Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Jak szukać domu opieki? Sprawdzać legalność domu opieki, szukać empatycznych ludzi, nie kierować się tylko ceną i odległością....

Dodany
2018-11-07 14:20
przez Godna Jesień Życia
Jak szukać dobrego domu opieki? Sprawdzić legalność danego ośrodka, szukać ludzi empatycznych, wyrozumiałych, cierpliwych, ludzi z powołaniem. Nie wolno kierować się tylko ceną i odległością od miejsca zamieszkania. Pierwszy miesiąc traktować jako miesiąc próbny. Oceńmy po miesiącu czy jesteśmy zadowoleni z domu opieki czy należy szukać kolejnego ośrodka. Patrzmy co jest w cenie pobytu, czy jest rehabilitacja, terapia zajęciowa. Pytajmy za co trzeba dodatkowo płacić. Nie słuchajmy znajomych, opiekunów, pielęgniarek czy innych ludzi związanych z domami opieki, tylko jedźmy do ośrodka sami, sami musimy wyrobić sobie zdanie. Pamiętajmy, że w naszym kraju jest tylko kilkaset prywatnych, zarejestrowanych domów opieki, wiec wybór nie jest duży.
Dodany
2018-11-22 16:14
przez adir
Tyle jest ostrzeżeń, informacji jak znaleźć dobry dom opieki
A
Ludzie i tak będą zawsze kierować się cena
Ludzi, którym zależy na godnej starosci bliskiej osoby jest tyle co legalnych domów;
Nie zaprzeczalnym dowodem są liczby otwartch nie legalnych ośrodków i przerażający jest fakt, że liczba tych pseudo ośrodków rośnie......
Dodany
2019-03-03 21:14
przez Ksenia
Jeśli ktoś ma trochę większe możliwości finansowe to nie powinien szukać po najniższych cenach. Tanie mięso psy jedzą....coś w tym jest.....tani dom opieki to często oszczędności to na personelu, to na jedzeniu, to na zajęciach dodatkowych. Ludzie mają emerytury, rodzina bierze nieruchomość to niech się składa aby senior żył w godnych warunkach.
Dodany
2019-03-28 08:34
przez Tomasz
Średnie ceny w prywatnych domach opieki to 3 a 6 tyś. Ceny w państwowych DPS jeśli zliczymy wszystko (70% z emerytury + resztę pokrywa rodzina) średnio wynoszą między 3 a 4 tyś. Warto więc zastanowić się dlaczego prywatny ośrodek proponuje cenę np. 2600 tyś zł? Czym to jest spowodowane? Mniejszą liczbą personelu, brakiem rehabilitacji, gorszym standardem, uboższym jedzenie czy brakiem podstawowej opieki medycznej? Czy po prostu dlatego, że to nielegalna, dzika placówka, która w nic nie musi inwestować? Często jest tak, że prywatne ośrodki za taką cenę proponują podstawowe usługo hotelowe z jednym opiekunem na 20 pensjonariuszy. Jeśli cena jest zbyt niska powinna nam się zapalić czerwona lampka, gdyż bezpieczeństwo naszych bliskich to podstawa. Za nim znajdziemy dom opieki zadajmy sobie pytanie, czego szukamy? Przechowalni aby było jak najtaniej czy bezpiecznego miejsca, gdzie starsza osoba czuję się komfortowo i może się nadal realizować? Pytanie zostawiam otwarte.
Dodany
2019-04-24 21:33
przez ansses
Najważniejszą sprawą, którą trzeba wziąć pod uwagę to bezpieczeństwo naszych bliskich. Nie ma miesiąca bez reportażu o domach opieki z piekła rodem. Tam poniżali, tam przywiązywali, gdzieś bili, a jeszcze gdzie indziej człowiek umierał w męczarniach. Bezpieczny dom opieki to podstawa. Nie łatwo jest znaleźć bezpieczny, sprawdzony dom opieki, gdyż mało kto z nas zna rynek domów opieki w naszych kraju. W gąszczu dzikich miejsc bez kontroli czy nowoczesnych budynkach z pięknymi stronami internetowymi zachęcających nas z każdej strony. Tu złote ściany, tam marmur itd. Co z tego jak brakuje profesjonalizmu, empatii wśród personelu czy podstawowych, zdrowych odruchów. I tak to już jest, że trzeba mieć dobrego nosa aby wiedzieć komu zaufać.

Twoja odpowiedź

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2019 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.