Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Dom Opieki Józefina (Józefów k. Warszawy)

Dodany
2016-12-13 12:58
przez Marzena
Przyznam, że długo wahałam się, czy "oddać" mamę (ma demencję) do domu opieki. Nie chodzi nawet o finanse, ale raczej o postrzeganie przez ludzi słowa "oddać". Bo co to za córka, co ODDAJE rodzica do domu opieki? Ale po wizycie w Józefinie i rozmowie z jej pracownikami zrozumiałam, że w ten sposób wyświadczam przysługę Mamie, a nie sobie. Ja na co dzień nie jestem w stanie się nią odpwiednio zająć, życie w domu to była wegetacja od posiłku do spania i od spania do posiłku. W Józefowie ma zapewniony najwyższy dostępny standard opieki, rehabilitację i zajęcia z innymi podopiecznymi. Obserwuję, że jej stan i poczucie komfortu poprawiło się, odzyskała wigor i spokój. Sama bez wiedzy i pomocy na pewno bym tego nie osiągnęla w pracy z mamą Ja staram się ja odwiedzać jak najczęściej z Gocławia mam niedaleko do Józefowa, więc Mama ma cały czas kontakt z rodziną. Jak dla mnie to była dobra decyzja. Polecam ten dom opieki. Do rekomendacji dołączam film, który pokazuje zaangażowanie w rehabilitację - https://www.youtube.com/watch?v=Jgmd3MCwDYM&t=1s. Wspaniali ludzie!
Dodany
2016-12-20 13:33
przez Maria
Potwierdzam słowa Marzeny w obu kwestiach. W Polsce oddanie starszego człowieka do domu opieki jest niewybaczalne i piętnowane społecznie. Ale nikt nie wie, co to znaczy mieć starszego człowieka w domu, który nie ma kontatu ze światem, dokóki niedoświadczy tego na własnej skórze. Ratunkiem dla osób strszych są profesjonalne domy opieki, jak Józefina. W takich placówkach zajmą się nasza babcią, czy dziadkiem w należyty sposób. My zwyczajnie nie mamy czasu, ani wiedzy, by móc opiekować się chorą osobą w sposób profesjonalny, by jej nie zaszkodzić. Mam nadzieję, że ja na stare lata będę sprawa, ale jeżeli dopadnie mnie demencja, czy alzheimer dałam zielone światło na oddanie mnie do domu opieki. A józefina jest idealnym przystankiem na starość ;)
Dodany
2017-02-13 12:09
przez dron
Od siebie dodam, że wydzielona część dla przypadków ciężkich - osoby z Alzheimerem czy wymagające opieki paliatywnej - to miejsce wprost niesamowite. Całodobowa opieka, monitoring i prawdziwe (szczere!) zainteresowanie. Przywoływacze na rękę to świetny pomysł. A działa to tak, że po naciśnięciu przycisku po dosłownie 10 sekundach do pokoju wpadają 2-3 osoby gotowe do niesienia natychmiastowej pomocy. Domowe jedzenie (zapach nie kłamie), indywidualnie dobierana dieta a nawet wielkość porcji (bo niektórzy staruszkowie stresują się tym, że nie zjadają wszystkiego - można więc porcje odpowiednio pomniejszyć), stały dostęp do informacji nt. stanu zdrowia pensjonariusza. Nie ma szans, żebyśmy zapewnili taki standard pomocy i opieki w domu. Powiem tak... daleko mi jeszcze do wieku seniora, ale... pod koniec życia naprawdę chciałbym trafić do takiego ośrodka jak Józefina. Czy mógłbym wystawić bardziej pozytywną opinię...? Chyba nie. Jedyne, co musimy zaakceptować to przerażające ceny, absolutnie nie przystające do dochodów w Polsce. Ale coś za coś...

Twoja odpowiedź

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2018 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.