Gdzie otworzyć dom opieki?

Dodany
2014-12-18 11:48
przez Przemysław Sklaski
Dzień dobry. Planuję rozpoczęcie sporej inwestycji związanej ze stworzeniem domu opieki. Placówka miałaby być przeznaczona dla ok. 40 pensjonariuszy. Chciałbym aby standard opieki spełniał wszelkie warunki i był standardem podwyższonym. Czy Państwo jako moderatorzy tegoż forum lub Państwo korzystający z tego portalu są w stanie mi podpowiedzieć w jakiej lokalizacji jest największe zapotrzebowanie na tego typu instytucje? Jeśli chodzi o moje plany to w grę wchodzi zasięg całej Polski. Być może jakieś rejony naszego kraju potrzebują więcej takich placówek, a zapotrzebowanie na opiekę całodobową wzrasta? Bardzo proszę o podpowiedzi.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Skalski
Dodany
2015-01-12 12:38
przez Tadeusz
Dzień dobry,
swego czasu miałem do czynienia z tematyką Domów Opieki. Z moich obserwacji wynika, że największe zainteresowanie tego typu placówkami jest na Mazowszu (raczej pobliskie tereny Warszawy). Ważne żeby okolica była spokojna, oddalona od miejskiego zgiełku. Drugą z kolei myślę trafną lokalizacją byłby Śląsk i Wielkopolska. Na Śląsku istnieje i działa już pewna liczba prywatnych domów opieki ale zapotrzebowanie jest naprawdę duże. Podobnie sytuacja wygląda w okolicach Poznania, tylko tam domów jest raczej niewiele, a osób starszych potrzebujących stałej opieki odwrotnie. Moim zdaniem te trzy podane przeze mnie województwa najbardziej borykają się z problemem braku wolnych miejsc, placówek opieki całodobowej i myślę, że na nie trzeba byłoby poświęcić najwięcej uwagi.
Pozdrawiam.
Tadeusz

Twoja odpowiedź






Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.