Poszukuję domu opieki w Warszawie - proszę o pomoc

Dodany
2013-11-14 21:43
przez Michał
Witam wszystkich
Bardzo proszę o polecenie mi jakiegoś dobrego domu opieki, najlepiej położonego w Warszawie dla mojej mamy. Jest to osoba w wieku 68 lat chora na Alzheimera. W chwili obecnej przebywa już w placówce opiekuńczej, lecz z uwagi na zaawansowany wiek taty problemem jest kwestia dojazdów (dom jest poza Warszawą - dojazd pociągiem i dojście ok 0,5 km). Chcielibyśmy przenieść mamę do jakiegoś domu znajdującego się w granicach m.st. Warszawy, do którego możliwy byłby dojazd autobusem i w miarę wygodne dojście od przystanku (tata chciałby ją częściej odwiedzać - obecnie 2 razy w tygodniu). Poszukujemy domu, w którym są dobre warunki i który oferuje możliwość w miarę indywidualnej opieki i terapii (także zajęciowej) dla osoby chorej na ww. chorobę. Proszę także przy odpowiedziach na post o podanie ceny usługi. Odpowiedzi można kierować także na podany wyżej adres poczty elektronicznej. Z góry dziękuję!

Michał
Dodany
2013-11-25 10:32
przez Marta
Hej
Zależy w której części Warszawy mieszkasz i gdzie będziesz miał blisko. Ja polecam NZOZ Maria w Zakręcie. Znajduje się on w powiecie otwockim. Można tam dojechać autobusem 704 z pętli Wiatraczna, tyle że od przystanku jest z 1km do przejścia. Mimo tego polecam do odwiedzenia domu.
Pozdrawiam
Dodany
2013-11-29 21:49
przez Polecam
Witam serdecznie
Jeśli poszukuję Domu opieki dla swojej mamy to mogę polecić Panu nowo otwarty dom mojej koleżanki pielęgniarki.Wszystko w domu jest nowe, odwiedziłam dom i powiem szczerze że warunki są bardzo dobre. nie będę aż tak reklamować proszę skontaktować się  i obejrzeć dom. Tel 512 928 303 strona www.pensjonatmojdom.pl Dom znajduje 2 km od Warszawy dojazd jest dobry.
Dodany
2014-05-28 23:55
przez Bagietka
Niedaleko Warszawy jest taki piękny Dom Opieki Pałac domopiekipalacpl i tam mamy zamiar właśnie zameldować nazą babcie w najbliższym czasie. Z resztą ona sama sobie go wybrała i bardzo jej się podoba. Mówi że mają tam usługi fryzjersko kosmetyczne więc to jest dokładnie to czego ona szukała
Dodany
2014-06-28 20:17
przez Ikonka02
Polecam dom opieki w Warszawie przy ul. Leszka Białego 8 (okolice Ursusa). Wspaniała opieka, dobra domowa kuchnia. Niewiele osób (12). Bardzo miła, rodzinna atmosfera. Dom czyściutki, okolica bardzo ładna, piękny ogród. Naprawdę godne polecenia miejsce. Moja mama przebywa w nim od niedawna ale jest zachwycona.
Dodany
2014-07-09 16:50
przez aleksandra
Chciałabym przestrzec wszystkich przed domem opieki Maria w Zakręcie koło Warszawy. Jest tam zdecydowanie za mało pielęgniarek, które większość czasu spędzają rozmawiając ze sobą na dole, podczas gdy na piętrze pensjonariusze są pozostawieni sami sobie z pełnymi pieluszkami. Dom jest przeludniony - efekt? 2 opiekunki na całe piętro. Mówiono nam, że do dyspozycji pensjonariuszy jest lekarz, ale w trakcie 1 m-cznego pobytu lekarz nie zjawił się ani razu, był tylko wirtualnie na papierze. Zdecydowanie nie polecam.
Dodany
2014-07-22 09:45
przez klamila
Według mnie najlepszym miejscem jest http://www.domopiekipalac.pl/ jest to zakład opiekuńczo-leczniczy. Pracuje tam sama wykwalifikowana kadra medyczna i panuje spokojna oraz miła atmosfera.
Dodany
2014-07-24 13:47
przez Ewa Rybkowska
Polecam Placówkę Całodobowej Opieki Zielona Kraina Olesin 129 tel. 22 490-38-36 albo 516-123-678 p. Malgorzaty Witkowskiej (Białołęka, od Płochocińskiej i Kobiałki po drodze z Wwy do Zegrza). Serdeczny i profesjonalny personel, winda na piętro, dobra kuchnia, ogród. Moja Mama (91) w czasie kilkumiesięcznego pobytu rehabilitacyjnego wróciła wczoraj do domu rodzinnego i była bardzo zadowolona.
Dodany
2014-09-04 10:49
przez Hostel dla seniora
Witam Polecam Nowo Otwarty DOM SENIORA  :)

W samej Warszawie przy placu Szembeka z dojazdem nie będzie najmniejszego problemu ani tramwajem , ani autobusem jak tez samochodem

