Medi System Honorata w Chorzowie

Dodany
2016-11-22 21:47
przez Mamuszka
Moja mama byla pacjentka Medi System Honorata w Chorzowie. Oddalam ja po upadku po ktorym miala w obrebie miednicy szesc polaman. Myslalam ze oddaje ja w dobre rece, placilam prywatnie i ich wspaniala reklama "profesjonalna opieka i specjalistyczna rehabilitacja", Ja mieszkam za granica, wiec dzwonilam codziennie a moja rodzina odwiedzala ja regularnie. Z tego co sie dowiedzialam od rodziny: ich wspaniala opieka to przynoszenie i odnoszenie nietknietych posilkow (dokarmianie pacjentow to za duzo roboty), moje intrwencje telefoniczne ze maja zobaczyc co sie dzieje z mama jak plakala z bolu, podawanie takich mocnych srodkow przeciw bolowych (dla swietego spokoju),ze mama juz czasami nie kojarzyla co mowi. Oni nie zainteresowali sie w ogole co moze byc powodem dodatkowych boli w nodze. Po czterch tygodniach, po zrobieniu zdjecia rentgenowskiego, stwierdzono ze wszystko sie pomyslnie zrasta, ze moze juz pomalu siadac. Ale mama miala dalej bardzo mocne bole w nodze,noga zaczynala robic sie zimna, co zauwazyla nie profesjonalna opieka czyli moja rodzina, na co zwracala uwage pielegniarkom.. Oplacalam tez dodatkowo rehabilitaje, gdzie w rozmowie telefonicznej bylo uzgodnione, ze zamiast pol godziny, maja robic czesciej po 15 minut czyli 4 razy w tygodniu.
"Specjalistyczna rehabilitacja" rowniez nie zauwazyla ze z noga sie cos dzieje. Az do dnia kiedy mama powinna byla byc po porannej toalecie, po rehabilitacji (podobno byla zrobiona) przyjezdza moja rodzina i stwierdzaja z noga jest calkiem czarna. Po awanturze jaka zrobili, nastapila dopiero panika i reakcja. Wywieziono ja do szpitala, stwierdzono silna miazdzyce nogi, wedlug lekarza niestety wszystko za pozno, po operacji ktora natychmiast wykonano, zmarla dwa dni pozniej na zawal serca. Tez dochodze do tego ze ludzie ktorzy tam pracuja, prawdopodobnie nie maja dostatecznego wyksztalcenia, nie robic nic ale zbierac pieniadze. Rozmowa z dyrektoremtez nic nie dala, musi bronic swoich ludzi i swojej opini. Moj wujek stwierdzil, ze gdyby polozono chora osobe w parku na lawce, to lepiej by sobie dala rady jak z profesjonalna opieka w "Medi System".
Osobom zaintersowanym tym osrodkiem, stanowczo odradzam umieszczenia tam swoich najblizszych, poniewaz „profesjonalna opieka i specjalistyczna rehabilitacja“ to tylko puste slogany niesprawdzajace sie z rzeczywistoscia.
Dodany
2017-01-28 16:17
przez Corka ofiary
Potwierdzam opinie calkowicie. Obiecany standart nie zgadza sie ani troche z prawda. Opieka jest katastrofalna. Nie dbaja o higiene, nie interesuja sie pacjetami nawet jesli maja biegunke. Mame odwiedzalismy codziennie i codziennie zastalismy katastrofalne warunki. Do tego stopnia, ze siedziala w ciemnej lazience rozebrana i nie umyta. Sasiadka mamy zostala zapomniana na jadalni i siedziala tam godzinami sama. Ukadziono jej pierscionek i nikt sie tym nie zainteresowal. Dyrektor nic nie dziala. Jedzenie jest tez katastrofalne. Zdzieranie pieniedzy od bezbronnych patientow. Kompletna znieczulica personelu.
Absolutnie odradzam zainteresowanym!!!!!!!!!!!!!!
Dodany
2017-07-04 18:47
przez Laotong
Zgadzam się w całości z przedmówczyniami. Mama przebywa obecnie w ośrodku w Konstancinie. Opieka jest fatalna, pokoje nie są sprzątane, pacjenci - są upominani, iż zbyt często siusiają. Opiekunki są niemiłe i opryskliwe. Wszędzie jest brudno: podłoga aż przykleja się do butów, toalety nie są myte, na sufitach zalegają pajęczyny. Pacjenci - szczególnie mniej kontaktujący są traktowani przedmiotowo. Widoczny brak właściwego zarządzania placówką. Rehabilitacja jest dodatkowo płatna - 100 za h. Posiłki - zewnętrzny caternig - czasami wręcz niejadalne.
Obecnie na cito poszukuję ośrodka godnego polecenia .
Dodany
2018-03-19 08:50
przez Aga
To sieciówka, która buduje kurniki na kilkaset osób w dużych miastach. Kolejny moloch otworzyli we Wrocławiu na dyrekcyjnej.
Dodany
2018-07-04 12:52
przez Kuma
Są lepsze bardziej kameralne prywatne domy opieki w Chorzowie i okolicach. Rodzinna atmosfera, profesjonalna opieka medyczna i piękne widoki. Są tylko trzeba wiedzieć jak szukać, nie decydować się na pierwszy lepszy dom opieki.
Dodany
2020-01-16 22:03
przez Stefania
Nie polecam,sieciówka ,zatrudniają ukraińcow za niskie stawki ,czesto zmieniają się ,nikt nic nie wie o pacjencie.Traktują ich jak przedmiot.Opieka lekarska fatalna.Pani dyrektor niedostępna.Brak higieny,nie zmieniają rekawiczek,pozorna oszczędność.Widziałam jak podopieczny leżał nieprzytomny i gdyby nie rodzina to niewiadomo jakby się to skonczyło ,ktora przyszła w południe zobaczyła ,że staruszek w piżamie śpi,karetka go zabrała.W jednym z pokoi leżal pacjent z żółtaczką zamiast w izolatce.Opieka fatalna,bo mało ludzi do pracy .Za pranie,rehabilitację ,obcinanie włosow ,paznokci trzeba płacić dodatkowo.Rzadko kąpią.Jedzenie i rehabilitacja dobre.Pomieszczenia czyste.Dla pacjentów leżących,nie komunikujących swoich potrzeb przechowalnia za duże pieniądze.
Dodany
2020-09-04 14:38
przez Radek
Moja mama znajduje sie w domu opieki Honorata w Chorzowie od ponad dwóch lat. Osobiscie spedzilem w tym osrodku wiele godzin (...) i my jesteśmy zadowoleni, bo jest czysto a pracownicy osrodka otaczaja mame ciepla i przyjazna atmosfera, a usmiechem i poczuciem humoru wielokrotnie podnoszą ja na duchu i pomagaja w niezrecznych sytuacjach. Moja współpraca z roznymi pracownikami osrodka jest przyjemna i konkretna.
Dodany
2021-02-04 18:18
przez Gość
Dom opieki HONORATA | Grupa ORPEA to duży dom.
Interesuje mnie dom opieki dla chorych na Alzheimera śląskie. Tylko domy opieki kameralne do 30 osób na Śląsku. Proszę o propozycje
Dodany
2022-06-03 09:49
przez wili
czekałem 38min na info jako pierwszy w kolejce. chyba coś nie tak

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.