CZĘSTOCHOWA, TARNOWSKIE GÓRY, KATOWICE, BYTOM

Dodany
2018-07-27 18:49
przez Marysia
Szukam dobrego domu opieki w w/w miastach lub okolicach dla małżeństwa po 80-tce. Czytam Państwa opinie i nie ukrywam, że jestem przerażona sytuacją w domach opieki. Liczę na Państwa pomoc. Dziękuję
Dodany
2018-08-24 11:32
przez Justyna DOM
Pytacie Państwo jak wybrać dobrą, sprawdzoną prywatną placówkę, na co zwrócić uwagę. Dom Seniora, Dom Opieki, Ośrodek Chorych na Alzheimera?

Po pierwsze należy sprawdzić czy dana placówka posiada wpis do rejestru, czy działa legalnie. Zweryfikujmy, czy w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia podopiecznego dom nie wypowie umowy albo nie zażąda dodatkowych opłat. Dowiedzmy się, ile opiekunek przypada na podopiecznego i czy mają odpowiednie kwalifikacje. Niektórzy seniorzy chcą mieć możliwość zabrania ze sobą ulubionych sprzętów lub zwierząt domowych. Sprawdźmy, czy jest taka możliwość. Sprawdźmy czy jest możliwość dostosowania posiłków do diety. Skontrolujmy, czy dany ośrodek dba o zagospodarowanie czasu wolnego oraz czy wokół placówki jest ogród lub tereny do spacerów. Ważna jest wielkość ośrodka. Zapytajmy bliską osobę, gdzie będzie się lepiej czuła, w rodzinnym domu opieki czy dużym pensjonacie. Jeśli bliska nam osoba choruje np. na Alzheimera, warto wówczas sprawdzić czy ośrodek specjalizuje się w tej ciężkiej chorobie. Czy jest możliwość konsultacji z neurologiem, czy personel opiekował/opiekuje się chorymi na Alzheimera. Ilu jest pensjonariuszy w ośrodku, którzy cierpią na chorobę Alzheimera. Porozmawiajmy z właścicielem placówki, dyrektorem ośrodka, rozmowa z taką osobą to odpowiedz na wiele pytań.

Dodany
2018-08-29 07:11
przez zero
Neurolog?
Tu podstawowy błąd
Chorzy na.Alzhaimera powinni być pod opieką psychiatry i to właśnie psychiatra powinien dostosować leki.
Dodany
2018-08-29 10:09
przez Justyna DOM
Potrzebny jest neurolog i może być potrzebny psychiatra. Nie ma tu żadnego błędu. Neurolog to zaledwie przykład.

Neurologia –  to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami  ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego . Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby   min. schorzenia otępienne są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry.
Dodany
2018-10-09 18:39
przez jadzia
Zgadzam się z Państwem, że trzeba sprawdzać domy opieki. Myślimy, że jak coś jest w internecie i ma piękną stronę to to już dobry, legalny dom opieki. Niestety jest odwrotnie. Nie należy też kierować się tylko cena - tanie mięso psy jedzą.
Dodany
2018-10-12 12:20
przez Władek
Dobry dom opieki to dom w, którym szacunek, godność, empatia to codzienność. Każdy z nas będzie Seniorem. Poszukiwanie dobrego, pełnego ciepła domu seniora to nie łatwa sprawa. Wśród dzikich, nielegalnych domów opieki, gdzie brakuje podmiotowości, są też domy opieki z prawdziwego zdarzenia. Są tylko trzeba wykonać duża pracę aby je zlokalizować. Wybór właściwego domu opieki to wyzwanie, wyzwanie z, którym trzeba się zmierzyć. Nie cena, nie odległość tylko empatia i rodzinne ciepło się liczy!
Dodany
2018-10-25 13:58
przez Jowita
Ja polecam dom opieki BetaMed - Centrum Medyczne - opieka nad Seniorem w Chorzowie.
Dodany
2018-11-19 11:10
przez Zofia N.
Godny polecenia dom to Dom Pomocy Społecznej Kombatant w Bytomiu Miechowicach.
Placówka znajduje się w samym środku osiedla mieszkaniowego, otoczona dużym ogrodem.
Personel miły, serdeczny, dobra opieka, smaczne jedzenie i dużo atrakcji dla podopiecznych, bo życie kulturalne tam kwitnie.
Dodany
2018-11-21 13:05
przez Anna
To państwowy dom opieki . Trudno się tam dostać. Poza tym, nie przyjmują osób z demencją itp. To raczej dom, dla osób samodzielnych pod każdym względem .
Dodany
2019-03-28 08:53
przez Tomasz
Średnie ceny w prywatnych domach opieki to 3 a 6 tyś. Ceny w państwowych DPS jeśli zliczymy wszystko (70% z emerytury + resztę pokrywa rodzina) średnio wynoszą między 3 a 4 tyś. Warto więc zastanowić się dlaczego prywatny ośrodek proponuje cenę np. 2600 tyś zł? Czym to jest spowodowane? Mniejszą liczbą personelu, brakiem rehabilitacji, gorszym standardem, uboższym jedzenie czy brakiem podstawowej opieki medycznej? Czy po prostu dlatego, że to nielegalna, dzika placówka, która w nic nie musi inwestować? Często jest tak, że prywatne ośrodki za taką cenę proponują podstawowe usługo hotelowe z jednym opiekunem na 20 pensjonariuszy. Jeśli cena jest zbyt niska powinna nam się zapalić czerwona lampka, gdyż bezpieczeństwo naszych bliskich to podstawa. Za nim znajdziemy dom opieki zadajmy sobie pytanie, czego szukamy? Przechowalni aby było jak najtaniej czy bezpiecznego miejsca, gdzie starsza osoba czuję się komfortowo i może się nadal realizować? Pytanie zostawiam otwarte.
Dodany
2019-12-18 08:31
przez Kryspin
Jest duży problem braku wolnych miejsc w domach opieki. Zauważyłem to szczególnie teraz przed świętami. Wcześniej też szukałem i jeszcze były szanse, ale teraz to jakaś masakra ;/ Nie wiem czy powodem jest naprawdę to, że za pasem święta i rodzina pozbywa się starszych chorych osób?.. Proszę, nie mówcie, że to prawda :( Bo jeśli tak jest, to strace wiarę w ludzi...Pytanie teraz gdzie ja umieszczę mamę, bo naprawdę potrzebuję ....

Twoja odpowiedź


Copyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.