Hostel dla seniora Cichy kąt  to przede wszystkim EKSKLUZYWNY O WYSOKIM STANDARDZIE DOM. :)
Oferuje swoim podopiecznym miłą i rodzinną atmosferę w kameralnym gronie. Zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską oraz świadczy szeroki zakres usług dodatkowych mających na celu uprzyjemnienie pobytu Państwa lub Państwa bliskich w naszym domu. :)

Zapraszam do zapoznania sie z oferta
www.hosteldlaseniora.pl
Dodany
2014-10-07 18:58
przez Peter
Jak pisałem wcześniej zapoznaj sie z Domem w Kobylce p Agnieszki
Współpracuje już trochę czasu i jestem naprawdę zadowolony
Wiadomo, każdy kryteria oczekiwania ma inne, natomiast jezeli chodzi o opiekę i atmosferę to chyba każdy z nas widzi to podobnie.
Lekarz przychodzi często,(2,3 razy w tyg) pielęgniarki są cała dobe.
Trzy razy w tyg są zajęcia terapeutyczne, gimnastyczne, manualne, z muzykoterapii.
Czy blisko, czy daleko?
Wychodzę z założenia, ze lepiej trochę dojechać, ale by wszystko było na poziomie .
Naprawdę warto....
Pozdr
Dodany
2014-11-20 15:11
przez saba
bardzo często to same domy  wystawiają sobie  opinie
Dodany
2014-11-24 20:56
przez Jarosław
Witam,
Polecam niedaleko Warszawy Dom Spokojnej Starosci w Kobylce p Agnieszki
Panuje pozytywna domowa relacja,opieka pielegniarska , opiekuńcza bardzo dobra.
Wizyty lekarza kilka razy w tygodniu.
W ofercie maja zajęcia z terapeuta, rehabilitację oraz zajęcia kulturalne.
Dla zainteresowanych nr tel 514-701-511
Ja dojeżdżać z Warszawy, zajmuje mi 30 min, zwiedzilem kilkanaście domów , min w Warszawie .
Cisza, drzewa - dlatego min zdecydowałem sie na Kobylke .
Pozdr
Jarosław
Dodany
2015-04-15 08:26
przez kapamata
Mam taka sama sytuacje, mama z Alzhaimerem, nic praktycznie już nie kontaktuje, do tego dochodzi jej charakter który tylko utrudnia cala sprawe. W koncu zdecydowałam się oddac mame do [url=http://www.domopiekinestor.pl]www.domopiekinestor.pl[/url] po prostu nie było innego wyjscia. Dom polozony jest niedaleko warszawy
Dodany
2015-08-17 11:03
przez JoannaB
A czy ktoś słyszał o Gold Care? Moja koleżanka zatrudnia u nich opiekunkę i bardzo sobie chwali współpracę z nimi. Mówi, że zatrudniane tam panie są wykształcone i mają doświadczenie w opiece na starszymi osobami. Zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem, bo nie wyobrażam sobie tego, że mama będzie musiała mieszkać w jakimś ośrodku.
Dodany
2015-08-21 09:50
przez MariaZielińska
My korzystamy i jesteśmy zadowoleni. Dużo pracujemy, a babcia nie chodzi, więc nie możemy zostawiać jej samej. Gdyby w tym czasie coś jej się stało to bym sobie tego nigdy nie wybaczyła. A tak, mamy opiekunkę, jest z babcią gdy my jesteśmy w pracy. Jest bardzo miła i ma spore doświadczenie, więc wie co robi.
Dodany
2015-11-03 18:44
przez Hala B.
JA również się rozglądam za domem opieki dla mamy. Niestety nie jestem w stanie sama zapewnić mamie opieki. Jest tyle domów :( Ciężki wybór
Dodany
2015-11-23 20:58
przez Gosia
[quote author=Hala B. link=topic=5380.msg11233#msg11233 date=1446572685]
JA również się rozglądam za domem opieki dla mamy. Niestety nie jestem w stanie sama zapewnić mamie opieki. Jest tyle domów :( Ciężki wybór
[/quote]

