Łóżka rehabilitacyjne dla osób leżących firmy Beck- Orto- polecamy!

Mimo najwłaściwszej nawet opieki w ostatnim stadium choroby Alzheimera przychodzi moment, w którym chory przestaje chodzić. Moment ten może przyspieszyć choroba somatyczna, np. zapalenie płuc, czy poważniejsza choroba infekcyjna, w trakcie której na kilka dni pozostawiamy chorego w łóżku. Późniejsza próba ponownego uruchomienia chorego będzie dużym problemem. Umiejętność chodzenia zanika i u osób z głębokim otępieniem, często nie udaje się jej odtworzyć. Pamiętajmy więc, aby dopóki chory jeszcze chodzi, starać się go pionizować, zapewnić kilka razy dziennie spacer po mieszkaniu. Później starajmy się przeprowadzać chorego chociażby tylko na fotel z wysokim oparciem. Okres pozostawania chorego w łóżku bywa bardzo różny i może trwać nawet kilka lat.

Jak wyposażyć pokój chorego?

Nieszczęśliwy wypadek, podeszły wiek czy długotrwała choroba stawiają nas przed wyborem i dopasowaniem takiego łóżka, które zadba o wygodę pacjenta oraz umożliwi wykonywanie odpowiedniej opieki domowej, wraz z zabiegami pielęgnacyjnymi. Łóżka rehabilitacyjne, które są dostępne w sklepach spełniają wiele wymagań, oraz mają wiele udogodnień, aby w pełni poprawić jakość życia osób leżących. Łóżka rehabilitacyjne czy łóżka ortopedyczne wyposażone i dostosowane, nie tylko do stopnia niepełnosprawności, ale także do indywidualnych potrzeb chorego, muszą spełniać te kryteria i być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Postaraj się o łóżko typu szpitalnego, najlepiej z regulowaną wysokością i możliwością załamania do pozycji siedzącej. Bardzo wygodne jest łóżko na kółkach, ułatwia bowiem jego przesuwanie. Łóżko takie można wypożyczyć w wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Większość łóżek posiada także barierki zabezpieczającego chorego przed ryzykiem upadku. Jeżeli otrzymamy łóżko bez barierek, możemy dorobić je z grubej siatki lub z prętów (np. w warsztacie ślusarskim). Łóżko chorego powinno być ustawione tak, ażeby z obu stron był do niego dostęp.

Chorego leżącego najlepiej nakrywać lekkim puszystym kocem, a jeżeli kołdrą, to taką, którą można prac w domu. Radzimy używać bielizny pościelowej z kory (wygodnej, bo nie wymagającej maglowania i prasowania). Na kołdrę (lub koc) można stosować podpinki zamiast całych powłok. Można je zrobić nawet ze zwykłych prześcieradeł i przymocować do kołdry za pomocą rzepów. Pozwala to na szybką zmianę pościeli, co ma szczególne znaczenie w nocy.

Zarówno „pampersy", jak też podkłady czy pieluchy należy wymieniać w miarę potrzeby. Po wymianie pieluchy lub „pampersa" należy chorego umyć, osuszyć i nasmarować tłustym kremem lub maścią. Zapobiega to powstawaniu potówek lub maceracji naskórka, a w dalszej konsekwencji - odleżyn. Jeżeli potówki już wystąpią, należy chorego ułożyć tak, aby jak największa część pośladków była odkryta, co umożliwi ich wietrzenie.

Jak długo to możliwe starajmy się chociaż na jedną-dwie godziny, dwa-trzy razy dziennie sadzać chorego w fotelu obok łóżka. Może to być zwykły, stabilny fotel z wysokim oparciem i podpórkami pod ręce. Wygodny będzie fotel na kółkach z otworem w siedzeniu, przykrytym specjalną poduszką, z wiadrem-nocnikiem pod spodem.
Dla chorych nie mogących utrzymać się samodzielnie w pozycji siedzącej dobry będzie fotel na kółkach z oparciem pod głowę i podpórką pod nogi. Fotel taki można kupić w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym.

Polecamy Beck-Orto- profesjonalny sklep medyczny, w którym można znaleźć łóżko rehabilitacyjne na każdą kieszeń. W trosce o swoich klientów sklep stworzył bogatą ofertę produktów w dobrych cenach. Oprócz sklepu, Beck-Orto oferuje też wypożyczalnię oraz serwis łóżek i sprzętu rehabilitacyjnego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w razie pytań – do kontaktu. POLECAMY zarówno osobom prywatnym jak i wszelkim placówkom opiekuńczym!

KONTAKT:

ul. Szkolna 70
05-140 Jadwisin
Serock, Warszawa
TEL. 517 485 940
EMAIL: kontakt@beck-orto.pl

Copyright © 2001-2024 by POINT GROUP Marek Gabański Wszelkie prawa zastrzeżone.