Jak szukać domu opieki? Sprawdzać legalność domu opieki, szukać empatycznych ludzi, nie kierować się tylko ceną i odległością....

Dodany
2018-11-07 14:20
przez Godna Jesień Życia
Jak szukać dobrego domu opieki? Sprawdzić legalność danego ośrodka, szukać ludzi empatycznych, wyrozumiałych, cierpliwych, ludzi z powołaniem. Nie wolno kierować się tylko ceną i odległością od miejsca zamieszkania. Pierwszy miesiąc traktować jako miesiąc próbny. Oceńmy po miesiącu czy jesteśmy zadowoleni z domu opieki czy należy szukać kolejnego ośrodka. Patrzmy co jest w cenie pobytu, czy jest rehabilitacja, terapia zajęciowa. Pytajmy za co trzeba dodatkowo płacić. Nie słuchajmy znajomych, opiekunów, pielęgniarek czy innych ludzi związanych z domami opieki, tylko jedźmy do ośrodka sami, sami musimy wyrobić sobie zdanie. Pamiętajmy, że w naszym kraju jest tylko kilkaset prywatnych, zarejestrowanych domów opieki, wiec wybór nie jest duży.
Dodany
2018-11-22 16:14
przez adir
Tyle jest ostrzeżeń, informacji jak znaleźć dobry dom opieki
A
Ludzie i tak będą zawsze kierować się cena
Ludzi, którym zależy na godnej starosci bliskiej osoby jest tyle co legalnych domów;
Nie zaprzeczalnym dowodem są liczby otwartch nie legalnych ośrodków i przerażający jest fakt, że liczba tych pseudo ośrodków rośnie......
Dodany
2019-03-03 21:14
przez Ksenia
Jeśli ktoś ma trochę większe możliwości finansowe to nie powinien szukać po najniższych cenach. Tanie mięso psy jedzą....coś w tym jest.....tani dom opieki to często oszczędności to na personelu, to na jedzeniu, to na zajęciach dodatkowych. Ludzie mają emerytury, rodzina bierze nieruchomość to niech się składa aby senior żył w godnych warunkach.
Dodany
2019-04-24 21:33
przez ansses
Najważniejszą sprawą, którą trzeba wziąć pod uwagę to bezpieczeństwo naszych bliskich. Nie ma miesiąca bez reportażu o domach opieki z piekła rodem. Tam poniżali, tam przywiązywali, gdzieś bili, a jeszcze gdzie indziej człowiek umierał w męczarniach. Bezpieczny dom opieki to podstawa. Nie łatwo jest znaleźć bezpieczny, sprawdzony dom opieki, gdyż mało kto z nas zna rynek domów opieki w naszych kraju. W gąszczu dzikich miejsc bez kontroli czy nowoczesnych budynkach z pięknymi stronami internetowymi zachęcających nas z każdej strony. Tu złote ściany, tam marmur itd. Co z tego jak brakuje profesjonalizmu, empatii wśród personelu czy podstawowych, zdrowych odruchów. I tak to już jest, że trzeba mieć dobrego nosa aby wiedzieć komu zaufać.
Dodany
2019-12-18 08:04
przez Kryspin
Jest duży problem braku wolnych miejsc w domach opieki. Zauważyłem to szczególnie teraz przed świętami. Wcześniej też szukałem i jeszcze były szanse, ale teraz to jakaś masakra ;/ Nie wiem czy powodem jest naprawdę to, że za pasem święta i rodzina pozbywa się starszych chorych osób?.. Proszę, nie mówcie, że to prawda :( Bo jeśli tak jest, to strace wiarę w ludzi...Pytanie teraz gdzie ja umieszczę mamę, bo naprawdę potrzebuję ....
Dodany
2021-02-08 20:25
przez Tak jest niestety
Zauważyłam, że duża część rodzin nadal myśli komunistycznie, czyli ma być najbliżej i najtaniej.
Dodany
2021-09-30 21:59
przez
Teraz sytuacja zmieniła się i miejsca są. COVID zadziałał, jedni już się wykruszyli, a kto nie musi to raczej zostanie w domu i przeczeka. Dla tych którzy szukają - uwaga na tanie domy, gdzieś trzeba zaoszczędzić. Natomiast te drogie to nie zawsze są gwarancją jakości i dobrej opieki. Niestety.

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.