewody? Dlaczego przez ten cały czas oszukiwaliście rodziny pensjonariuszy i innych ludzi ??? Czemu wasza druga willa Piaskowy Dworek w Biestrzykowie działa od lat bez zezwolenia Wojewody ??? Cały Wrocław o was trąbi!! Tak się nie robi biznesu!!! Pozwoliliśmy sobie zadać te pytania i oczekujemy na odpowiedzi, jak już Pani odważył się coś napisać na forum.
Dodany
2018-04-12 18:05
przez Iwona
Witam, Parkowy Dworek dotychczas a dokładnie przez rok działał jako Rodzinny Dom Opieki dla osób starszych, który nie wymaga wpisu do rejestru wojewody. Nikt nie był oszukiwany, każdy zainteresowany uzyskiwał wszelkie informacje na temat działalności Domu .
Dziwi mnie wypowiedź z tak dużą dawką złości, przykro mi bardzo, że postrzegani jesteśmy jako biznesmeni. Szkoda, że nie pisze Pan/Pani o tym, że wspieramy również osoby bezdomne, nieporadne życiowo a także dostarczamy sprzęt pomocniczy dla osób niepełnosprawnych. W ubiegłym roku wspomoglismy kilkadziesiąt osób a także finansowalismy w części pòlkolonie dla dzieci z parafii Św. Wawrzyńca.
Pozdrawiam
Dodany
2018-04-14 11:52
przez Klub Seniora
Pani Iwono,

Jest Pani strasznie zakłamaną osobą, każdy wie, że w Biestrzykowie macie druga nielegalną wille. Szkoda czasu na pisanie z Panią czy Panem. Tragiczne opinie o was to zasługa wielu lat działalności na dziko!! Możecie Państwo pisać co chcecie, ludzie i tak wiedzą swoje.
Dodany
2018-04-14 21:30
przez Maniek
Byłem w Parkowym Dworku w Żernikach Wrocławskich w 2016 roku i widziałem smutnych, przestraszonych seniorów. Przestraszone były też opiekunki. Ludzie to patole, działają kilka dobrych lat. Wynajmują wille jedną i drugą i udają dom opieki. Teraz będą się wybielać w internecie:) Niech kompromitują się dalej :) Te wille to jeden wielki CYRK!!! Jak najszybciej trzeba pozamykać te pseudo domy opieki. Biznes, biznes i jeszcze raz biznes. Drapieżny biznes!!!
Dodany
2018-05-09 18:17
przez Jacek
Dom Seniora Pod Kasztanami. Dzierżoniów ul Jana Kilińskiego 10
Tel. 74 832 46 71, 533686909

