Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

NIE POLECAM!!! Domu Opieki "Spokojna Jesień" Koczargi Nowe k/Warszawy

Dodany
2017-02-02 13:25
przez Maja
Ja również nie polecam domu opieki "Spokojna Jesień" . Właścicielka osoba bardzo nierzyjemna, gburowata, niemiła, krzykliwa, bardzo obcesowa w stosunku do odwiedzających. Na mój widok (zamiast poinformować o pensjonariuszu, co słychać, jak zdrowie itd.) jedyna rekcja : przywiozła pani pampersy ? Dowoziłam takie ilości, że wierzyć mi się nie chciało, że to dla jednej osoby. Jak sie okazało po wypisie przydziałowe 60 sztuk miesięcznie z NFZ starcza w zupełności, bo pampers jest potrzebny tylko w nocy. Podwyżka co roku o 100 zł. Opiekunek za mało, nie ma podejścia indywidualnego, pensjonariusze niedpotrzeni, nudzą się, brak zajęć. Opiekunkom najwygodniej jest pensjonariusza zapampersować, ubrać w pajac i przywiązać do fotela. Największą atrakcją jest msza raz na jakiś czas. Mimo, że dom miał być przystosowany dla osób z chorobą Alzheimera to tylko jedna opiekunka miała pojęcie o tej chorobie, reszta była zawsze zdziwiona i opowiadała mi jak jest zaskoczona zachowaniem pensjonariuszki. Kolacja zawsze taka sama, stos kanapek ze smarowidłami. Lekarza to nie widziałam, żadnych wyników badań też nie, a podobno dom prowadzony przez lekarza (!?) Brak barierek na schodach, przy każdej wizycie słyszałam, jaka to pensjonariuszka jest niepokorna i włazi na schody. Ubrania mimo, że podpisane pomieszane, przy wypisie dostałam w kartonie ubrania innych osób, łącznie z bielizną osobistą. Zapach przy wejściu mało przyjemny. Jedyna zaleta to ogród.
Dodany
2018-04-23 21:05
przez POTWIERDZAM WSZYSTKIE NEGATYWNE OPINIE !!!
Zgadzam się w 100%ach ze wszystkimi złymi opinimi na temat tego Domu „opieki”. Jak najdalej od tego miejsca! Z domem Seniora to nie ma nic wspólnego! Właścicielka jest bezczelną osobą, nastawioną (czego nawet nie ukrywa?!) na czysty zarobek! Wyciąganiem pieniędzy, wieczne
Podwyżki, nagabywanie o dowożenie
Leków i pampersów! Prowadzenie domu Seniora dla chorych ludzi, mających często problemy z samodzielnym poruszaniem się to nie ograniczanie się jedynie do podania posiłku na stół (o karmieniu nie ma mowy, bo też po co?!), czy podanie leków. Dla właścicieli prowadzenie takiego ośrodka to branie kasy za „opiekę” najlepiej nad ludźmi którzy nie wymagają szczególnej opieki. Nie dbają kompletnie o to aby osoby mające kłopoty z samodzielnym chodzeniem przebywały z resztą pensjonariuszy np na telewizji czy przy wspólnym stole. Po prostu najłatwiej zamknąć w pokoju i wyzywać od chorych psychicznie (mój dziadek do osób chorych psychicznie się nie zalicza, co jest stwierdzone medycznie). Brak wykwalifikowanych pracowników, z empatią, którzy traktują tą pracę jak powołanie, a nie zło koniecznie. Pseudoopiekunowie przede wszystkim sami wymagają opieki, nie mówiąc o tym że nie nadają się do opieki nad chorymi! Sposób w jaki odzywają się do chorych (w obecności rodzin!) to skandal! To jak zwarcają się do tych starszych osób pod nieobecnosc rodzin? Mój dziadek siedzi przez cały rok na jednym krześle, w jednym pokoju, zostawiony sam sobie! Leki nie są podawane o wyznaczonych porach lub też wcale! Na pytanie czy dziadek otrzymał leki za każdym razem odpowiedź brzmi „już miałam podać” (nie ważne o jakiej porze dnia by się nie przyjechało). Pacjenci są odwodnieni, nie pilnuje się tego żeby pili. Dziadek został umieszczony w tym domu, tylko po to żeby dostawał regularnie lekarstwa, picie, jedzenie, został przeprowadzony przy pomocy opiekunów do „świetlicy” i miał towarzystwo bo niestety oboje pracujemy i warunki mieszkaniowe nie pozwalają nam nad opiekę nad dziadkiem. Brak organizacji, zwykła partyzantka i nastawienie na kasę! Bezczelność pracowników jak i samej szefowej jest po prostu porażające. Zamierzamy zabrać dziadka jak tylko zwolni się miejsce w innym ośrodku! Jeśli chcecie zadbać o spokojny pobyt swoich bliskich w domu opieki, gdzie będzie traktowany z należytym szacunkiem i otoczony sumienną opieką, to napewno nie w tym miejscu!!! Zwykłe żerowanie na ludzkiej chorobie, a szefowa niby taka pobożna z niektórymi opiekunkami. WSTYD!!!!

Twoja odpowiedź

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.