Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Wózek kąpielowy

Przy opiece nad osobami, które wymagają całkowitej opieki oraz nie wykonują same czynności higienicznych, istnieje konieczność stworzenia warunków zarówno do ich godnego życia, jak i do komfortowej pracy osób, które tymi osobami się zajmują. Wózek wannowy jest wyposażeniem umożliwiającym kąpiel oraz pielęgnację chorego w warunkach komfortowych dla obydwu stron.

Wózek transportowo kąpielowy tworzy zintegrowany system do higieny ciała. Jeżeli korzystamy z niego jak z wanny, musi znajdować się w pomieszczeniu z odpływem i baterią łazienkową. Wanna wózkowa wykonana jest z tworzywa PCV, posiada odpływ. Dołączona jest do niej poduszka, wykonana z tego samego tworzywa, co ułatwia pielęgnację pacjenta i zwiększa jego komfort. Boczne barierki maja możliwość odchylania, a jest to niezbędne przy przemieszczaniu osoby chorej.

Wózek wannowy posiada zalety, które czynią z niego silną konkurencję dla podnośnika przywannowego. Niewątpliwą przewagą wózka transportowo kąpielowego nad wanną stacjonarną jest jego wielofunkcyjność. Umożliwia on zarówno kąpiel, jak i transport pacjenta. Ponadto, można posłużyć się nim również przy łóżku chorego, bez konieczności transportowania go do łazienki. Przy zastosowaniu niewielkiej ilości wody, odprowadza się ją do podręcznego zbiornika. Dzięki temu opiekun nie jest uzależniony od bezpośredniego dostępu do bieżącej wody oraz odpływu. Zważywszy na fakt, iż często zachodzi potrzeba wykonania zabiegów higienicznych, bez konieczności całkowitej kąpieli, jest to duża zaleta.

W wersji podstawowej konstrukcja wykonana jest ze stali standardowej, lakierowanej proszkowo na kolor biały. Istnieje jednak możliwość wyboru konstrukcji ze stali nierdzewnej (co wiąże się z większymi kosztami, gdyż jest to droższy materiał). Koła posiadają indywidualną blokadę jazdy. Dobierając akcesoria dodatkowe, takie jak koło kierunkowe, można usprawnić i ułatwić pracę, gdyż takie koło pozwala na ukierunkowanie jazdy wózka.

Producent: INNWOW Jan Wyciślik

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2017 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.