Kolejny nielegalny dom opieki
Dodany
2018-07-23 15:21
przez Krysia
Tragedia, tragedia, tragedia. To co państwo piszecie to dramat. Nie spodziewałam się, że w naszym kraju w XXI wieku tak wyglądają domy opieki!
Dodany
2018-07-30 15:13
przez Jola
Ja również byłam w Parkowym Dworku w Zernikach Wrocławskich szukając miejsca dla mojej mamy i nie zauważyłam tam wystraszonych staruszków. Wstąpiłam bez zapowiedzi i trafiłam akurat na koncert w telewizji muzyki poważnej. Atmosfera miła, powiedziałabym nawet rodzinna.
Moja mama niestety nie przeżyła pobytu w szpitalu także przestałam szukać dla niej miejsca w ośrodku.
Dodany
2018-07-31 10:35
przez Julita
Dom Seniora Pod Kasztanami dysponuje pozwoleniem Wojewody na 15 osób. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ośrodka.
Dodany
2018-08-10 19:08
przez Felix
Chciałbym opowiedzieć o swoich doświadczeniach z Domem Opieki Parkowy Dworek w Żernikach Wrocławskich. Szukając miejsca dla niesamodzielnego wujka, którym się opiekujemy korzystałem z opinii innych osób, więc wiem jak takie sugestie mogą być pomocne. Odwiedziłem kilka placówek i miałem mieszane uczucia. Gdy trafiłem do Żernik Wrocławskich już pierwsza wizyta mnie pozytywnie zaskoczyła. Zostałem przyjęty z otwartością mimo, że nie byłem zapowiedziany. Trafiłem na podwieczorek, dom tętnił życiem, pensjonariusze zajadali jabłecznik upieczony przez Panią Iwonę. Ci niesamodzielni mieli asystę pielęgniarzy. Nasza rozmowa przebiegła w serdecznej atmosferze, nikt mnie nachalnie nie namawiał, właściciele pokazali mi pokoje, łązienki, kuchnię, jadalnię, wspaniale wyposażony salon i duży taras wychodzący na piękny ogród z alejkami, ławeczkami. Zaskoczeniem był dla mnie zwierzyniec używany do zooterapii pensjonariuszy. Cały dom w wysokim standardzie, absolutnie nie przypomina placówek, które wcześniej oglądałem. Przyjechałem tam jeszcze dwa razy, z pytaniami które nam się nasunęły. No i zdecydowaliśmy się, początkowo skorzystaliśmy dwa razy z krótkiego pobytu wujka przy okazji naszych incydentalnych wyjazdów. Za każdym razem odbieraliśmy wujka w dobrym humorze, zadbanego, pełnego nowych wrażeń. Ostatecznie za aprobatą wujka podpisaliśmy umowę na długi pobyt. Sprawdziłem wszystkie dokumenty placówki i na miejscu i w urzędzie, więc mam pewność, że jest to dom legalnie działający. W każdej chwili możemy przyjechać w odwiedziny oraz możemy liczyć na konsultację medyczną, czy pielęgnacyjną. Ze swoich doświadczeń mogę go spokojnie polecić.
Dodany
2018-12-03 18:59
przez Starsza pani
Dom Opieki „ Senior pod Gołębiem” Smarchowice Wielkie ul: Brzegowa 36. Jest nielegalną działalnością. Nie spełnia warunków i nie maja doświadczonych pracowników. Tam pracują ludzie którzy musza zarabiac . Właścicielka( szefowa) jest alkocholiczką.Wizyte najlepiej bez zapowiedzi w weekendy robic. Pracowałam tam i nigdy w zyciu bym nie oddała tam nikogo .
Dodany
2019-11-29 16:32
przez Ona
Pseudo dom opieki ,,Aspir,, Wrocław ul.Berenta.w tym domu nie ma zadnej opieki. :(
Dodany
2020-02-01 12:27
przez Wroc
Nielegalny pseudo dom opieki to ,,aspir,, ul.Berenta :(
Dodany
2020-03-24 17:44
przez SchodyAspep
Ale chyba juz znalazlem :)
Dodany
2020-05-09 21:13
przez JA
W DOMACH OPIEKI W KRAŚNIKU GÓRNYM, KLICZKOWIE, OSIECZNICY WPISANYCH DO REJESTRU WOJEWODY MIESZKA WIĘCEJ LUDZI NIŻ WYDANA DECYZJA . DOM OPIEKI WILLA SENIORA KRZYŻOWA 3B DZIAŁA NIELEGALNIE. NIKT TEGO NIE SPRAWDZA
Dodany
2020-10-18 15:15
przez Ja
,,ASPIR , WROCŁAW UL.BERENTA 7 . Z daleka od tego pseudo domu opieki :( Aspir działa ciągle bez zezwolenie.
Dodany
2022-05-13 15:00
przez
dom opieki we Wsoli koło Radomia- reklamuje się jako dps nie ma pozwolenia
Dodany
2022-10-07 12:18
przez basia
Dzień dobry, myśle wlasnie o Wsoli dla mamy, proszę o wiecej informacji o tym braku pozwolenia

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.