Centrum doradztwa
Skorzystaj z bezpłatnej pomocy Fundacji www.domyopieki.pl prowadzącej Centrum Doradztwa w wyborze domu opieki >>

Porównaj

Schowek

Przejdź do schowka

Spektakl taneczny osób niewidomych „Oczy zwierciadłem duszy” w Chorzowie

Jak pokonywać własne ograniczenia- te fizyczne, jak i psychiczne? Jak się odnaleźć we własnym ciele i umyśle, które często odmawiają posłuszeństwa i nie robią tego na co mamy ochotę i nie zważają na nasze zamiary? Odpowiedź jest niby prosta- poprzez ciężką pracę, dystans do samego siebie oraz...uśmiech. To właśnie postarają się udowodnić widzom osoby niewidome i niepełnosprawne z teatru tańca podczas swojego spektaklu pt. „Oczy zwierciadłem duszy”, który zostanie wystawiony 11 grudnia 2017 r. na Scenie Kameralnej Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Warsztaty twórcze oraz przygotowanie spektaklu "Oczy zwierciadłem duszy" to działanie typowo artystyczne, mające na celu przede wszystkim promowanie zdolności osób niewidomych poprzez taniec współczesny. Cały program przygotowawczy osób niepełnosprawnych do działań, ma przeciwdziałać wykluczaniu i izolowaniu z otoczenia osób zdrowych. Misją przewodnią projektu jest również zacieranie granic między chorymi artystami, a zdrową widownią na arenie miejskiej, regionalnej oraz ogólnopolskiej. To swoista lekcja tolerancji w stosunku do osoby niepełnosprawnej oraz identyfikacja z jej wrażliwością. Widownia będzie miała szansę zobaczyć alternatywny sposób poruszania się i rozumienie świata przez niewidomego człowieka, ujęte w sposób artystyczny. Cały spektakl ma ukazać odbiorcy mocną stronę ludzkiej psychologii, właśnie poprzez taniec. Ruchy, gesty, poczucie rytmu, mimika twarzy osób niewidomych, ma uświadomić odbiorcy najważniejsze wartości ale i dla obydwu stron ma to być pewnego rodzaju terapią. Występ uzupełnią rekwizyty, cała choreografia oraz psujące do nastroju stroje występujących. Spektakl powinien stać się dziełem interesującym, intrygującym i ważnym dla odbiorcy oraz osoby zainteresowanej eksplorowaniem sztuki współczesnej. Grupa odbiorców, do której skierowany jest projekt to przede wszystkim mieszkańcy województwa i kraju, w każdym wieku, także Seniorzy. Te wszystkie cechy sprawiają, że projekt staje się ważny i interesujący w odbiorze.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców "Jazdaa Polska!", Warsztat Terapii Zajęciowej w Chorzowie oraz Teatr Rozrywki w Chorzowie.
Termin spektaklu: 11 grudnia 2017 r. o godz. 10:00 i 12:00.
Bilety grupowe można nabyć w cenie 10 zł.
Numer kontaktowy do rezerwacji i wszelkich pytań: 881 523 113.

Zaproszenie kierowane jest do wszystkich wrażliwych, którzy rozumieją sztukę. A będzie to sztuka wyjątkowa...

KONTAKTwww.domyopieki.pl
ul. Chlewińska 13
01-695 Warszawa
tel. 22 698 70 80, fax 22 201 25 71
e-mail: redakcja@domyopieki.plCopyright © 2001-2023 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.