Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Ostoja Kaszubska Kościerzyna, pomorskie - tylko dla samodzielnych

Dodany
2020-10-14 13:28
przez DosiaSamosia
Dawniej dom ten miał dobrą opinię - wiadomo trzeba było przyciągnąć klienta. Obecnie to nie dom opieki, a dom pobytowo-rozrywkowy.
Na pewno nie dla osób leżących, z dużą niepełnosprawnością, po udarach itp., bo nie ma się kto nimi zająć.
Dom na 46 osób (zwiększona jest liczba pensjonariuszy, już nie 38 osób, ilość personelu taka sama) - w dzień 3 opiekunki, w nocy 2 opiekunki, które również przygotowują kolację i zajmują się praniem. Pielęgniarka poniedziałek - piątek w godzinach 7-15. W weekend tylko opiekunki. Lekarz NFZ raz na dwa tygodnie - czyli standardowo. Wszystko wykonywane w pośpiechu, mechanicznie, bez empatii. Wyliczanie ile razy można skorzystać z basenu, bo nie ma czasu na to. Pobudka o 6, kładzenie do łóżek o 18 - pod zmiany personelu. Zajęć ruchowych - BRAK, tylko dodatkowo płatna rehabilitacja. Pensjonariusze cały dzień siedzą w sali telewizyjnej i gapią się w TV. System przywoławczy - słychać tylko w dyżurce - jak ktoś tam jest to zareaguje lub nie - za dużo obowiązków. Jedzenie wyliczane co do kanapki, a i zdarzało się, że zapomnieli wydać posiłku, leki na ogół wydawane poprawnie (czyli osób z demencją tam nie oddawaj, bo przecież nie będą pamiętać takich rzeczy). Dom zlokalizowany blisko centrum, obok cmentarza, zakładu pogrzebowego i zakładu kamieniarskiego, czyli tematycznie. Podopieczni w lecie siedzą na tarasie lub w ogrodzie. Wyjść na zewnątrz nie ma - chyba, że ktoś z rodziny zabierze. Wycieczka była 1 - do pobliskiej kaplicy cmentarnej. Kąpiel raz na 7 dni, w pozostałe dni wytarcie gąbką, bez nóg (nogi to już za dużo czasu zabierają). Uchylenie drzwi, otwarcie i zamknięcie okna, przelanie wody do mniejszej butelki dla osoby niechodzącej, z niepełnosprawnością rąk - oj problem, bo za dużo czasu to zabiera. Pomoc przy wstawaniu, transfer łóżko / wózek - najlepiej ciągnąc za ręce, bo za ciężko.

W czasie koronawirusa kierownictwo pozbywa się ciężej chorych - bo opiekunki skarżą się, że dana osoba zajmuje im za dużo czasu. Koszt za jedynkę 3300 zł miesiąc, pokoje 2 i 3-osobowe są nieco tańsze.

Oceń więc sam czy taki poziom opieki odpowiada.
Dodany
2020-11-07 12:10
przez Jan
Faktycznie w ciągu jakiegoś 1,5 roku nastąpiło duże pogorszenie się standardu opieki. Dawniej realizowali program i usługi, które były ujęte w umowie, a teraz już nie starają się. Na starej dobrej opinii pewnie przez jakiś czas jeszcze pociągną. Generalnie podejście jest takie, że jak się nie podoba to proszę szukać innego miejsca. A tych miejsc jest coraz więcej i o klienta płacącego parę tysięcy miesięcznie to trzeba będzie zawalczyć.
Dodany
2020-11-10 04:01
przez
Koronawirus jest w tym domu opieki od 09 11 2020. Aż 27 osób zakażonych na 46. Jak na razie 1 osoba zmarła. Kiepska higiena i luzackie nowe zasady sanitarne dały takie wyniki.

Twoja odpowiedź

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2021 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.