Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Koronawirus im nie straszny- Pałac Nałęczów Centrum Opieki i Rehabilitacji

Dom opieki Pałac Nałęczów to przepiękny obiekt położny w urokliwym miejscu Nałęczowa, 130 km od Warszawy i 19 km od Lublina. To połączenie pełnej opieki medycznej z profesjonalną rehabilitacją przy indywidualnym podejściu do każdego swojego mieszkańca.

Jak Pałac w Nałęczowie radzi sobie w dobie koronawirusa? Okazuje się, że jako placówka senioralna, bardzo dobrze. Przestrzegając wszystkich środków ostrożności, życie domu toczy się stałym rytmem. Cały personel placówki stosuje się ściśle do zaleceń stacji sanitarno- epidemiologicznej tj. stosowanie maseczek ochronnych, rękawiczek, płynów do dezynfekcji. Według zaleceń, odwiedziny pensjonariuszy w placówce również zostały ograniczone do zera. Cały personel domu zobligowany jest do przestrzegania zasady o braku możliwości podjęcia pracy stacjonarnej w innym miejscu niż Pałac Nałęczów. Ponadto dwa razy dziennie cały personel oraz wszyscy podopieczni domu są poddawani mierzeniu temperatury ciała. Zakaz odwiedzin osób z zewnątrz obowiązuje od początku ogłoszenia epidemii. Opieka lekarska pozostała bez większych zmian. Nie ma problemu z dostępnością na konsultację, czy też uzyskania recepty.

Kontakt podopiecznych z rodzinami opiera się obecnie na wizji online lub przez telefon. Pensjonariusze są wyposażeni w tablety, z których śmiało mogą nawiązać kontakt z najbliższymi. Nie narzekają na tęsknotę ponieważ są na bieżąco z nowinkami techniki i chętnie z nich korzystają.
Są świadomi tego co się wokół nich dzieje. Śledzą informacje na temat koronawirusa. Nie mają poczucia paniki. Ich życie nie zmieniło się praktycznie w żaden znaczący sposób: nadal prowadzona jest wśród nich szeroka terapia zajęciowa, nadal wychodzą na zewnątrz, do ogrodu, by pooddychać świeżym powietrzem.
I co ważne- nie ma żadnych przeciwwskazań do przyjmowania przez placówkę nowych pensjonariuszy. Szczególne środki ostrożności są podejmowane w momencie gdy pacjent trafia bezpośrednio ze szpitala. Wówczas jeszcze w szpitalu wykonywany jest mu test na obecność koronawirusa. Ponadto przez najbliższe 14 dni podopieczny otrzymuje do zamieszkania pokój jednoosobowy.

Ogólnie sytuacja w Pałacu Nałęczów jest opanowana, życie toczy się starym rytmem ale przy oczywistym stosowaniu się do odgórnych zaleceń i nakazów. Jest to priorytetowa zasada, aby ustrzec się przed niechcianym ryzykiem zakażenia.

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2020 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.