Kochana, ze szczerego serca polecam Ci "Złotą Ostoję" niedaleko Warszawy. Sama powierzyłam swoją mamę ich opiece. Napisz do mnie na malgorzata.lengier@wp.pl mogę Ci dać wszystkie informacje :-*
Dodany
2016-01-23 14:57
przez Lidka
Ja polecam Dom Opieki Złota Jesień to jest w Jabłonnie niedaleko Legionowa (blisko Warszawy). Umieściłam w nim moją mamę i widzę jak dobrze się nią tam opiekują. Przede wszystkim również ona sama jest zadowolona z tego jak ją traktują. Bierze udział w różnych zajęciach, poznaje nowe osoby i ma opiekę medyczną. Naprawdę cieszę się że trafiłam tak dobrze.
Dodany
2016-02-19 12:25
przez matwu
No niestety, wiele starszych osób potrzebuje całodobowej opieki. Naszym obowiązkiem jest dbanie o ich godność, bo sami nie są już często w stanie. W Warszawie mogę od siebie polecić opiekunów z Gold Care. Kiedy moja mama zachorowała na Alzheimera to zdecydowaliśmy się z bratem właśnie na ich usługi. Musze przyznać, że przez parę miesięcy nawet wpadałam "znienacka" do domu, by sprawdzić, jak opiekunka sobie radzi i czy mama jest zadowolona. Wszystko było OK. Naprawdę solidna firma.
Dodany
2016-11-10 10:33
przez Marek
W okolicach Warszawy polecam Dom Spokojnej Starości w Kobyłce .
Budynek posiada pokoje z łazienkami , Seniorzy maja zajęcia tematyczne , terapeutyczno - rehabilitacyjne ;
Na terenie Domu jest duży ogród, drzewa .
Personel jest stały , oraz zawsze jest ,, widoczny,, a co najważniejsze zna pacjentów i ich potrzeby.
Podczas wizyt otrzymujemy informacje na temat zdrowia , samopoczucia Naszego kochanego Ojca.
Ojciec jest cukrzykiem ; dostaje odpowiednia dietę .
Pozytywne jest rownież to , ze możemy odwiedzać Ojca , kiedy sobie życzymy i nie ma potrzeby zapowiedzi naszych wizyt.
Pisze o tym , ponieważ przy szukaniu Domu w innych Ośrodkach , proszono Nas , byśmy uprzedzali o swoich wizytach. Wydaje mi się to nie na miejscu i zastanawiające.
Dodam, ze odwiedzamy Ojca co dziennie , o rożnych godzinach .
Dla zainteresowanych podaje kontakt 514-701-511




Dodany
2017-08-16 15:18
przez Patrycja
Witam,
Rok temu w raz z rodziną w domu opieki umieściliśmy naszą babcie. Długo szukaliśmy ,sprawdzaliśmy opinie, jeździliśmy po ośrodkach i postawiliśmy na Senior Med. Piękny nowoczesny budynek przystosowany dla starszych osób , domowa atmosfera , biblioteka , sala rehabilitacyjna , wykwalifikowana i bardzo miła kadra pracownicza , duży zielony ogród z ławeczkami gdzie moja babcia bardzo chętnie spędza wolny czas , dla osób kochających zwierzęta ośrodek posiada dwa piękne kotki które umilają czas pensjonariuszom na dworzu . Nie zamienilibyśmy ośrodka na żaden inny , pełen profesjonalizm ! dużym plusem jest całodobowa opieka pielegniarska w raz w tygodniu opieka lekarza najwazniejsze że nasza babcia jest bardzo zadowolona z wyboru tak przyjaznego i rodzinnego ośrodka jakim jest Senior Med w Wiązownej
Pozdrawiam serdecznie , Patrycja Ragus
Dodany
2017-10-25 19:03
przez Marcel77
Ja również niedawno miałem nie lada problem z tym w jakim domu opieki umieścić swoją babcię. Niestety już nie domaga, a nikt z nas nie mógłbym się w 100%poświęcić i zajmować nią 24h na dobę. Sprawdziliśmy sporo domów opieki w Warszawie i okolicach, a nasz wybór padł na Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Bardzo miły personel oraz ładny standard to jedne z aspektów które przekonały nas do tego wyboru. Dodatkowo w jego słuszności utwierdzaj nas odwiedziny u babci, po której widać że na prawdę dobrze się tam czuje!
Dodany
2018-03-31 14:14
przez Justyna88
Moja babcia niestety też cierpiała na chorobę Alzheimera i opieka nad nią wykraczała poza nasze możliwości. Przebywała w domu opieki Finezja w Dąbrówce. Trochę dalej od granic Warszawy ale odległość nie jest aż tak długa, a ośrodek jest naprawdę tego warty. Babcia była otoczona profesjonalną opieką pielęganiarek, było też wsparcie lekarzy specjalistów.
Dodany
2018-04-22 09:51
przez Kama
Też polecam wyżej wymienioną Finezję. Ośrodek jest zadabny, a personel bardzo przyjaźnie nastawiony do podopiecznych. Nasza babcia przebywała u nich ponad 2 miesiące i przez ten czas nie zauważyliśmy niczego niepokojącego.
Dodany
2018-06-01 07:45
przez Tomek
Dużym plusem tego miejsca jest jego lokalizacja, ponieważ znajduje się w otoczeniu pięknej przyrody. Jest spokojnie i cicho i to pozwala na prawdę wypocząć i sprzyja powrotom do zdrowia
Dodany
2019-03-31 19:39
przez Jolanta
Polecam Złotą Ostoję pod Warszawa w Palmirach. W pobliżu Kampinos spokojna okolica, dom bardzo przytulny aczkolwiek nowocześnie wyposażony. Personel wykwalifikowany i nie pracuje tam "za karę" ciepła atmosfera
Dodany
2020-06-08 14:49
przez Jurek
Też znam Złotą Ostoję - moja starsza ciotka tam przebywa i warunki sa naprawdę fajne, ona sama nie narzeka, a wręcz bardzo sobie chwali

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.